Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Catherine McKenzieová

Manželka na objednávku

28. září 2014 v 13:24 | Mimi
Seznamujeme se se sympatickou Annou která má po 30. Zrovna přišla na to že ji její partner podvádí a rozejde se s ním . Pracuje v novinách a také se chystá vydání její první knihy . Pronajme si byt . Venku najde vizitku na agenturu která se jmenuje stejně jako ona . Zavolá tam a zjistí že jde o seznamovací agenturu . Nějakou dobu nad tim přemýšlí a když se dozví že její nejlepší kamarádka Sára se bude vdávat zavolá tam a dohodne si schůzku .

Na schůzce se dozví že se jedná o agenturu , která pomocí dobře vypracovaného dotazníku najde muže vám na míru a odveze vás do Mexika a když si padnete do oka , druhý den máte svatbu. Zní to šíleně , ale Anna jde do toho .

Navštěvuje terapeuta , který ji pěkně vytáčí , ale je to součást dohody.

Den pro odjezd nastane , všem řekne že si bere nečekané volno a odjede do Mexika. Seznamuje se s dalšími lidmi co do tajné agentury zavolali . Její muž Jack je okouzlující , spisovatel a náramně se k sobě hodí . Druhý den si řeknou ano a následuje týdení pobyt kde se seznamují a užívají si líbánky .

Agentura chce zůstat v anonymitě a tak si vymyslí jak se poznali a proč se vzali . Jack se k ní nastěhuje . Vše je ideální , oddávají se sexu , milují se a vše je krásné .

Anně vyjde kniha a ona odlétá na turné , než odletí večer mu řekne miluju tě a on ji neodpoví . Od té doby je na pochybách , přiletí o den dříve aby ho překvapila. Jack doma není . Najde rukopis knihy kterou ji nechtěl dát přečíst . Zjistí že celou dobu psal o jejich vztahu a vše bylo jen pro materiál pro novou knihu . V tom se Jack vrátí a Anna si od něj nechce nechat nic vysvětlit . On tvrdí že mu došlo do čeho se to zapletl a chce to přepsat . Anna ho vyhodí . Všem dává přečíst rukopis který mu vzala .

Anna na něj , ale i po několika měsících nemůže zapomenout . Kniha je přepsána a vydána a ona přijde na jeho křest . Happy end ..


Moje hodnocení : 8/10
Příběh má spád, nenudíte se , soucítíte s hrdinkou . Čekáte že po velkém zplanutí přijde nějaký ten záhrhel a rozchod ale toto jsem nečekala, za mě originální a super .

Od autorky jsem četla Zapomenutá a nadchla mě tak jsem si koupila další její přeloženou knihu(víc jich u nás není) . Opět mě nezklamala . Knihu jsem přečetla za jediný den .

Catherine McKenzie

21. července 2014 v 11:46 | MimiArranged - 2010 - Manžel na objednávku 2013

Spin - 2012


Forgotten - 2012 - Zapomenutá 2012

Hidden - 2013 Tajomstvo (sk)


Spum - 2014

Smoke 2015
Fractured 2016
The murder game 2016

Zapomenutá

3. ledna 2014 v 23:20 | Mimi
Emmě umře matka a odkáže ji cestu do Afriky. Emma se tam vydá jenže onemocní a tak ji průvodci nechají v jedné vesnici . Zemi postihne zemětřesení a všichni jsou bez jakéhokoli signálu který je tam už tak hodně mizivý a je mnoho mrtvých. Části kde je Emma to nepostihne ale letadla nelítaj , spojení se světem žádné. Emma je v zemi uvězněna na půl roku než se podaří obnovit leteckou dopravu. Seznamuje se s párem který bydlí ve stejném městě jako ona který tam staví školu a pomáhá jim.

Emma se dostává domů a zjištuje že v jejím bytě bydlí někdo jiný . Dominick . Úřady ji prohlásili za mrtvou , vypli její účty , přestal se platit nájem a majitel byt pronajal někomu jinému.Dominick ji dovolí tam zůstat než se vše vyjasní.

Druhý den jde do práce a zjištuje že v práci ji také nahradili a moc s ní nepočítají. Má se dát dohromady a přijít po novém roce.Její přítel Graig je mimo město a když mu volá není moc nadšený .

Známá televizní moderátorka si ji pozve do své show. Vypovídá svůj příběh a vypadá to jako kdyby si vše vymyslela. Na konci show ji udělají překvapení a přijde Graig . Políbí se když show zkončí Graig je divný a musí si promluvit. Zjištuje že se mezitím dal dohromady se Sophie jejich koleginí z práce s kterou byly veliké nepřítelkyně . Dost ji to vytočí a nechce žádné vysvětlení a odchází.

Celý její život je na ruby a ona neví jak ho dostat do pořádku. Zjištuje že Dominicka opustila snoubenka. Vaří spolu a začínají si rozumět. Po novém roce nastoupí do práce. Dělá právničku v jedné velké společnosti. Jenže její kancelář ji nečeká a dají ji na úplně nejnižší post. Přes 5 let její práce je zahozeno . Celé dny se zabívá žalobami od lidí co se jim porouchala pračka.

V jedné zvláštní chvilce se s Dominickem opije a vyspí se spolu. Následně ráno on odjíždí fotit do Irska . Když mu volá tak ji řekne že to byla hloupost a hovor ukončí. Emma si to vyčítá . Věřila mu a pro něj to byla hloupost. Mezitím se zabívá prací a tráví ji všechen čas. Od svého šéfa dostane nabídku pomoct na novém případu. Z muzea byl ukraden obraz a majitel chce odškodné 22milionů.

Emma pátrá a prochází muzeum , baví se s policisty. Dostane tým a s ním vypátrá že obraz ukrat sám majitel kvůli pojistce kterou potřebuje vyplatit.

V tom se začne hádat se Sophií jelikož se s ní Graig rozejde a ona si myslí že se s Emmou dají opět dohromady. Chce ji vzít všechen úspěch který ve firmě začíná opět získávat. Graig ji chce zpátky ale ona jeho vůbec . Dominick je zpátky a chodí si pro věci když není doma . To je mrzí .

Emma dostává post v společnice ve firmě.Při večírku kde děkuje za toto povýšení a otevírá se nové centrum které otevřeli její známí z Afriky přichází Dominick. Vše si vysvětlí a políbí se a ona ho žádá aby se od ní nestěhoval..

Moje hodnocení : 8/10
Román který není jen o lásce ale je v něm zamotáno několik příběhů mě chytnul ikdyž se mi do něj dlouho nechtělo . Jen jsem tam nějak neobjevila proč ji matka do Afriky poslala. Ještě mi přišlo divné když se vrátila a já tedy půl roku nevidět přítele tak se chovám ůplně jinak . Ona to nechala bejt a nic nechtěla vysvětlovat čekala co bude dál . Jináč ale hezký příběh který končí otevřeně.
 
 

Reklama