Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Colleen Hoover

Odvrácená tvář lásky

25. července 2017 v 17:16 | Mimi

Orig. název:Ugly love
Rok:2014 ; v ČR 2/2016
Počet stran:286
Nakladatelství:Yoli

Tate se stěhuje k bratrovi a před jeho bytem leží Miles jeho kamarád a soused ale to v té chvíli netuší . Je opilí a dobejvá se na ní . Volá bratrovi a ten ji řekne at ho u sebe nechá přespat . Chodí do školy a o víkendech pracuje v nemocnici . S Milesem se sblíží ale on nechce vztah bojí se ho a není schopný ji nic dát . Ona mu navrhne že to bude o sexu a tak spolu spí kdykoliv se jim zamane a ona doufá že se změní a bude ji chtít . Když se to doví jeho bratr je průser . Jenže jednoho dne ji udělá dobře a poté bouchne dveřmi ona nechápe , on nechce o ničem mluvit .

Tate se rozhodne odstěhovat do svého bytu . Nerozumí mu nechce s ní mluvit o minulosti ani budoucnosti tak bude nejlepší když se bude věnovat zase jen a jen škole a práci . Když v tom za ni Miles přijde a začne ji pomalu vyprávět příběh jak miloval jednu ženu měli dítě překonali několik překážek a on sjel z mostu a dítě nedokázal zachránit. Myslel si že už nikdy nikoho nebude schopen milovat ,bojí se , je plný bolesti . Ale s ní ty dny jsou hezčí a bolest menší ....

Moje hodnocení : 9/10
Kniha vás dostane a pohltí .Další strašný osud kdy litujete hrdiny . Jediné co mi vadilo bylo jak slintala nad každým slovem co řekl . Střídá se Milesova minulost a vyprávění Tate v současnosti.

Život jedna básen

12. února 2015 v 10:09 | Mimi
Layken umřel otec na infarkt ,matka se rozhodne s ní a s malím bráchou odstěhovat přes půl států . Hned po příjezdu potkává Willa . Večer spolu vyrazí na Slam (předříkávání básní) užijí si večer a políbí se . Jaké ji , ale čeká překvapení když zjistí že je to její učitel . Oba se s tím snaží bojovat . Ale Willivi se zabili oba rodiče a on vychovává malého bráchu a potřebuje peníze . Nechce se s ní do konce školy bavit . Jenže v tom zjištuje Layken že její matka má rakovinu a zbývá ji sotva rok . Snaží se jim vše vynahradit a připravit až budou žít sami . Matka umírá , Layken dokončuje školu a může být s Willem ..

Moje hodnocení : 8/10
Kniha se čte strašně rychle , plná závažných témat . Určitě stojí za přečtení .Collen umí psát .

Ztracená naděje

12. října 2014 v 22:06 | Mimi

Holder je malí a vidí jak unášejí jeho kamarádku Hope, celí život si to vyčítá .Jeho sestra dvojče Les spáchá sebevraždu a on ji najde . Nemůže se s tím vypořádat . Chová se hnusně , zmlátí kamaráda a odstěhuje se k otci . Po roce se vrací do školy a všimne si Sky která mu připomíná Hope. Nějaký čas ji sleduje a poté se s ní dá do řeči , začnou spolu běhat a přibližovat se k sobě . Když na její ruce uvidí náramek který Les dala Hope zpanikaří a na měsíc se všem straní . Najde sešit u Les v pokoji a začne do něj psát dopisi Les a popisovat ji své zážitky . Na konci nachází dopis který mu Les napsala než se rozhodla zkoncovat se životem . S Hope se udobří a vypráví ji celí svůj příběh z dětství a ona se dozvídá pravdu o celém svém životě s kterou se těžko vyrovnává ....


Moje hodnocení : 8/10
Líbil se mi první díl a byla jsem zvědavá jaké to bude z druhého pohledu . Osobně moc nechápu proč se píšou knihy (dvě samostatné) z obou pohledů . Když máme knihu kde je příběh vyprávěn z obou pohledů moc to nemusím ale aspon někdy chápem co nás čeká . Ale nechápu vydat dvě ruzné knihy a každé se stejným příběhem . Jako první jsem četla takhle Učiněnou katastrofu a to byla hrůza , proto jsem se velice bála si přečíst i Naději ale byla jsem dosti překvapena . Příběh dostává úplně jiný rozměr . Vidíme pocity Holdera a chápem jeho chování . Je to psáno poutavě ,svižně , člověk se ani jednou nenudí . Skvělé jsou dopisy psané jeho sestře .

Colleen Hoover

13. června 2014 v 22:47 | Mimi

Hopeless - 1- 2012- Bez naděje 2/2014
Losing hope -2-2013- Ztracená naděje 5/2014
Finding Cinderella - 2,5- 2013

Slammed - 1-2012 -Život jedna básen 11/2014
Point of retreat - 2- 2012
This girl - 3-2013

1. Mayby someday -2014 Možná jednou 5/ 2017
1.1 Maggirs Epilogue -2014
1.5 Mayby not - 2014

Ugly Love - 2014 - Odvrácená tvář lásky 2/2016

November nine - 2015

Confess - 2015

Never never -2015
Never never 2 - 2015
Never never 3 -2016

November 9 - 2015
It ends with us - 2016 Námi to končí 8/2018
Too late -2016
Without merit 2017 . čr 5/2019
All your perfects 2018


Bez naděje

13. června 2014 v 22:07 | Mimi
Sky je adoptovaná a žije u matky Karen . Karen má jiné nároky na život než ostatní . Žádná televize, internet , telefon. Má nejlepší kamarádku Six . Nechodí ani do školy a učí se doma . Přemluví Karen aby ji na poslední ročník přihlásila do školy a ona mohla poznat jaké to tam je a připravit se na vysokou. Představuje si jak se Six prožije super pololetí .Jenže Six dostane nabídku jet do Evropy studovat . Sky je rozhodnutá se se školou sama poprat. Jako dárek na rozloučenou dostane Sky mobil s kreditem aby si mohli tajně psát .

Six si stále k sobě zve kluky a mazlí se , Sky to dělá také , ale se žádným nechce nic víc ani snimi chodit . Nic při líbání ani mazlení necítí . Seznámí se s Holderem .Najednou cítí motýlky v břiše a ono popisované šimrání . Začnou na sebe narážet všude . Six ji řekne že má špatnou pověst . Sky Holdera potká když jde běhat a začnou se spolu bavit . Oba po sobě touží . Karen jezdí na víkendy pryč a tak je Holder u nich . Svěří se mu o pocitech který s klukama má a on chce aby s ním to cítila a tak vše chce prodloužit .

Sky vyhrabe doma starý náramek a vezme si ho . Když ho Holder uvidí strašně ho to rozzuří . Sky se sním nesnaží sblížit a on sní také ne . Trvá to měsíc než se u ní objeví a udobří se . Začnou společně chodit . Holder u ni usne a řekne ji Miluju tě Hope .Sky je nervozní o které holce to mluví . Ráno se ho ptá a on že žádnou Hope nezná .

Karen najde mobil a Sky ho zabaví . Dostane zaracha a poruší ho . Holder s ní potřebuje mluvit . Svěří se ji že jeho sestra Lesslie spáchala sebevraždu . A tajemství okolo oné Hope . Svěří se ji že když byl malí měl kamarádku Hope ,která často brečela kvůli svému otci . Hráli si spolu a byli nerozluční jenže jednoho dne přijelo auto a Hope zmizela . Media toho byla plná ,ale Hope nikdo nikdy nenašel . Holder byl často vyslíchán na policii ale žádné stopy . Holder si to vyčítal že měl malou Hope zachránit . Jemu i sestře jako kamarádky chyběla a on se rozhod že ji najde . Sky vše zapadá do sebe . Určité útržky svého dětství si vybavuje .

Sky se rozčílí a s Holderem odjede . Jedou se podívat kde Sky vyrostla . Nikdo v domě není a tak jde dovnitř do svého starého pokoje a vybaví se ji všechny její traumatické vzpomínky . Otec ji po smrti matky (umřela při autonehodě) začal znásilnovat . Odjedou do hotelu a oba jsou z toho zděšeni . Druhý den tam jedou znovu . Potkají otce Sky . Hned ji pozná . Jdou si domů promluvit . Otec se přizná že hodně pil a jednou se probudil a cítil že udělal něco špatného a pak už to nemoh zastavit . Přiznal se že znásilnoval i svoji sestru a poté když odjela tak sousedku - Lesslie - sestru Holdera.Otec všeho strašně lituje . Zavolá na policii sebevražedný kod a obrátí proti sobě zbran . Sky i Holder jsou zděšeni . Utíkají zpátky do hotelu . Aby ze sebe dostali bolest rozdají si to .

Druhý den odjíždějí zpátky ale neví co dál. Karen ji unesla a né že si ji vzala z dětského domova . Doma se setkává s Karen a ta ji vypráví příběh a ji vše začne do sebe zapadat . Karen byla mladší sestra jejího otce . Rodiče jim zemřeli a on se musel o ni starat a nemel moc radosti v životě tak začal pít a začal ji znásilnovat . Ona pak utekla a když se dověděla že má dceru a pozorovala ji . Věděla že musí provádět to samé . Udělala vše proto aby ji zachránila . Chtěla ji to jednou říct , ale nejdřív ji chtěla vychovat . Tim prolomí že i její odříkání techniky není také tak silné -jen ji chtěla před vším uchránit . Sky Karen odpustí . Ted ji jen čeká se s tím vším sama vypořádat . Ale po boku Holdera to půjde snadno .Moje hodnocení : 10/10
Má první přečtená kniha od Yoli . Kniha je velice úspěšná a nedělala jsem si u ní velké naděje , ale příběh vás pohltí a překvapí. Opravdu jsem nečekala že za obalem se bude nacházet tak silný příběh . Ráda si koupím i Ztracenou naději z pohledu Holdera .
 
 

Reklama