Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Cecelia Ahern

Jak najít lásku

18. srpna 2018 v 9:27 | Mimi
Orig. název:How to fall in love
Rok:2013 ; v ČR 3/2016
Počet stran:341
Nakladatelství:Motto

Christine chce zachránit muže a myslí si že mu spíš ještě uškodila . Další den zachrání muže který chce zkočit z mostu . Přemluví ho at ji dá šanci a za dva týdny změní jeho život . On řeší rozchod s přítelkyní a Christine zrovna rozvod . Postupně se do sebe zamilují . On si projde smrtí otce a tahanicemi o dědictví . Ale ukáže se že ona je ta pravá .

Moje hodnocení : 4/10
Slabší knížka od Cecile . Nemělo to ty její grády a poselství jak to ona umí .

Sběratel skleněnek

9. července 2018 v 18:09 | Mimi
Orig. název:The marble collector
Pořadí v sérii:1
Rok:2015 ; v ČR 5/2016
Počet stran:240
Nakladatelství:Omega

Žena se asi díky otci dostane ke skleněným kuličkám a snaží se najít nějaké další .

Moje hodnocení : 0/10
Pčečetla jsem 120stránek a obsolutně jsem se neorientovala . Je to vyprávěno asi z více pohledů . Nejhorší kniha od Cecelie :(

Vadná

9. července 2018 v 18:03 | Mimi
Orig. název:Flawed
Pořadí v sérii:1
Rok:2016 ; v ČR 5/2016
Počet stran:310
Nakladatelství:Omega


Celestine žije v zemi kde se každý prohřešek trestá cejchem na tělo a drsnými podmínkami . Když nad vším zašne přemýšlet . Vadný musejí sedět jen na určitých sedačkách v autobuse . Jíst jen určité potraviny , dodržovat večerku . Zdá se ji to vše tvrdé a nespravedlivé . V autobuse se začne dusit pán a ona mu chce pomoct a už je to napomáhání vadnému a dostane za to vězení nebo cejchy . Rozhodne se pro cejch .
Z Celestine udělají obětního beránka a chtějí dokázat že system je ke všem stejne spravedlivý . Když ji spolužáci vylákají na večírek kde ji zmlátí a unesou dost to s ní otřese . Novináři ji chtějí použít jako příklad a reprodrozda . Celestine se ale tak silná nezná být . Stále hledá svého kamaráda z vazby až ho najde a rozhodne se utéct ..


Moje hodnocení : 6/10
Od Cecelie jsem zvyklá na dost jiné příběhy . Ze začátku mě to vůbec nebralo . Připomínalo mi to Hunger games ale poté jsem se začetla a zajímalo mě jak to s Celestine dopadne . V knize je vidět jak se často necháme strhnout společností a názory okolí .

Dívka za zrcadlem

19. března 2018 v 9:06 | Mimi
Orig. název:Girl in the mirror
Rok: 2010; v ČR 2/2012
Počet stran:94
Nakladatelství:BBart
Moje hodnocení :1/10
Líbí se mi jak Cecelia vždy do svích příběhů umí dát nějaké zamyšlení poselství . Zde jsou dvě povídky které absolutně nemají logiku .

PS :Miluju tě

9. února 2018 v 12:09 | Mimi
Orig. název:PS I love you
Rok: 2004; v ČR 2005
Počet stran:375
Nakladatelství: Bb art

Holly právě zemřel manžel Gerry na rakovinu . Neví co dál on byl celý její život . Po pohřbu dostane balíček kde na každý měsíc je jeden dopis kde ji Gerry říká co má dělat . Pro ni ty řádky jsou všechno . Koupí si nové šaty , zdolá karaoke , jede na dovolenou na Kanáry s kamarádkami . Ale at dělá co chce stále to není ono ,je zavřená doma a propadá depresi neumí se posunout . Nic pro ni nemá smysl . Gerry ji nařídí at si najde práci a to ji maličko pomůže . Její kamarádka plánuje svatbu a druhá čeká dítě a ona se z toho nedovede radovat . Zavírá se opět před světem . Když přijde poslední dopis je rozhodnutá to vše dál zvládnout a opravdu se posunout a najít si chlapa. Třeba ve frontě v samoobsluze .

Moje hodnocení : 8/10
Když jsem hledala obálku došlo mi že jsem viděla film . Často jsem u knihy měla pocit že mi to něco připomíná . Tím mi dochází že hodně věcí tam bylo vynecháno .

Dárek

1. února 2018 v 12:45 | Mimi

Orig. název: The gift
Rok:2008 ; v ČR 2009
Počet stran:251
Nakladatelství:Bbart


Lou pracuje ve firmě a vše se točí kolem ní na rodinu vůbec nemá čas . Přede dveřmi potká bezdomovce a nabídne mu práci . Je mnohem šikovnější a dost mu pomáhá . Nabídne mu kouzelnou tabletku po které může být na dvou místech zároven . Jeho dvojce je doma se ženou a on stíhá pracovní nabídky . začne si uvědomovat že rodina je pro něj také důležitá jenže poté umírá při autonehodě . Gabe mu chtěl ukázat že všichni máme omezený čas


Moje hodnocení : 6/10

Cesta ze ztracena

27. února 2016 v 13:55 | Mimi

Orig. název:A place called here
Pořadí v sérii:1
Rok:2007 ; v ČR :2015
Počet stran:374
Nakladatelství:Motto


Sandy je posedlá hledáním věcí které se ztratí . Když nenajde věc na obvyklém místě nepřestane ji hledat dokavat ji nenajde . Má spoustu otázek a rodiče ji na ně nedovedou odpovědět . Začne proto chodit k psychologovi panu Burton . Když se ztratí její kamarádka z ulice . Nikdy se nenajde a nejsou po ní žádné stopy rozhodne se jít k policii a otevřít si vlastní agentůru na hledání lidí. Spojí se s ní Jack kterému se ztratil bratr . Jenže Sandy nedorazí na jejich schůzku . Začne ji hledat a nikdo mu nechce pomoct .


Sandy jde do lesa a najednou se objeví u táboráku kde jsou studenti kteří se ztratili už hodně dlouho . Zavedou ji do města kde jsou samé ztracené věci a osoby . Žijí tam spokojeně bez peněz , zločinu a plni lásky . Sandy najde několik osob po kterých pátrala a vzkáže jim jak žijí jejich rodiny . V tomto krásném světě se nic neztrácí ale Sandy se ztratí hodinky a poté i oblečení . Všichni tvrdí jak to neni možné . Najde svoji kamarádku a jde za ní do jejího domu . Vyfotí se s ní . Jenže fotku cestou zpátky ztratí když ji hledá tak si zlomí nohu a najednou okolí jde Jack a odveze ji do nemocnice . Nikdo ji neveří otom co říká jenže fotka ji a kamarádky která se objeví v tašce mluví za vše ...


Moje hodnocení : 7/10
Líbí se mi jaké Cecelia používá nápady a jak je dovede rozvést . Záhada ztracených ponožek v pračce nebude asi nikdy vyřešena . Zajímalo by mě proč se ale Sandy vrátila když i všichni ostatní se hodně toužili dostat zpátky .

Sto jmen

21. ledna 2016 v 12:46 | Mimi

Orig. název:One hundred names
Rok: 2011; v ČR:2013
Počet stran:319
Nakladatelství:Bbart

Kitty je novinářka a její šéfová Constance právě umřela na rakovinu . Časopis který založila chce udělat poslední památné číslo ale neví co přesně tak napsat . Kitty byla dobrá redaktorka ale před pár měsíci šla do televize dělat reportáže , a díky jedné dost ublížila jednomu muži který ji dal k soudu . Nikdo ji nechce zaměstnat a lié ji nážou všemožné ohavnosti na dveře .

Constance se Kitty svěřila že chtěla požádat autory které už dlouho nepublikují o povídky které nikdy nenapsali ale toužili o tom . Pošle ji domů pro obálku nadepsanou Jména ale než se s ní Kitty vrátí Constance umírá a ona přemýšlí kdo ta 100jmen v obálce může být . Začne je všechny obvolávat . Někdy s ní nechce mluvit a někdo se s ní sejde . Vypráví jim o životě a ona neví jakou souvislost by lidé mezi sebou měli mít . Bridget je zajímavá duchodkyně . Eva nakupuje dárky profesionálně ale nejdříve chce toho člověka poznat . Mary rose češe lidem vlasy v nemocnici a snaží se jim rozjasnit den . Archie je zahořklí , zabili mu dceru a on zmlátil kluka o kterém si myslel že to udělal a zkončil ve vězení . Ambose má ráda motýli a má vadu na kráse . Jerek přišel o vše a chce vyhrát rekord v ujeté vzdálenosti na šlapadle .

Poslouchá všechny lidi a nedává ji to nic spozumitelného co by je spojovalo . Až přijde na to že Constance chtěla ukázat že každý je zajímavý .. Se všema podnikne výlet díky kterému každý pochopí jaký je a Kitty napíše skvělí článek ...

Moje hodnocení : 8/10
Opravdu kniha která mě bavila , přečteno za jedno odpoledne a která mě strašně vtáhla do děje a to se mi do ní moc nechtělo . Ikdyž tam nebyla nějaká velká lovestory ale důležitější byli věci na pozadí a točilo se to okolo práce a života samotného bylo to strhující a knihu budu velice doporučovat .Po S láskou Rosie toto byla nejlepší kniha od Cecelie .

Kdybys mě ted viděla

17. prosince 2015 v 10:09 | Mimi

Elizabeth utekla matka když byla malá a nechala ji na krku malou sestru . Celý svůj život zasvětila sestře a otci . Když odjela na vysokou otec ji to nemohl zapomenout . Stále všichni čekali že se matka vrátí ale nestalo se . Ze sestry vyroslo to samé co z matky . Brzy otěhotněla a nechala ji malého Luka na krku a utekla . Občas se opilá ukázala chtěla peníze a zas zmizela . Elizabeth která nikdy nechtěla děti k jednomu přišla . Starala se o něj ale nebyla tam ta velká mateřská láska .

Luk začne mít kamaráda Ivana . Elizabeth je naštvaná jelikož Ivana nevidí , bojí se o jeho zdraví .Jenže poté začne Ivana vidět také . Ivan ji ve všem pomáhá . Jenže netuší že Ivan je opravdu viditělný jen pro ty co to potřebují . Je v tajemném světě lidí kteří vytvářejí přátele osamoceným lidem .Konečně se Elizabeth cítí štastná a změní svůj vztah i k Lukovi . Jenže Ivanův čas se krátí . Velice se do sebe zamilují . Kamarádka Ivana mu ale ukáže že takový vztah nemá cenu , oni budou stárnout ale Ivan ne a hlavně po určité době ho už neuvidí . Ivan se ji snaží co nejvíc zpříjemnit život ale poté ji opouští . Elizabeth ho všude hledá a všichni ji říkají že ji nikdy s nikym neviděli a ji začíná docházet že to co Ivan naznačoval s neviditelností je opravdu pravda ...

Moje hodnocení : 7/10
Začátek mě moc nebavil ale poté se to rozjelo a bylo tam i zamyšlení nad sebou samím . Každý má nějakou fantazii a nějakým způsobem ji rozvíjí . Elizabeth měla smůlu že na ni všichni co by se měli starat o ni všechno nechali .Vyprávěno z několika pohledů a prolínání několik vrstev děje .

Díky za vzpomínky

3. prosince 2015 v 15:17 | Mimi

Joyce potratí a leží v nemocnici . Dostane krev od neznámého dárce . Najednou ví věci které nikdy nevěděla . Promluví italsky , latinsky . Hodnotí budovi s historickou přesností . V kadeřnictví potká muže ke kterému cití naklonost . Manžel se na ni vykašle a ona odejde bydlet k otci . Vše ji žene k neznámému muži a často ho někde zahlédne . Zjistí že v Irsku byl jen na návštěvě a tak s otcem jedou do Londýna ho hledat . Vždycky se někde míjejí .
Justin se nechal přemluvit aby daroval krev . Když pozná ženu v kadeřniství něco ho na ni učaruje a on se ji snaží najít .
Následuje několik šílených nápadů jak Justina najít a poděkovat mu za krev . Když se sejdou Justin se zachová jako blbec ale po měsíci všemu přijde na kloub přijde mu nemožné aby měla jeho vzpomínky . Rozhodne se o ni něco také zjistit a zkusit to s ní ...

Moje hodnocení : 5/10
Kniha mě už od začátku moc nevtáhla do děje . Námět to nemělo špatný ikdyž si myslím že není možný . Ale něco tomu chybělo . Táhlo se to a hrdinka mi přišla docela bláznivá . Otce v letadle bych vyhodila do oceánu . Příběh je vyprávěn z obou pohledů.

S láskou Rosie

16. října 2015 v 11:48 | Mimi

Rosie se od 5 let zná s Alexem . Jsou spolužáci a nedají bez sebe ránu . Jenže když jim je 16 jeho rodiče se z Dublinu rozhodnou odstěhovat do Bostonu . Alex a Rosie si vyměnují spoustu emailů a dopisů . Rosie končí střední školu a Alex nestihne přijet a tak jsem na ples s Brianem . Vymkne se ji to z rukou a budouctnost kterou si plánovala že odjede do Bostonu za Alexem a bude tam chodit na vysokou se rozplívá a za nedlouho se narodí malá Katie . Brian se od té doby vůbec neukáže . Rosie se snaží u rodičů vše zvládnout a s Alexem nekomunikuje . Po mnoha letech se dá dohromady s Gregem . Vezmou se . Stále v srdci má Alexe ale bojí se mu to říct a hlavně se také nedávno oženil .

Nějakou dobu vše vypadá idilicky ale Greg ji lže a podvádí . Rosie se rozhodne to s ním ještě zkusit , ale za pár let se to znovu opakuje a tak se od něj odstěhuje a rozvede a jde zpátky k rodičům . Zkouší vydělat co nejvíce peněz aby se jim dařilo ale moc ji to nejde . Rodiče se rozhodnou prodat dům a cestovat po světě . Rosie si sežene malí byt a dělá vše aby se uživili . Začne studovat aby mohla pracovat v hotelu což byl vždy její sen . Najednou se objeví Brian a chce se starat o svoji už skoro pubertální dceru .

Stále touží po Alexovi a když už mu to chce říct poté co se rozvedl i on . Dá se dohromady se svojí první láskou . Stále se míjí a neumí si vyznat city . Otec Rosie umírá a ona se musí starat o matku . Nic nestíhá . Její dva sourozenci ji nepomůžou . V tom umírá i matka . Katie dospívá a odjíždí za otcem do španělska aby se stala Dj . Rosie sebere všechnu odvahu a konečně se nemusí na někoho ohlížet a začne provozovat svůj hotel a v tom se vrátí do Irska i Alex . Rozvedený a konečně rozhodnutý s Rosie být ....

Moje hodnocení : 10/10
Dlouho mě žádná kniha nezasáhla tolik jako tato . Na konci se mi chtělo i brečet což se mi jentak nestává . Opravdu jednou za 100knížek . Kniha je psaná v meilech mezi celou rodinou . Dodává tomu kouzlo ikdyž myslím že občas by tam normální text mohl být taky . Sledujeme skoro celý život Rosie . Kniha mě opravdu dostala ikdyž mě odrazovala její tlouštka 435 stránek . Brzy se podívám na film . Říká se že film je dokonce lepší :)

Cecelia Ahern

3. srpna 2015 v 19:55 | Mimi

P.S. I Love You 2003 PS : Milujutě 2007

Love, Rosie 2004 Kde končí duha 2006,S láskou Rosie 2015

Irish Girls Are Back in Town 2005 - více autorů
Ladies' Night 2005 - více autorů
If You Could See Me Now 2005 Kdybys mě ted viděla 2007,2015

A Place Called Here 2006 Cesta ze ztracena 2008,2015

Thanks for the Memories 2008 Díky za vzpomínky 2012
The Gift 2008 Dárek 2009

The Book of Tomorrow 2009 Vzpomínky na zítřek 2010The Time of My Life 2011 Až se tě život zeptá 2012
Girl in the Mirror 2011 Dívka za zrcadlem 2012


One Hundred Names 2012 Sto jmen 2013

How to Fall in Love 2013 Jak najít lásku 2/2016


The marble collector 2015 Sběratel skleněnek 5/ 2016

Lyrebird 2016 podzim 2018
Flawed (Flawed, 1) 2016 Vadná 5/2016
Perfect (Flawed 2 )2017

Až se tě život zeptá

26. března 2014 v 17:20 | Mimi

Lucy se skoro před 3 rokami rozešla s přítelem Blakem. Tedy on se rozešel s ní , ale aby to lépe snesla všude říká že to udělala ona . Tím na sebe nabaluje jednu lež za druhou až se z té pavučiny lží nedá utéct. S přáteli se už tolik nestýká, neříká jim pravdu . Po rozchodu ji vyhodili z práce, musela se odstěhovat do menšího bytu, našla kočku. Nyní pracuje jako překladatelka manuálů v jedné firmě. Nikdo neví že neumí španělsky. Manuály v této řeči posílá své kamarádce . Peněz moc nemá a tak žije na dost nízké úrovni , jí jen jídlo z mikrovlnky , byt vypadá hrozně , stydí se za něj a tak do něj radši nikoho nezve .

Rodině se nelíbí jak žije a tak ji objednají Život (služba , která vás prostuduje skrz na skrz, a ukazuje vám jaký jste a snaží se vás napravit ) . Lucy se to vůbec nelíbí a od rodičů odejde . Je jejím častým zvykem utíkat před koncem večeře, párty a všude kde je to možné . Setkání se Životem odkládá až se sním tedy sejde a vydrží s ním půl hodiny . Nelíbí se ji že ji do všeho kecá a říká jaká je . Její chyby a co by měla napravit .

Život ji pronásleduje v práci a když zalže tak hned říká pravdu a pěkně ji tim zatápí . Jejího kolegu vyhodí a on vtrhne do kanceláře a hrozí pistolí o svoje místo . Provalí se že Lucy neumí španělsky když má uklidnit rodilého Španěla a povídá mu samé nesmysli. Vzniknou strašné zmatky . Když se vše druhý den uklidní . Myslí si že ji vyhodí . Přizná se ke všemu , jak falšovala španělské manuály a dá výpověd sama .

Volá na vyčištění koberců ,zvedne to podivný muž, myslí si že je to omyl a chvilku s mužem klábosí . Následně si píšou , pošle ji své oči a ona jemu zuby . Vtipkují spolu . Život ji dokope aby si objednala čištění koberců že se na to nedá už koukat . Přijede Don . Sympatický mladík . Až když oboum pípají sms uvědomí si že si píší spolu a že telefoní omyl nebyl omyl . Jen kvůli hluku okolo usuzovala že se dovolala špatně . Ještě ten večer se spolu vyspí. Jenže ráno když se tam objeví Život chce jet za Blakem aby si uvědomila co k němu cítí. Je ji to blbé vůči Donovi ale už je rozhodnutá .

Se Životem se vydávají do hrabství kde Blake má adrenalinové centrum .Rozbije se ji auto a je úplně na odpis . Blake ji rád vidí . Skočí si spolu padákem . Večer jdou všichni do baru . Lucy je rozhodnutá se k Blakemu vrátit jenže spolu mluví a mluví a ona zjišťuje , že ji má rád a má o ni zájem , ale stále mluví o sobě a to co se odehrává ji vůbec nemá zájem . Díky tomu se rozhodne a odchází od něj . Druhý den jedou zpátky domů . U dveří ji čeká matka . Brečí kvůli otci . Vezme ji k sobě do bytu a nečekaně obě projeví hodně citů . Druhý den večer má Lucy sraz se svými přáteli a rozhodne se jim povědět ve všem pravdu . Objeví se tam Blake . Mluví jen a jen o sobě . Až to Lisa nevydrží a řekne že tady nejsou kvůli němu , ale kvůli Lucy . Lucy se jim ke všem přizná . Mají ji rádi i tak . Matka odjede zpátky k otci .

Život se s ní loučí , jelikož dokončil svůj úkol ji napravit . Bude se ji po něm stýskat. Život ji dal noviny s inzeráty na práci . Zakroužkoval tam jeden . Pročítá ho a jedná se o hledání spolubydlícího . Dojde ji že je to k Donovi a tak tam za ním jde . Vybrala si jeho a chce jen jeho a bydlet s ním .

Moje hodnocení : 6/10

Od knihy jsem čekala něco jiného. Hrdinka se ve všem plácá , lže a to se mi nelíbilo . Měla jsem chut knihu zavřít , ale vytrvala jsem a za půlkou se to docela rozjelo a četlo se to samo . Bylo by hezké se setkat se svým životem , který by vás informoval co děláte špatně . Nápad to byl dobrý , ale podle mě né moc dobře pojatý .

Vzpomínky na zítřek

12. října 2011 v 13:49 | Mimi
Tamara měla vše na co si vzpomněla.Jenže její otec věděl že bankrotuje a tak spáchal sebevraždu.Šestnáctiletá Tamara zvyklá na luxus se stěhuje na venkov kde do nejbližší civilizace je to půl hodiny autem.Její matka se nemůže vzpamatovat.Teta se strýcem jsou divní.Jednou projíždí okolo pojízdná knihovna a ona objeví zamknutou knížku nechá si ji.Když zkoumá okolí natrefí na místní klášter a jeptišky které v něm žijí.Se sestrou Ignacius se spřátelí.Otevře ji knihu a zjistí že je to nepopsaný deník.Vnukne ji nápad aby si do deníku začla zapisovat.Ráno deník otevře a najde tam zítřejší zápisky.Vůbec to nechápe.Deník noc co noc zapisuje věci co se stanou a zase zápisky mizí.Vždy se to vyplní.Tamara se snaží svůj osud zvrátit a dělá opak než je v deníku ale ví že některé věci zvrátit nemůže.Marcus a jeho pojízdá knihovna přijedou opět do veničky knihu mu nechce vrátit.Stále se nemůže vyrovnat se smrtí otce.Je celá přepadlá a odjedou společně do Dublinu do jejich bývalého domu.Pomilují se tam a přijede policie.Marcus je zatčen.Tamara odvezena zpátky na vesnici.Nikomu se nechce ukazovat.Všem se vyhýbá.Matka stále jen spí a nekomunikuje.Tamara prozkoumává blízky shořelí hrad a seznámí se s Weselym který pracuje s jejím strejdou.Vypráví mu o deníku a o všem co ji tady přijde divné.Snaží se ji pomoct tomu přijít na kloub.Jeho otec je doktor a tak ho zavolají aby vyšetřil její matku.Jenže v tom se vrátí teta a doktora k ni nepustí.Tamara vidí jak sype teta do jídla matky nějaké prášky zjistí že jsou to prášky na spaní.V zadním domku žije matka tety.Nechce ji tam pustit.Když jsou všichni pryč tak se tam připlíží a vidí neznámou osobu.Uteče.S Wesleym se tam vloupají a najdou pokoj plný jejich fotek.Tamara se dozvídá od tety,své matky a od sestry Ignacius praví příběh její rodiny.Její otec nebyl ten který si myslela ale zjizvený muž který žije v zadním domku.Matka si myslela že uhořel a tak se odstěhovala.Matce nechce odpustit že ji tolik lhala v tolika zásadních věcech.Ale život jde dál a s deníkem je to lepší....
 
 

Reklama