Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Hana Kavurová

Toxický squat

28. září 2013 v 18:43 | Mimi
Anča žije už dlouho ve squatu . Začla pomalu s trávou, pikem až si začla píchat.Žije jen se svími fetáckými kamarády. Chce přestat ale nemá důvod a proč to dělat ani kvůli komu. Když neví co dál najde svého kamaráda mrtvého. Rozhodne se vrátit domů. Nikdo ji nepřivítá. Rodiče nepozdravý jako kdyby ji ani neviděli a byla vzduch.V pokoji se přitulí ke své sestře - dvojčeti Markétě. Následně zjištuje že ona si také píchá. Než odešla tak to byla slušná holka a všechno ji vyvracela. Bojí se že je to její vina. Užívají si spolu ale matka na to přijde a chce ji dát léčit. Ona slibuje že stím přestane a obě se o to snaží ale moc jim to nejde. Kradou aby měli peníze. Následně Markéta zjištuje že je těhotná to už jim to jde lépe ale když jsou ve squatu tak začne předčasně rodit a z porodnice následně uteče a zanechá za sebou dopis.Její bývalí přítel který nedávno umřel tak měl aids a ona se také nakazila proto utíká a chce pro mimčo lepší život . Rodiče se dítěte ujmou a Anče řeknou že se domů může opět vrátit.

Moje hodnocení : 5/10
Kniha se řadí kvalitou vedle špiček jako My děti ze stanice Zoo. Vůbec mi to tak ale nepřišlo. Hana opět píše chvilkama zmateně a člověk se ztrácí. Né tedy tolik jako v Pekelném spasiteli ale i tak je to zmatečné chvilkama. Některé scény mi přišli krapet ujeté. Hlavně ona se po dvou letech vrátí domů a rodiče ji ani nepozdraví a následně je pro ně vzduch? Který rodič by se takho zachoval? I po jakém koliv průseru rodiče řeknou aspon ahoj nebo co tu děláš?

Pekelný spasitel

19. září 2013 v 20:59 | Mimi
Klaudie žije jen s otcem , její matka zemřela a ona se s tím moc nedovedla vyrornat. Začla se řezat a ta bolest ji uspokojuje . Baví ji se koukat jak stéká krev. Má nejlepší kamarádku Julii s kterou dělá všechno ale najednou ji začne ignorovat. Klaudie se znovu podřeže slibuje otci že už to neudělá ale on ji umístí do psychiatrické léčebny. Podaří se ji utect a jde do Crossu . Seznamuje se se Samem. Zavede ji k sobě domů a ona zjištuje že je upír a má na ni velkou chut. Ona se ho nebojí. Jeho rodina chce aby ji sněd ale on ji brání a je kvůli tomu dost velký povyk. Donese ji do bezpečí domů a často ji sleduje. Klaudie chodí jako stín a nikdo si ji nevšíná. Sam ji občas navštíví a ona ho miluje ale zároven nenávidí. Jeho bratr Arron ji chce dostat. Navštíví ji a pokouše její nevlastní sestru. Otec je najde spolu v louži krve. Myslí si že to udělala ona a nechá ji odvést a nic nechce slyšet. Ona si odpykává trest v léčebně a nic ji neláká aby vyšla ven. Až ji přijde navštívit Julie. Miluje ji a vždycky po ní toužila. Navede ji že by mohla utect. Večer bouchá otevřené okno tak ho jde zavřít a venku stojí Julie a navádí ji aby skočila. Skočí ale spadne a je pěkně pohmožděná. Dozvídá se že Arron kousnul Julii a je z ní také upír. Mluví spolu a chtějí přes všechno spolu být.

Moje hodnocení : 2/10
Čekala jsem příběh mladé holky která se řeže ale místo toho se setkáváme se slátaninou kdy skáče od jednoho k druhému a člověk se ztrácí. Nejvíc to vyvrcholí když potkává upíra do kterého se zamiluje a on se vzbouří prot své rodině aby ji nekousnul. Nechápu jak lidi můžou i do takového příběhy zamontovat upíry. Čekala jsem že se nakonec třeba vysvětlí že se jednalo o nějakou metaforu , blouznění ale néé opravdu upír který kvůli ní utek. Todle už opravdu ne. Dobré bylo že kniha se četla opravdu rychle .
 
 

Reklama