Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Freya North

Panství

25. května 2014 v 16:22 | Mimi
Stela je rozvedená a má malého 7letého syna Wiila . Kvůli ex manželovi přišla o všechno a byla nucena opustit svoji galerii kde prodávala umění a strýc ji zaměstná ve své realitní kanceláři . Věříji a tak ji dá zakázku za 15milionů aby prodala velké panství velice starého rodu . Stela se s poslední členkou rodiny Lady Lydií seznamuje a pomalu se do panství zamilovává . Panství má velké množství pozemků a budov ve kterých bydlí další lidé . Lydia tvrdí že už nemá prostředky vše zpravovat , ale časem vyjde pravda najevo že nechce v tomto sídle být sama a nechce aby se zhroutilo .

Stela se seznámí s Xanderem který na panství vyrost . Jeho matka byla chůva dcery Lady Lydie . Pomocí něho překonává svoje horhodnutí že už nechce muže a on poznává tu pravou. Oba si to navzájem bojí přiznat , ale přeci jen spolu zkončí a její syn Will Xandera ma také rád .

Stela provede několik zájemců o panství , ale nikdo se ji nezdá nebo se panství nelíbí jim . Najde zájemce a už se mají podepisovat smlouvy a zájemci odstoupí . Stelu napadne že kdyby se dům předělal a jináč zařídil zájemci by byli . Pomocí jedné Xanderovy kamarádky to tak udělá a kupec se hned najde . Xander a Stela spolu skončí jako povedený pár .

Moje hodnocení : 5/10
Od knihy jsem čekala více . Prvních 150stránek jsem se vůbec nemohla začíst. Děj je stále dokola o tom samém . Stela se bojí mít vztah . Lydia se chce zbavit panství . Myslím že to šlo lépe propracovat . Konec byl akčnější a lépe čtivější . Kniha je vyprávěna z několika úhlů .

Kolotoč snů

18. dubna 2013 v 18:25 | Mimi
Petra vyrostla v jedné čtvrti v Londýně.Její rodiče se rozvedli když jí bylo 14let.Stýká se snimi ale zas nějaký velký vztah spolu nemají.Když byla na škole vídala se s jednou starou paní která ji ráda vyprávěla staré příběhy.Když umřela odkázala ji obraz a kámen.Tanzanit.Dá se najít jen na jednom místě a je jich velice málo a jsou strašně drahé.Petra k tomuto kamenu strašně přilnula a opatrovala ho.

Stala se z ní klenotnice.Svůj tanzanit si ale stále nechávala ve stejném stavu v úkritu.Už několik měsíců chodí s Robem ale není přesvědčená že by to byl ten pravý.Nemají moc stejné zájmy.Petra hlavně je náměsíčná.Kolikrát se někde probudí a dostává se do velice trapných situací.Nedokáže to ovlivnit a nic si nepamatuje.její kamarádi z práce se jí snaží pomoct a nějak chránit.Rob si s ní ale dělá srandu.Když se jí směje před jeho kolegy z práce hodně to bolí.Rob má narozeniny a Petra koupí šampanské a samé dobroty a chce ho překvapit.Jenže on překvapí jí.Najde ho s jinou ženskou v posteli.Nechce si to nechat vysvětlit a pouští ho.

Vydává se na statek pár hodin cesty od Londýna.Statek patří jejímu šéfovi.Jsou velikonoce a ona zajde do obchůdku.Strašně prší a potkává Arla.Její kamarád ze školy.Neviděli se 17let.Oba stolí mlčky a berou to jako osud.Arlo pospíchá a říká že si ji najde.Petra po pár dnech odjíždí zpátky do Londýna.Je zklamaná že se nepotkali.Pracuje ale myslí je stále u Arla.Měli se na škole rádi ,ale nikdy si to neřekli.

Petra se opět vydává na statek a nachází Arla.Je rád že se sešli a začnou se vídat.Nějak se jí nechce zpátky a nápady přímo srší.Arla ale trápí jeho minulost s kterou se nechce svěřit ani přes to přenést.Vídají se a mají se spolu krásně.Petru napadne že by z tanzanitu udělala náramek.Její šéf když uvidí hrubý návrh okamžitě sežene dobrou kupující.Když se jejich vztah začne prohlubovat Arlo ji odkryje svojí minulost.Měl před svatbou.Jenže ta holka mu řídila život a on ji nemiloval.Pár dní před svatbou mu žena říká ty ke mě nic nescítíš a on že ji má rád.Ona se sebrala a odešla.Cestou se vybourala a byla v nemocnici na přístrojích.Její rodiče dali jemu možnost ji odpojit a on to udělal.Dodnes se viní za její smrt.Je to v něm stále.Žil 5let v celibátu jelikož mu to přišlo jednoduší.

Než se objevila Petra vyspalse se svojí kolegyní z práce.Ta to Petře řekne a je velice naštvaná.Snaží se ho pochopit.Arlo se vším bojuje neví co by.Petra se mu snaží pomoct.On ji na oplátku vezme do domu kde vyrůstala a strávi tam s ní noc.Zjištuje co její náměsíčnost spůsobilo.Její rodiče dělali swingers a ona je jako malá viděla.Je mu za to vděčná.Náramek z tanzanitu je hotov ale ona si uvědomuje že ho nemůže prodat.Její šéf ji schání jiný tanzanit.Vymění ho a ten nový vloží do náramku a prodá jedné herečce.Díky ní se jí zakázky od slavnýých lidí je hemží a Arlo ten ji koupí zájezd do míst kde se tanzanit těží a chce ji tam požádat o ruku.

Moje hodnocení : 9/10
Strašně se mi líbilo jak do příběhu byla zanesena Petřina náměsíčnost.Postraní příběh s tanzaninem byl také velice zajímavý a velice se tam hodil.Oba lidé poskvrněni minulostí.Nebyl to obyčejný románek.Spíše cesta o hledání sebe sama a boji s osudem.Chvilkama se mi chtělo brečet snimi.
 
 

Reklama