Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Abbi Glines

Take a chance

3. ledna 2016 v 20:20 | Mimi

Orig. název: Take a chance
Pořadí v sérii: 7
Rok: 2014 ; v ČR nevydáno
Počet stran: 249Harlow dcera dalšího člena kapeli jede do Rosemary bydlet s Nan jelikož její otec jede na turné . Zamiluje se do Granta ale bojí se mu otevřít své srdce . Nan její strašná nevlastní sestra ji nemá v lásce a dává ji to najevo . Grant dělá vše proto aby si u ní získal body . Harlow zjistí že její matka není fyzicky mrtvá . Žije v ústavu , leží a nic moc nevnímá, sama se nenají . Následky těžké autonehody . Její otec Kiro se o ni stará . Když se to doví a uvidí jak se o ni stará pochopí co je to milovat .

Vše je fajn ale někdo pravdu o její mámě vyštourá a novináři se po takové informaci můžou utlouct . Harlow pronásledují a v tom pustí ven staré informace že Harlow je zázračné dítě které prodělalo několik operací (byla narozena předčastně )lékaři ji nedávala šanci a ona žije . Nemůže mít děti , chodí na kotroli ale je v pořádku . Odhodlává se to Grantovi říct ale ten to o minutu dříve uslyší v televizi a strašně se naštve že to před nim tajila . Požádá Rushe aby ji odvezd do L.A...

Moje hodnocení : 5/10
Tenhle díl byl slabší . Štvala mě tam Nan a to jejich neustále chránění . Opět nějaké tajemství které mi teda nepřišlo jako nějaká bomba a jestli se Grant naštval že mu neřekla že měla nějaké opoerace se srdcem tak je vůl . Nemusí se tim chlubit hned a je to jen její věc . Ještě se mi nelíbilo že to mělo opět stejný scénář jako ostatní knihy jen sme se posunuli o pár domů dál a změnili jména .Za překlad mockrát děkuji http://prekladyknih.blog.cz . Přeju si i všechny díli v češtině od Yoli jen co vyjdou tak si další díl koupím.

Simple perfection

31. prosince 2015 v 13:30 | Mimi

6.díl nebyl vydán v čr

Woods přebýrá firmu a Della se mu s ní snaží pomoct . Je vybrána nová rada vedení . Della několikrát dostává záchvat a vypne . Bojí se že bude přítěží pro Woodse. Ten se od ní nechce ani na krok vzdálit . Bojí se že by nemohla mít děti a hlavně by tuto nemoc mohli zdědit . Když uslyší rozhovor Woodse s Jasem myslí si že ji nemá rád a neví jak se s ní rozejít . Uteče s Trippem a hledají dobrodružství . Neví ale že ji Woods denně kontroluje a vše platí . Jedou k její kamarádce Braden . Ta ji řekne že zjistila že je adoptovaná takže nemoc dědičná být nemůže . Najde rodiče a s obouma se setká . Je od nich ale odtažitá a vyprávět o své minulosti jim moc nechce . Je rozhodnutá získat Woodse a odjede za ním . Ten je rád že je zpátky a už ji nechce pustit . Chce ji pomáhat . V tom , ale Bethy jde na pláži do moře a začne se topit . Jase pro ni zkočí . Bethy se dostane ven ale Jaseho spodní proudy stáhnou dolů a druhý den moře vyplaví jeho tělo . Bethy se z toho viní a Woods viní ji . Dozvídáme se že Bethy byla těhotná s Trippem a on nebyl připraven a odjel . Proto se Rosemary vyhýbá ...


Moje hodnocení : 9/10
Všichni jsou tak ochranitelský a jiný než bývá realita , ale strašně dobře se to čte a je napínavé.


Za překlad mockrát děkuji http://prekladyknih.blog.cz . Přeju si i všechny díli v češtině od Yoli jen co vyjdou tak si další díl koupím.

Twisted Perfection

29. prosince 2015 v 20:23 | Mimi

5.díl nebyl vydán v čr

Deal žila s matkou která se bála chodit ven . Když její otec a bratr zahynuli při přepadení obchodu nikam ji nechtěla pouštet . V noci se kradla ven a seznámila se se sousedkou Branden .Jednoho večera našla matku mrtvou . Po několika letech se rozhodne že musí poznat svět a tak odjíždí . Pere se s obyčejnými věcmi jelikož je nezná . Neumí natankovat , zastaví ji pohledný kluk Woods a pomůže ji . Veme ji na večeři a stráví spolu hezkou noc . Ráno odjede do dalšího města . Stále na něj ale myslí .

Tripp kluk z baru ji dá k dispozici svůj byt a řekne ji at se u jednoho kluka zeptá na práci . Odjiždí zase dál . Jenže netuší že on kluk je Woods . Samozřejmě přitažlivost pracuje . Woods se má ženit s Angline jen aby získal firmu . Rodiče to tak chtěj . Když ale pozná co je to láska k Deal rozhodne se vše zrušit . Jeho otec zasáhne a vykáže Deal z města . Nechá ji zpoutanou odvést . Deal ale chvíli předtim Woodsovi prozradila svoje noční hrůzy a paniky kterými trpí . Woods ji najde a přijede si pro ni . Vtom ale obdrží zprávu že jeho otec dostal infakrt .
Moje hodnocení : 8/10
Další psychycká porucha o které se moc nemluví . Dost zajímavé sledovat vývoj . Woods mi chvílemi připomínal Chucka Bass. Líbí se mi jak znáte prostředí a postavy a poznáváte je více do hloubky .

Za překlad mockrát děkuji http://prekladyknih.blog.cz . Přeju si i všechny díli v češtině od Yoli jen co vyjdou tak si další díl koupím.

Nevinná navždy

29. prosince 2015 v 9:50 | Mimi

Rush s Blaire se těší na miminko . Nan dělá problémi svému tátovi Kirovi tak za ní jedou do LA aby ji srovnali . Seznamují se s druhou dcerou Kira Harlow . Tichá sympatická dívka . Nan chce aby ji měl někdo rád ale jde na to úplně špatně . Předávkuje se a zkončí v nemocnici . Rush ji najde . Zrovna v tu chvíli je špatně Blaire a on o tom neví jelikož mobil nechá v hotelu . Když už se k telefonu dostane Blaire je na něj naštvaná že opět dal přednost sestře před dítětem a odjíždí za svým otcem . Zjištuje že má ještě staršího bratra z otcovi mladé lásky (dítě dali k adopci , rodičum bylo 16, matku mají jinou) . Rush tam pro ni jede a chtějí hned svatbu .Moje hodnocení : 6/10
Opět přehnaná péče o Blaire i Nan ale je to napínavé a všechny osudy jsou nelehké a to se mi líbí .

Za hranicí nevinnosti

21. prosince 2015 v 20:54 | Mimi

Blaire je v rodném městě u babičky svého ex Caina . Zjištuje že je těhotná a nechce o tom nikomu říct . Navštíví ji Bethy a ona se s ní vrátí . Snaží se vyhýbat Rushovi nechce mu říct že čeká dítě. Jenže ji je hodně špatně a tak se to zachvíli všichni dozví . Blaire nemůže zapomenout že ji všichni lhali ale chce si vydělat peníze aby mohla utéct a tak stále pracuje na golfu . Její těhotenské choutky ji opět sblíží s Rushem . Jenže kdykoliv má být vedle ni tak tam není . Vše vyvrcholí když Nan má nehodu a je v bezbědomí . Nechá všechno a odjede . Rushe v nemocnici navštíví Blaiřin otec a řekne mu celou pravdu o tom jak jeho matku opustil kvůli matce Blaire . Nan není jeho . Rushovi začne vše dávat větší smysl . Otec chtěl aby se o Blaire Rush postaral věděl že se do sebe zamilují . On je ztracená existence a jen se utápí ve svém žalu . Otec to samé přijede říct Blaire a ona je ráda že o matce nepochybovala . Rush vyhodí ze svého domova matku i sestru at se starají sami o sebe a né za jeho peníze a chce si Blaire vzít a čeká až se jim narodí chlapeček .

Moje hodnocení : 5/10
Tak moc mě chytnul první díl že jsem se hned pustila do dalšího a hledala kolik že dílů ještě je . Je jich hodně - 14 - a píšou se další . U nás vyšli dva a plánuje se třetí a dále se uvidí . Naštěstí jsem našla nějaké překlady a stáhla je do mobilu takže si je budu moct přečíst když moje znalosti angličtiny jsou velice malé . Ale ! Námět skvělí , zamotané osudy přesně to co mám ráda , ale nemám ráda když je někdo těhotný a už když je to velikosti piniového oříšku se z toho dělá jak kdyby ji praskla voda . A taky ty chlapský řeči postarám se a budeš dělat jen to co chci já a vše ti zařídim . Mám ráda svoji svobodu . Prostě tenhle díl mě tolik nebavil , množstvím sexuálních scén by se mohl vyrovnat 50odstínům . Ale to neznamená že se mi nelíbil a nebudu pokračovat .Vyprávěno ze dvou pohledů.

Hranice nevinnosti

21. prosince 2015 v 20:26 | Mimi

Blaire zemřela sestra při dopravní nehodě kterou zavinil otec . Brzy od nich odešel a ona zůstala jen s matkou . Jenže ta dostala rakovinu a Blaire se o ni samotná musela starat . Když matka umřela musela prodat dům aby zaplatila náklady na léčení . Ted nemá nic a vyráží za otcem aby ji pomohl . Přijede do velikánské vili ale otec nikde . Najde jen jeho vyženěného syna Rushe a Granta . Otec přijede neví kdy . Ubytuje se tam a jde si sehnat práci . Grant ji chce pomoct ale Rush ji dává najevo že je tam na obtíž . Jejího otce nemá rád .

Blaire si najde práci v místním golfovém klubu a spřátelí se s Betty . Rush poznává že je jiná než její otec . Snaží se mu vyhýbat a nic od něj nechtít . Jenže se začnou přitahovat . Rush je typický děvkař který má každý večer jinou dívku . Podlehne Blaire a vyspí se s ní . Poté každou noc tráví spolu jenže každý mluví o tajemství které má jeho nevlastní sestra Nan . Která ji mimochodem vůbec nemá ráda . Když v tom se otec ukáže z ničeho nic a zaslechne hádku . Nan je jeho nemanželské dítě a opustil ji ještě před narozením aby mohl bejt s matkou Blaire ještě předtím než se sestry narodili . Tuto zradu a že ji všichni kolem věděli nemůže nikomu odpustit a proto odjíždí zpátky do svého rodného města a doufá že ji tam bude lépe .


Moje hodnocení : 10/10
Kniha mě strhla a hltala jsem stránku za stránkou . Podle náznaků jsem tajemství začla tušit ale chtěla jsem vědět jestli se nepletu . Miluju knihy s nelehkým osudem . Vše co Blaire zažila muselo být velice těžké . Jen mi přišlo přehnané chování Rushe občas ale asi jsou američtí kluci jiný než čeští . Není to první kniha kdy by takhle kluci mluvili . Byli oddaní a úplně jiný než čeští .

Rosemary Beach series

18. prosince 2015 v 10:44 | Mimi


1. Fallen Too Far (Rush & Blaire) Hranice nevinosti
2. Never Too Far (Rush & Blaire) Za hranicí nevinosti
3. Forever Too Far (Rush & Blaire) uložto.cz
4. Rush Too Far (Rush & Blaire)
5. Twisted Perfection (Woods & Della) ulozto.cz
6. Simple Perfection (Woods & Della) ulozto.cz
7. Take A Chance (Grant & Harlow) ulozto.cz
8. One More Chance (Grant & Harlow)
9. You Were Mine (Tripp & Bethy)
10. Kiro's Emily (FREE novella)
11. When I'm Gone (Mase & Reese)
12. When You're Back (Mase & Reese)
13. The Best Goodbye (Captain)
14. Up In Flames (Nan)

Abbi Glines

18. prosince 2015 v 10:41 | Mimi

The vincent brothers (the vincent boys 2)2012*


Fallen Too Far (Too Far, #1) 2012 Hranice nevinosti 5/2015 *
Never Too Far (Too Far, #2) 2013 Za hranicí nevinosti 9/2015*
Forever Too Far (Too Far, #3) 2013* Nevinná navždy 1/2017


Take a Chance (Chance, #1) 2014*
One More Chance (Chance, #2) 2014
Options 2015
 
 

Reklama