Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Gayle Formann

Byla jsem tu

26. července 2017 v 16:15 | Mimi
Orig. název:I wash here
Rok: 2015; v ČR 9/2016
Počet stran:272
Nakladatelství:Yoli
Cody žije na malém městě a její nejlepší kamarádka odjela na vysokou je ji po ní smutno ale nedává to najevo a je odtažitá . Meg spáchá sebevraždu a všem pošle dopisy co sní mají dělat a kde ji najdou . Cody se účastní všech smutečních akcí . Jede na vysokou vyzvednout její věcy a spřátelí se s jejími spolubydlícimi . Dostane její počítač a začne pátrat potom proč to udělala . Najde Bena s kterým si rozumněla ale poté to nějak zkončilo . Pátrají a zjistí že trpěla depresemi a našla skupinu která dodává lidem odvahu aby spáchali sebevraždu za účelem lepšího života . Cody se do skupiny přihlásí a vypátrá člověka který si s Meg hodně psal a jede ho navštívit . Zamiluje se do Bena a vrací se domů...
Moje hodnocení : 3/10
Body jsou za zajímavou obálku a za odvahu kterou Cody měla . Jináč nezáživné , nudné a o ničem . Téma depresí a sebevražd mám ráda ale toto mi nepřišlo absolutně zajímavé a nic mě nehnalo číst dál a nic moc velké tajemství proč to udělala také nepřišlo . Zklamání .

Kam jsi odešla

15. března 2017 v 8:10 | Mimi
Orig. název:where she went
Pořadí v sérii:2
Rok2011: ; 11/2015v ČR
Počet stran:219
Nakladatelství:Yoli


Druhý díl který se odehrává několik let po prvním . Hrdinové se opět shledají ani jeden si nechce říct pravdu . Mají se rádi ale neříkají si to . Chodí spolu po městě a vypráví si o minulosti a navzájem se ke všemu zase přiznávají .

Moje hodnocení : 1/10
Bez duché a nápadu . Přeskakování v ději .Vůbec mě to nebavilo a nedržela jsem pozornost .

Jestli zůstanu / Zůstan semnou

27. listopadu 2015 v 10:37 | Mimi
Obálka prvního a druhého filmového vydání

Mia žije pohodlný život se svoji rodinou a přítelem Adamem . Napadne hodně sněhu a školy jsou zavřené rodina se nečekaný den volna rozhodne využít k návštěvě známích , ale už tam nedojedou . Auto má bouračku a až na Miu jsou všichni na místě mrtvy . Pozoruje z dálky jak její rodiče a bratra Tedda vyproštují a jí převážejí do nemocnice . Vzpomíná jak poznala a zamilovala se do svého přítele Adama . Jak hrála na cello a její přítel má kapelu . Na různé zážitky s rodinou . Stále vlaje nad svím tělem a pozoruje příbuzné a známé . Děda ji podporuje a když přijde Adam a prosí ji aby zůstala pohne rukou a probouzí se ...

Hodnocení : 7/10
Kniha je hubená takže se čte hrozně rychle . Střídají se pohledy minulost součastnost . Situace to musí být hodně těžká .

Jen jeden rok

9. listopadu 2015 v 23:07 | Mimi

William strávil krásný den s Lulu a ta je ted pryč .
Probouzí se v nemocnici se šrámem na hlavě . Uteče a snaží se najít Lulu nikde ale není . Hledá a ptá se každého kdo by o ni něco mohl vědět . Bydlí po kamarádech a hledá stopy . Vzpomene si že o vánocích s rodinou jezdila do Mexika tak se tam s kamarádem vydá . Jedna slečna jim poradí že když se budou vydávat za osoby které by si tu chtěli koupit byt dostatnou se do všech resortů a zadarmo . Projdou všechno a nikde ji nenajdou . William brouzdá a neví co dělat . Rozhodne se jet za matkou do Indie . Dlouho si s matkou takhle nerozuměl . Střihne si malou roli v bolywoodskym filmu . Vrací se zpět do Amstrdamu kde začne bydlet u strýce a předělávat s ním byt . Dostane hlavní roli v divadle . Což zjistí že ho naplnuje . Jednoho dne se u dveří objeví Lulu ... Přesně po roce .

Jen jedna noc

Vystoupení dopadne dobře a Willim se všem svěřuje že plánuje odjet do New Yorku . Lulu je štestím bez sebe . Museli si na sebe počkat ..


Moje hodnocení : 7/10
Příběh vyprávěn z druhého pohledu . Bála jsem se . Nemám s tím dobré zkušenosti a tentokrát nezklamalo a možná mě to bavilo i více . William cestuje po celém světě a to příběh dělá zajímavým.

Gayle Forman

21. července 2014 v 13:04 | Mimi


Sisters in sanity - 2007


1.If I Stay -2009 Jestli zůstanu 2011/Zůstan semnou 2014(nová filmová obálka a jméno)
2.Where she went -2011 - Kam jsi odešla 11/2015


Just one day
1.Just one day - 2013 Jen jeden den 2014
2. Just one year - 2013 Jen jeden rok 4/2015
2,5 - Just one night -2014 povídka byla přidána ke knize Jen jeden rok

I was here - 2015 -Byla jsem tu 7/2016

Leave me 2016


Znovu já 2017 čr aj nevim

I have lost my way čr 2/2019

Jen jeden den

17. července 2014 v 12:30 | Mimi

Rodiče Allyson a její kamarádce Melise zaplatili zájezd po Evropě . S dalšími studenty a průvodkyní jezdí po městech a poznávají kouzlo starého kontinentu . Melisa Alyson navádí at snimi jde do hospody a nebo si užívá , ale ona chce být na pokoji a koukat na filmy.Na závěr jejich pobytu se Allyson rozhodne ostříhat jako Lulu (filmová herečka) . Jede s Melisou do Londýna . Jdou na Shakespeare který má divadlo které není na prknech , ale různě v přírodě se pohybující . Zalíbí se ji Williem . Sledují ho a promluví s nimi . Allyson se rozhodne sním na den odjet do Paříže . Vše je krásné a romantické . Narazí na hodně holek . William , ale mlčí a neříká co pro něj znamenají jen jedna . Cintia - barmanka u které si nechají zavazadla . Když se stmívá vloupají se do atelieru a přespí tam . Večer se samozřejmě pomazlí a ona na jeho polibky nedovede zapomenout . Ráno nikde William není a ona neví co má dělat . Hledá ho . Pomocí průvodkyně ,které zavolá do Anglie ,se dostane na nádraží a zpátky do Londýna kde na ni čeká Melisa a jedou zpátky do Ameriky.

Obě holky nastoupí na vysokou a jejich přátelství stojí čím dál víc za nic . Rozděluje je vzdálenost a rozdílnost jejich povah . Allyson stále myslí na Williama . Snikým se nebaví . Je stále zalezlá a škola ji moc nejde . Učitelka ji pomůže aby změnila předměty. To se Allyson bojí jelikož její rodiče s ní chtějí mít lékařku . Zvolí si keramiku a čtení na hlas Shakespeare . Při hodinách se seznámí s Dee , velice chytrý kluk. Pomáhá ji se školou a stanou se z nich dobří přátelé .

Škola končí a rodiče nejsou spokojeni s jejími výsledky. Když jim řekne že nechce být lékařka je to ještě horší . Rodiče s ní nemluví . Najde si brigádu mytí nádobí a jde na kurz francouzštiny . Podaří se ji sehnat tolik peněz aby si mohla zaplatit letenku do Paříže a na konci léta vyjede hledat Williema . Hledá a zkouší úplně všechno . Jede i do Holandska kde by měl mít rodiče. Najde jeho bývalou , ale u té nepochodí . Až ji konečně někdo nasměruje zpátky a za dveřmi se skrývá William ...

Moje hodnocení : 5/10
Čekala jsem letní romantiku během jednoho dne . Romantika během jednoho dne se stane , ale další stránky jsou takové utrápené . Vzepřít se rodičum a jet utratit všechny ůspory za jeho hledání mi přijde na hlavu . Blbka co si myslí že na ni chlap bude rok čekat. Čekala jsem tedy více když je kniha od Yoli a je docela dost vychvalovana . Všechny postavy jsou jen tak okrajově popsané.
 
 

Reklama