Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Christiane F.

Můj druhý život

3. června 2014 v 14:10 | Mimi
Moje hodnocení : 9/10
My děti ze stanice Zoo jedna z nejznámějších knih na světě hned po Bibli . První kniha která pravdivě promlouvala o drogách a ukázala jaký svět je .

Mám ráda příběhy o drogách , prostituci , anorexii. Skutečný život. Její příběh by si podle mého měl přečíst každý , hlavně dnes na základních školách , myslím že hodně lidí by do podobných věcí nespadlo a že to je dnes více a více normální,drogy , sex za peníze .

Kolikrát jsem si říkala žije ještě ? Špale chodník nebo se z toho dostala? Když jsem se na podzim dozvěděla že bude vycházet její další kniha že na jaře by měla být u nás měla jsem radost. Knihkupec mi ji hned objednal když vyšla .

Christiane nás provází a vzpomíná co vše dělala od roku 1978kdy její kniha vyšla .

Christiane byla u babičky kde se jí dařilo odvykat jenže stejně si časem našla ty špatné kamarády , pila , kouřila trávu , ale nebrala tvrdé drogy. Snažila se studovat , ale brzo začala školu flákat a vyhodili ji . Po úspěchu knihy se začal točit film a ona jezdila na propagační turné . Zas si s drogami začla , přestala a tak stále dokola . Byla stále osamělá . Jezdila do Curychu k jedné rodině která se o ni velice hezky starala .

Snažila se vyučit a chvilku pracovat , ale u ničeho dlouho nevydržela . Měla peníze z prodeje knih a velice dobře je investovala na různé účty a spoření . Vklady které nešly jen tak vybrat .

Potulovala se , odjela do Řecka kde se zamilovala , ale nešlo to dál , oba byli fetáci a chtěli přestat . Nešlo to .

Zkončila rok ve vězení.

Byla dvakrát na potravu a po 3si už dítě nechala . S otcem dítěte to zkoušela , ale po nějaké době oba pochopili že být spolu nemůžou . Dále se vídají ale vztah si už spolu nezačali .

V roce 1996 se ji narodil syn Phillipe. Dělala pro něj vše. Nebrala tvrdé drogy , byla na metadonu a občas si zahulila . Jenže pak se seznámila s jedním né moc dobrým mafiánským manipulátorem a vše bylo špatně . Cítila že chce pro syna lepší život a pryč z Německa. Rozhodla se odjet jenže ji chtěli zadržet . Utekla i se synem ze sociálky . Utekli do Amstrdamu . Nějakou dobu se tam ukrývali . Jenže zjistila že ji chlap bere peníze a už je nemohla uživit až jednoho dne byl pryč i s jejími penězi . Posbírala poslední peníze a rozhodla se vrátit . Jenže ve vlaku přišla policie a syna ji sebrali . Snažila se ho dostat zpátky jenže ho dali do pěstounské rodiny a tím pro ni vše skončilo a ona si zas začla píchat a jet v heroinu .

Po několika letech získala právo na svého syna , ale on zůstal u náhradní rodiny jelikož věděla že tam se má lépe a oni mu dají více než ona . Mohla se podílet na jeho výchově .

Se svojí rodinou se nestýká . Matka ji nechává sledovat a vůbec se společně nebaví s otcem také ne a její sestra žije ve sqoutu .

Christiane miluje psi a bývá jimi velice obklopena . Jednu chvíli jich vlastnila i 12.

Už několik jet je čistá a užívá metadon . Po zdravotní stránce na tom je už hůře , leta trpí hepatitidou C a poslední roky ji velice selhávají jítra . Má strach že jednoho dne už přestanou filtrovat krev .

Mládá novinářka Sonja chtěla s Christine udělat pár článků jak se ji žije těd , nakonec se obě tak skamarádili že skoro 3roky se vídali a sepisovali až z toho vznikla tato kniha .

Z celé knihy mě nejvíce zaujala věta která je skoro na samém konci
Kdo se může pochlubit tím , že více než po 35letech schopný žít z prodeje jedné knihy - která se navíc dělali mezi 3lidi .

Vypadat takhle v 51 letech po tolika letech závislosti a prostituce to se myslím jentak někomu nemůže povédst . Vypadá lépe než jakýkoli zdravý člověk.

My děti ze stanice zoo

14. září 2011 v 18:37 | Mimi
Malá 6letá Christiane se stěhuje.Bydlí na statku a má ráda zvířata.S otcem matkou a sestrou.Jejich matka jim vysní krásnou budouctnost s krásným pokojem.Nastěhují se do Berlína do 6kpokojového bytu ale mají tam jen pár židlí gauč a starou skřín.Nic ze snů se nekoná.Na sídlišti si postupně zvyká nic tam není jako na vesnici kde si hrály všechny děti spolu.Otec ji velice často mlátí.Děti sou podrobeny samím zákazům nic nesmějí a od všat jsou vyhnány.Ve 12ti letech se setkává s hašišem.Kouří ho všichni a tak i ona.Ve škole se snaží prosadit a mít autoritu.Začne chodit do Soundu.Jedině tam si můžou dělat co chtějí.Používá všemožný prášky postupně se seznámí se s heroinem.Odsuzuje lidi kteří se prodávají a sou na drogách závislí.Seznámí se s Deflerem.Velice spolu kamarádí a zamilují se.Ona začne šnupat postupem ji dávky nestačí a tak si začne píchat.Oba si říkají že na tom nemůžou bejt závislí.Ale ano dokáží.Defler se prodává aby oba měli na fet.Postupem času jim to nestačí a tak se začne prodávat i ona.Nikdy ale nepřistoupí na sex.Ten si po velice dlouhé době nechá až pro Deflera a s nikym jinym nechce.Několikrát se snaží oba přestat ale vždy když jim je už dobře tak si zase šlehnou a jsou v tom znovu.Na dva měsíce odjede k babičce.Je čistá fet ji nechybí ale jen co se vrátí tak neví co dělat tak jde hnedka na stanici Zoo kde se scházej všichni heráci a zas si píchne a tkahle to jde stále do kola.Detlef zmizí.Kamarádí se se dvouma holkama.Jsou si podobný.Babsi najdou předávkovanou.Matka se ji snaží pomoci ale vždy zklame.Odstěhuje se k otci.Chodí ven a snaží se nějak zabavit co nevidět ji to stejně přivede na stanici Zoo.Snaží se najít místo v léčebně ale nikde není místo.Její přátelé pomalu začínají umírat.Absták vždy po 4dnech přejde.Několikrát se do léčebny dostane ale podmínky jsou tvrdý a vždy uteče.Dostane žloutenku její játra už toho moc nevydrží.Odjede k tetě a sestřenicím do západního německa.Pozná jiné lidi.Začne se chovat na svůj věk nikde nevypráví svou minulost.Lidé postupně začnou hulit hašiš a víc si neodváží.Utíkají dennodením starostem.Defler je zavřenej a ona ho stále miluje.Stále se snaží s drogami přestat ani po narození dítěte v roce 1996 se ji to nepodaří a stále s drogami zápasí.
 
 

Reklama