Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Adele Parks

Tady a ted

22. července 2015 v 15:29 | Mimi

Joana se měla vdávat ale svatbu si naposlední chvíli rozmyslela . Ted se její ex žení a ona stále nemá štěstí na chlapy .Rozhodne se jet překazit svatbu . Aby si její ex uvědomil že ona je ta pravá . V letadle poznává Deana kterého nejdřív rozčiluje a poté si začnou rozumět . Pomůže ji v Chicagu najít hotel ,šaty a i za ni přijde na svatbu . Když tam přijde Joana se rozhodne že svatbu nepřekazí že mu bude štestí přát že vlastně chce Deana . Stráví s ním pár krásných dnů . Jenže poté ji sestra zavolá že se rodiče rozchází . Rodiče které považovala za idilické manželství celý svůj život . Když mluví s matkou dozvídá se strašné tajemství . To ji přiměje okamžitě bez rozloučení odjet zpátky do Londýna a Deanovi jít z cesty . Dead se za ni rozjede do Anglie . Narazí na jeji matku . Vše si s ní vyříká a jede za ni ale nikdy nedorazí .

Joana si najde jiného muže a má svim dve děti nikdy , ale na Deana nezapomene . Jednoho dne na hřišti potká ženu a začnou se bavit . Náhodou zjistí že je to sestra Deana a Joana se dozvídá krutou pravdu . Dean ujížděl za ni a naboural do sloupu a zemřel na místě . Navždy to ale zůstane obou životní láska .

Moje hodnocení : 9/10
Kniha se i při své tloušce -skoro 500stran- četla úplně sama a stránky utíkali . Vtipná zápletka . Vadilo mi prolínající se děj několika postav .

Adele

25. října 2014 v 23:32 | Mimi


Other Woman's Shoes 2003 Život té druhé 2013
Love Lies 2009
About Last Night 2011 Stalo se včera v noci 2014
The State We're In 2013 Tady a ted 2014
Spare Brides 2014 Nevěsty bez ženichů 2015
If You Go Away 2015 Jestli odejdes 2017
The stranger in my home 2016

Stalo se včera v noci

16. září 2014 v 19:44 | Mimi


Seznamujeme se se Stephanie která je v domácnosti a má tři kluky s velice úspěšným Julianem .Jsou spolu už pěknou řádku let . S kamarádkou Pippou se znají už přes 30let ještě ze školních lavic . Když se Pippě narodila Chloe a následně ji Dylan opustil nastěhovala si ji k sobě a poté ji našla náhradní bydlení . Vše co Pippa potřebuje Steph zařídí . Až moc je Pippa nesamostatná .Jenže Steph to vyhovuje .


Děti rostou a láska se vytrácí . Každé uterý má Julian jednání a přespává v centru Londýna . Jenže jednoho dne najde pod sedačkou v autě zapadlí telefon a zjistí že každé úterý Julian nocuje v nedalekém hotelu Vyhlídka s nějakou krásnou . Hroutí se jí celý svět . Večer nedovede vyjádřit co cítí a neví jak to Julianovi říct a tak nic neudělá .

Druhý den je ještě horší než ten předchozí . Večer jede k Pippě jenže ta se mezitím seznámila ve vlaku s Robertem a je z něj celá unešená . Nevěří že by Julian byl schopen podvést a když jde uspat Chloe ,Stephanie odjede. Napíše Bassamovi , muži kterého potkala před rokem , líbil se ji , ale pro silné manželství řekla že už ho nechce vidět když na něj stále myslela . Sejde se s ním , vypráví mu vše . Rozhodne se být stejná jako její muž . Jede také do hotelu Vyhlídka udělat stejnou věc jako tam on provádí s Kirsten . Jenže to netuší že ten den se Julian s Kirsten rozhodne rozejít . Je v pokoji s Bassamem a políbí ho v tom dostane strašné výčitky a ví že to nemůže udělat a opijese . Bassam ji odveze domů .

Další den přijde policie s tím že Julian byl srazen autem a je v nemocnici v bezvědomí . Steph je ještě více zdrcena. Všichni se ji snaží pomoct .

Na druhé straně města Kirsten- milenka trpí výčitkami jelikož ona omilem srazila Juliana a ujela .

Steph zas lhala policii kde večer byla . Řekla že byla celou dobu s Pippou ale nezmínila se o vyhlídce .

Pippa řekne policii pravdu a tak je Steph zadržena . Pippa se sejde s Bassamem a on ji vše řekne . Mezitím se Kirsten přizná a Julian se probudí . Od té doby si Stephanie váží víc a snaží se svoje manželství napravit ...Moje hodnocení : 6/10
Kniha je pěkně tlustá , má 500stránek . Děj je vyprávěn z několika pohledů takže se na věc koukame několika očima . Některé pasáže mi přišli uplně zbytečné , natahované . Například nám nic nepřidá vědět jaké šaty měla Kirsten na plese a jak je těžko vybírala když se to stalo před několika lety. Co mě štvalo bylo že se dělo něco důležitého a v tom hrdinové začli vzpomínat a několik stránek se děj odvedl někam jinam a poté zas pokračoval tam kde zkončil . Téma dobré a zajímavý vztah mezi dvěmi kamarádkami kdy jedna obětuje skoro vše pro tu druhou . Já bych takhle kvůli žádné kamarádce neskákala .
 
 

Reklama