Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Boy series

Jak potvrdit lásku

27. dubna 2018 v 10:33 | Mimi
Orig. název:The boy is back
Pořadí v sérii:4
Rok: 2016; v ČR 9/2017
Počet stran:360
Nakladatelství:Bbart

Becky má stěhovací a vyklízecí firmu . Ve městě otřese skandál .Starosta zaplatí v restauraci známkou a chtějí ho udat . Jejich děti se dozvídají že jsou rodiče na mizině . Reed který před 10 lety utekl a je Becky bývalí přítel se vrací do města . Navážou společně zase vztah a podaří se jim celou situaci kolem rodičů vyřešit .

Moje hodnocení : 6/10
Líbí se mi jak je kniha psaná v emailech a novinových článcích . Byla ale slabší než knihy předešlé .Nemělo to ten vtip a švih který Meg umí .

Jak dokázat lásku

2. srpna 2013 v 15:11 | Mimi

Jane jede jako svědkyně se svojí kamarádkou Holly jejím nastávajícím Markem a jeho svědkem Calem do Itálie. Ikdyž jsou američané a mohly by se vzít v Las Vegas chtějí malou svatbu v Itálii. V americe si oběhají všechny potřebné dokumenty.Jejich rodiče jejich vztah moc neschvalují a tak jim chtějí udělat překvapení a odjedou.

Jane se na letišti potkává s velice nesympatickým mužem následně zjištuje že je to Cal a sedí vedle něj celou dobu v letadle. Jane kreslí komix a on o něm nikdy neslyšel .On velký cestovatel kterému ted vyšla kniha. Přijíždí do Itálie a opijí se v jedné restauraci. Cal zastává názor že láska neexistuje a chce jim svatbu rozmluvit. Od Holly se dozvídá že byl ženatý ale po roce se rozvedli . Půjčují si auto a vyráží do Marche kde od strýčka mají půjčený dům. Má hospodyni německou stařenu.Vychovává vnuka který je největší fanoušek jejího komixu.

Holly musí jít za starostou a domluvit datum ten tvrdí že nemá čas když se to dozví hospodyně udělá bumbuk a čas najednou je. Jenže musí mít nějaký další potvrzení až z Říma. 8hodin cesty. Holly a Mark sní špatné ústřice a nemohou jet protože zvrací. Jane se snaží jejich svatbu zachránit a tak popadne Cala a jedou. Vydávají se za ně. Společné chvíle jim jsou najednou milé a příjemné a přeskočí mezi nimi jiskra. Večer se políbí a oba jsou z toho vykolejený. Svatba proběhne v pořádku a sjede se celá vesnice. Cal který byl proti manželství a chtěl je rozeštvat jim řekne krásnou řeč a poté uspořádá brunch o kterém nikdo nevěděl. Veselí se až do rána a Cal s Jane skončí spolu a rozhodnou se tam nějakou dobu zůstat . On napíše knihu o March a ona zatím bude psát komix také z Itálie.

Moje hodnocení : 10/10
Typický příběh Meg . Poslední díl trologie která je psaná v meilech. Příběh se odehrává v Itálii a je takový letní a svěží .Oddychová kniha při které se zasmějete.Příběh je inspirován vlastní svatbou Meg.Jen mi vadilo že o její kamarádce na to že spolu byly v jednom domě tam nebylo skoro nic. Vše se motalo jen okolí ní a Cala.

Jak neztratit lásku

21. ledna 2013 v 8:59 | Mimi
Kate žila od střední školy s Dalem.Po 10letech čekáte že se spolu vezmete a půjdete nějak dál jenže Dale se nechce ženit chce cestovat se svojí kapelou což Kate také moc nebere a tak se odstěhuje ke své kamarádce Jen.Dale ji chce stále zpátky a párkrát jí to dá dost divně najevo.Kate a Jen pracují v personálním oddělení New York Journal.Nemají rádi svojí nadřízenou Amy které přezdívají Svinuš.Paní Lopéz je starší uctívaná dáma která strašně dobře peče.Rozdává koláče v jídelně.Jenže odmítne dát koláč Stuartovi který je velký právník.Ten náhodou chodí s Amy.A Paní Lopéz okamžitě vyhodí.Kate která ji má nastarost se to nelíbí a nechce ji vyhodit.Všichni se za Lopez postaví ale to nestačí.Je vyhozena.Podá na ně žalobu.Případem se začne zajímat Mitch.Mladší bratr Stuarta.Vyjdou najevo že Amy sfalšovala nějaké věci ale obvyní z toho Kate a vyhodí ji.Mitch se jí stračně omlouvá a chce ji práci vrátit zpátky.Mezitím se ona nastěhuje k Dolly.Která to táhne se dvouma chlapíkama naráz .Občas se stane že se tam oba potkají a to Kate hraje že s Lyžařem chodí.Mitchovi se podaří dokázat že Amy zfalšovala dopis a tak ji vyhodí a Jen jde na její místo a ta okamžitě přijme Kate zpátky.Mezi Mitchem a Kate to velice jiskří.Kdyby je nevyrušila jeho sestra skončily by v posteli.Ona s ním nechce být jelikož nemá práci ani bydlení.Když ji vrátí práci ptá se ji jestly se k němu nastěhuje...

Moje hodnocení: 6/10
Další kniha Meg Cabot která je psaná v emailech.První díl mi přišel mnohem lepší.Zápletka že vyhodí paní co rozdává kolače? V emailech se čte překvapivě dobře a rychle.

Jak začíná láska

6. března 2012 v 11:22 | Mimi
Mel žije v New Yorku a a pracuje jako sloupařka psaním drbů o celebritách v Journalu.Od sousedky slyší štěkat psa jde se tam podívat a sousedka leží na zemi.Naštěstí není mrtvá.Zavolá sanitku a jde venčit Paca.Přijde pozdě do práce a dostane už několikáté napomenutí.Kontakruje Maxe jejího synovce aby se přijel starat o zvířata.Sousedka má ještě dvě kočky.Za pár dní přijede tedy Max který si říká John a o zvířata se začne starat.Začnou se s Mel bavit a vyjdou si na večeři ale dycky jim to nějak nevíde a něco se pokazí.Když je nemocná tak ji přinese večeři do postele a dívá se s ní na filmy.Její kamarádce Nadine na něm něco nesedí ale neví co.Všichni její přátelé ho chtějí poznat.Když jim ho v restaurace Nadinýho snoubence Tonyho poředstaví všichni jsou z něj nadšení.Sousedka se stále né a né probrat z bezvědomí.V tom supermodelka Vivica posílá email kde napíše že Max který je v New Yorku není ten skutečný ten je s ní na dovolené a ten co je u ní je ve skutečnosti John Trent,pěkný boháč.Mel s ním nechce už mluvit a je uplně zdrcená.Napíše hnusný článek o tom jak John hledá nevěstu a zablokuje tím New York svobodnými ženami.John se ji snaží udobřit ale Mel ho nechce ani vidět.Objeví se skutečný Max a je to ještě horší člověk než za kterého ho považovala.Mel přišla na to kdo jeho tetu omráčil.S Johnem na něj udělají past protože to je jeho dobrý kamarád.Všechno se nahrává a vtrhne tam policie.Max chtěl nějaké peníze a teta mu je nechtěla dát a tak do ní strčil a stařenka špatně spadla a on zpanikařil a radši utek.S Johnem odjede na usmiřovací víkend....

Moje hodnocení: 10/10
První knížka psaná pomocí emailů kterou jsem četla.Překvapilo mě jak rychle jsem se do toho čtení dokázala dostat a nemít v tom guláš.Knížka typická pro psaní Meg.Plná vtípků,zábavy,lásky a typické tvrdohlavosti jejich postav.
 
 

Reklama