Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Alex Flinn

Čarovná

16. března 2016 v 8:36 | Mimi

Orig. název:Bewitching
Pořadí v sérii:2
Rok:2012 ; v ČR: 5/2015
Počet stran:350
Nakladatelství:Moba


V roce 1666 žila Kendra v malé vesnici kterou postihl mor . Uzdravila bratra a utekla do vedlejší vesnice . V tom ji začalo docházet že je čarodějnice . Uzobla z perníkové chaloupky a čarodějnice ji chtěla upéct . Přemluvila ji že bude její dcera a za to je tedy nesní . Čarodějnice ji naučila kouzla . Chtěla ji upéct bratra a místo toho upekli čarodějnici a utekly. Bratra který utekl už nikdy neviděla .


Kendra žila na všech místech světa a potkávala velikány své doby . Všude ji , ale vyhostili . Plavila se na Titaniku kde vzala hlas mořské víle a dala ji muže . Někdy ale její pomáhání nezkončilo přesně tak jak chtěla .

Dnes v součastnosti chodí v Miami na střední školu . Pozoruje Emmu a chtěla by ji pomoct ale neví .

Emma žije s otcem a matkou . Její skutečný otec ji opustil když ji byli 3 . S otcem má mnoho tradicí a mají se rádi . V tom se ale objeví jeho dcera z bývalého vztahu o které nikdy nemluvil . Lisetta přijede skoro hned . Přišla o matku . Lisetta se chce kamarádit a Emma ji to taky chce ulehčit . Jenže zjistí že se ji ztrácí věci a úplně zničí vztah Emmě s otcem . Týdny ubíhají a Emma s otcem už vůbec nemluví . Lisetta ho má celého pro sebe . Otec umírá . Emma začne chodit s Warenem a toho ji Lisetta taky přebere . Emmě zbyde jen Kendra s kterou se začne více bavit .

Když Emma odhalí že je Kendra čarodějnice tak chce pomoct zjistit jestli Lisetta má opravdu Warena ráda . Dá ji zrcadlo kde se dají ostatní pozorovat . Samozřejmě ji připadá nudný . Emma ho chce zpátky . Jde na večírek filmové hvězdičky . Její plán je že by se tam Lisetta mohla do někoho zamilovat a Emma by vyhrála jenže Emma se tam zakouká do oné filmové hvězdičky a odejdou spolu . Zjistí že Warena už vůbec nechce a jsou i jiné cíle ..


Moje hodnocení : 7/10
Myslela jsem že celá kniha bude o Kendře a o tom co celé roky zažívala .Příběh který bude dokumentovat celých 400let . Takto to taky nebylo špatné ale chtěla jsem se dozvědět více o ní . Myslím že by to bylo zajímavější . Emmy mi bylo líto . Psané hezky . Nutí vás to číst dál a sledovat co ji sestra vše provede . Taková moderní popelka s přídavkem dalších pohádek .

Alex Flinn

19. května 2014 v 19:51 | Mimi

Breaking point 2002

Nothing to lose 2004

Breathing Underwater ( 1) 2001 Dýchání pod vodou 2013
Diva (Breathing Underwater 2) 2006 Hvězda 2014

Beastly (Beastly 1)2007 Netvor 2013
Beastly : Lindys diary (Beastly 1,5)2012

A kiss in time 2008

Cloaked 2011

Bewitching : The Kendra Chronicles 2012 Okouzlující (čr 5/ 2015)

Towering 2013

Mirrored 2015
Beheld 2017

Hvězda

11. května 2014 v 11:32 | Mimi

Caitlin zhubla díky ozdravnému táboru a bojí se že zase přibere . Bojí se přiznat že má ráda operu a nechce dělat roztleskávačku . Nikdo ji nechápe . Matka se s otcem hádá o alimenty a ona si chce najít přítele který by ji uživil . S matkou nemá moc dobrý vztah .

Caitlin chodí na hodiny zpěvu a dostane nápad se přihlásit na hudební univerzitu . Přijmou ji , ale matka ji nechce pustit a tak se kvůli tomu hádají . Matka nechce zůstat sama . Nakonec svolí a na školu ji pošle . Neodejde z domova a denně dojíždí vlakem. Seznamuje se s lidmi pro které je hudba také vším a ona si konečně nepřipadá tak nemožná . Zkouší na muzikál a získá kamarády. Tancování ji moc nejde ale ve zpěvu opery je úžasná . Seznamuje se se Seanem který se ji líbí , ale poté zjistí že je gay. Zpívají spolu solo a jsou nepřekonatelní .

Její matka začne chodit s pediatrem , zjistí že je ženatý . Chce být finančně nezávislá . Jenže Caitlin vysleduje jeho dům a je ji líto jeho manželky která vypadá tak sympaticky . Matka si myslí že ji požádá o ruku , jenže on se ji vysměje a chce s ní jet pouze na dovolenou . Ukončuje vztah a promluví si pořádně s Caitlin. Vysvětluje ji že není tak finančně závislá na otci jak si myslela.

Caitlin naráží na Nicka svého ex. Mluví spolu a poté ji sveze autem domů. Políbí se a uvědomí si že vše je už za nimi .

Caitlin zazáří v muzikálu který nastuduje její škola a matka je na ni pyšná .Caitlin se rozhodne jet na letní prázdniny do New Yorku na hudební kurz .

Moje hodnocení : 8/10
Vůbec jsem nevěděla že kniha je o Caitlin z Dýchání pod vodou. Čekala jsem dívku co bude celou dobu řešit hubnutí , ale byla jsem mile překvapena . Kniha se odehrává dlouhou dobu a Caitlin dospívá . Kniha se četla rychle a odsýpala . Těším se na další knihy od této autorky.

Dýchání pod vodou

23. února 2014 v 12:24 | Mimi
Nicka opustila matka když byl ještě malí . Žije s pracovitým otcem a hospodyní. Otec ho občas praští a nemají spolu vůbec žádný vztah . Je září a začíná škola . Všimne si Caitlin , jeho nejlepší kamarád Tom mu říká že ji znají celá léta ale ted přes léto zhubla a je s ní kočka. Nick si usmyslí že ji dostane . Zanedlouho se mu to povede a hrozně se do sebe zamilují . Jenže když Caitlin projeví nějaký vlastní přání hnedka ji uráží a je na ni surový . Ona si nechává vše líbit . Když začne brečet a Nick si uvědomí že to přehnal omlouvá se ji , obímá dokavat není zas vše dobré .

Když se někde Caitlin opozdí hned ji nazívá děvkou že neví kde má své místo a kde měla být . Jedou autem a začnou se hádat . Nick vyhrožuje že sjede autem do moře . Caitlin se ho snaží zastavit a on ji uhodí . Facku mu dlouho neodpustí ale nakonec stejně podlehne . Vše vyvrcholí když Caitlin řekne že by ráda šla do zpěvácké soutěže u nich na škole . Nick ji začne urážet že neumí zpívat a že je tlustá a všichni by se ji smáli . Přikyvuje že tam nepůjde ale učitelka ji napíše do programu vystoupení a když se to Nick dozví vytáhne ji až ven před školu a ponižuje ji že snad řek že tam nepude že to pro ni myslí dobře a začne ji mlátit . Teče ji krev z nosu a pusy . Tom se napřáhne a srazí Nicka ..

Caitlin dá Nicka k soudu aby mu byl zakázan jakýkoli kontakt se k ní přiblížit a kontaktovat ji . Soudkyně mu uloží zákaz a musí psát deník aby si uvědomil co vlastně způsobyl . Také musí chodit do terapeutické skupiny . Nejdříve se mu tam moc mluvit nechce ale poté se začne bavit s ostatními členy skupiny a víc je poznávat . Všichni jsou agresivní a pochází z jiných rodin . Hodně se s kamarádí s Leem který skupinu opustí a vrátí se ke své přitelkyni . Když je s oboumi venku pozoruje jak Leo zachází se svojí holkou . Byl také on takový ke Caitlin? Ano byl a vůbec mu to nepřišlo . Zjištuje že se s Leem nemůže bavit jináč k nápravě nikdy nedojde . Leo mu stále volá a on to nezvedá . Na další skupinovém sezení se dozvídá že Leo zastřelil svoji přítelkyni a pak sebe . Nick si to vyčítá kdyby zvednul telefon nemuselo se to stát . Mluví se svým lektorem na sezení které je už u konce a zjištuje že došel k pokroku ale chce chodit na další sezení .Léto končí a začíná opět o rok později škola . Přátelé které se na něj vykašlali se chtějí znovu kamarádit a Caitlin se odstěhovala do jiného města takže ji už asi nikdy neuvidí .

Moje hodnocení :8/10
Styl písma u deníkového záznamu by opravdu chtěl vymyslet maličko jiný . Špatně se čte . Na knihu jsem se chystala docela dlouho mám ji doma už 6měsíců .Prolína se minulost a přítomnost. Dlouho jsem se nesetkala s knihou která by mě zaujmula ale hlavní hrdinové byli absolutní blbci . Caitlin se chovala jako uplná vymatlaná naivní holka bez špetky vlastního rozumu . Slepička co všechno přikejvala . Nick mi byl ze začátku sympatický a říkala jsem si která holka by kvůli facce na něj uvalila zákaz přiblížení ???(vím američané mají divné zvyky) ale když více Nicka poznáme zjištujeme že se choval jako žárlivý namyšlený spratek .Po trestu si uvědomoval co způsobil ale myslím že né dost . Kniha to byla určitě zajímavá a Alex Flinn je mi sympatická . Jen teda u této knihy nepodlehnete achhh ochh Nicku chci tě jak u všech knížek většina čtenářek má ve zvyku . Já beru knihy jako příjemné odreagování a drogu ale že bych slintala nad hrdiny to se mi už 10let nestalo :D

Netvor

18. srpna 2013 v 17:02 | Mimi
Kyle je rozmazlený kluk bohatého otce. Jeho matka ho jako malého opustila a tak ho vychovává otec televizní reportér. Je velice úspěšný a na syna nemá čas a všechno mu vynahrazuje penězi. Chodí se Sloane nejoblíbenější holkou na škole . Je proslulí svými lumpárnami vůči ostatním. Jednoho dne si dělá srandu s jedné dívky. Pozve ji na ples . Nechce tam ale jít s ní ale se svoji partnerkou. Holka čeká v předsálí a on se ji vysměje že s tak hnusnou holkou jako je ona by nikam nešel. Sloane zas nadává že přines špatnou kytku.Když se dostane po plese domů navštíví ho Kendra .Ta z které si udělal srandu. Řekne mu jak hnusně se chová a promění se v čarodějnici. Zakleje ho. Najednou je všude porostlí chlupama a vypadá jak vlk. Uvalí na něj kletbu jestliže do 2let nepotká nikoho kdo by ho miloval kvůli tomu jaký je vevnitř tak takhle zůstane už navždy.


Kyle se snaží dělat vše pro to aby se toho zbavil nic nepomáhá doktoři si neví rady. Uzavře se do sebe a nikam nechodí. Otec ho přestěhuje do Brooklynu ale až potom se dozvídá že otec zůstává sám ve městě. Zůstala mu jen stará hospodyně Magda . Nejdříve ji hrozně tyranizuje ale později si uvědomuje že je to poslední člověk co mu zbyl a začne si s ní rozumět. Otec mu najme soukromého učitele. Přeje si aby byl slepí a nemoh ho vidět. Will nastoupí a ze začátku také spolu bojují. Kyle je zvyklí jen vysedávat u okna a v kouzelném zrcadle pozorovat lidi ze školy.


Will mu hodně pomůže a najde v něm zase naději. Čte spoustu literatury a vzdělává se. Začne pěstovat růže kterými si stane posedlí. Pro ně udělá všechno co potřebuje. Jednou v noci do domu vpadne neznámí muž. Kyle který si díky nové identitě začne říkat Adrian mu vyhrožuje a muž se brání at je na něj hodný že mu rád dá svoji dceru. Adrian to vidí jako šanci a dohodnou se že dceru přivede. Kouká do zrcadla a přeje si vidět kdo je jeho dcera. Zjištuje že je to holka které na maturitáku dal růži poté co ji Sloane nechtěla. Připraví a nakoupí vše aby se tam cítila bezpečně.


Nastane den D a Lindy se svým otcem dorazí. Na nic se nepatá a dceru mu dá. Lindy je dost naštvaná proč ji chtějí věznit. Adrian nechce aby ho viděla a tak s ní mluví jen přes dveře. Za několik dní se za tmy setkají a ona se ho tolik nebojí. Začnou společně procházet dům a učit se. Stanou se z nich kamarádi. Zjištuje že její otec strašně pije a fetuje a ona se ho snaží srovnat a pomoct mu ale nedaří se jí to. Tak chce vystudovat a utéct od něj.

Vidí že po nějakém čase se stále zavřená nudí a chtěla by někam ven. Bojí se že by utekla a tak vymyslí že pojedou na chatu která je v horách.Chata je luxusní a široko nikde nikdo.Užívají si sněhu,učí se a nic jim nechybí.Až Lindy řekne že se bojí o otce. Adrian ji ukáže zrcadlo a ona chce vidět svého otce. Vidí ho zmrzlého někde venku. Adrian ji sice s bolavím srdcem ale řekne at odjede a vrátí se až bude chtít.Jeho život opět nestojí za nic. Trápí se a říká že kletbu nikdy nemůže porušit.Navštíví ho Kendra a přemlouvá se aby se na měsíc co po konce trvá vrátil do města. Udělá to ale čas tráví tím že se stará o růže.

Poslední noc kdy do konce trestu zbívá pár hodin je uzavřený a sedí u sebe v pokoji.Podívá se do zrcátka a chce vidět Lindy .Objeví ji v temné uličce jak ji někdo mučí. Vydá se za ní. Způsobí svojí vizáží hrozný poprask.Ale to mu nevadí snaží se ji co nejrychleji najít. Najde ho nějaký muž se s ní pere a vytáhne nůž. Adrian má mnohá zranění a umírá. Odbíjí půlnoc a on nestihl vyplnit kletbu a v tom ho Lindy políbí. Přemění se zpátky na starého Kyle a ona je zmatená tak mu vysvětlí že je to on a ona že do Kyla byla zamilovaná už na škole. Jí se líbil takový jaký je a né namyšlený Kyle. Opravdu hodně se naučil a hodně změnil . Nikdo by ho nepoznal. Štastně za ruku spolu odchází. Vrátí se zpátky na školu . Kyle si přál že když splní kletbu aby Kendra vrátila Willovi zrak. To také udělá. Will je moc štastný hlavně protože starý Kyle by pro nikoho nic neudělal rozhodne si dodělat školu a mezitím začne učit na škole češtinu. Lindy bydlí stále s Adrianem v krásném domě s růžemi v Brooklynu.


Moje hodnocení : 10/10
Kdysi dávno jsem viděla film . Byl skvělí. Knihu jsem si také hned chtěla přečíst. Obálka je krásná. Postavy jsem viděla v hlavě tak jak je ukázaly ve filmu. Kdo by si nevybavil skvělého slepého Barnyho? :-)) Kniha i film byly super . Novodobé spracování Krásky a zvíře. Jen to jeho věžnění Lindy mi přišlo divné. Ona se na nic neptala a spokojeně tam s ním byla. Normální ženská by se bránila . Krásně je tam vidět jak se Kyle měnil ve slušného člověka a uvědomoval si že moc není všechno. A typický příklad kdy rodiče jsou bohatí děti mají všechno jen je rodinu a milující rodiče.
 
 

Reklama