Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Ivona Březinová

Jmenuju se Ester

17. prosince 2013 v 13:36 | Mimi
Ester žije v malém bytě s rodiči kteří se milují a mají 5 dětí. Ester je nejstarší a o všechny se stará. Otec je často bez práce. Nemají moc peněz a je taková náhradní matka sourozenců. Seznámí se s Romanem a začne chodit k němu do baru. Hraje tam na automatech a on ji dává stovka že bude volavka na další zákazníky. Neřeší že ji je 15. Seznámí se s klukem a on se na ni stále nedívá a jen hraje na automatech . Ona se kvůli němu parádí. Po týdnu zjistí že je slepý proto na ni nereagoval. Zhnusí se ji a říká jak mohla být takhle blbá ale zamilovala se do něj a nějak to překová a s Kristiánem se vídá . On slyší velice dobře a automaty mu dávaj. Jenže ji se přestane dařit . Co nevidět ji rodiče vyhodá z domu a ona se nastěhuje ke Kristiánovi. Hrajou spolu automaty a ona začne prodávat čím dál více věcí. Kristián který nevidí to pozná a velice se na ni zlobí až ji vyžene z bytu . Žije na ulici. Na automaty nemá. Dožete ji týpek kterému dluží peníze chce zaplatit . Na její sliby nechce a tak pro něj musí ukradnout autorádia. Udělají jich spolu za noc několik. Když je de kráct sama chytnou ji a dají do pastáku následně do psychiatrické léčebny. Má sebou Barnabáše. Myš kterou dostala od Kristiána. Napíše ji dopis že se nezlobí a vše ji odpouští že půjde na operaci zraku . Ona se bojí ale vyjít ven z léčebky. Její touha po automatech je větší.

Moje hodnocení : 10/10
Kniha je tenká. Mám ráda Holky na vodítku vypráví mladé slečny člověk se s nimi sžije a vidí chyby jak rychle a snadno se dá sejít na zcestí. Mohli by vydat další příběhy. Tuto edici doporučuji .

Jmenuju se Alice

4. listopadu 2013 v 0:28 | Mimi
Alice vyrůstá v rodině kde matka je učitelka a dost velká pedantka. Stále něco Alici zakazuje a poroučí . Naplánuje ji že půjde na gymp a poté na medicínu a bude z ní doktroka ale to ona nechce.Nestíhá se učit a spolužačky jsou stále svěží. Dají ji zázračné tabletky a Alice je svěží a vydrží se dlouho učit. Postupně začne šnupat a píchat si. Až se to dozví rodiče protože najdou stříkačky. Vyhodí ji z domova. Je u svého milého který ji to naučil a který je závislější než ona. Když postupně okolo ní lidé začnou umírat a chytat policie. Chce se vrátit domů. Jenže matka je na ní jak na vězně a tak znovu uteče a píchne si. Poté se rozhodne jít na léčení . Neví co bude až ji z ní pustí ale ví že pokušení bude veliké.

Moje hodnocení : 8/10
Krátká a čtivá knížka z drogového prostředí. Kniha je psaná deníkově z minulosti a součastnosti.

Jmenuju se Martina

12. srpna 2013 v 1:46 | Mimi

Martinu jako malou opustil její otec. Její matka stále držela diety ale zhubnout nedokázala. Snažila se aby Martinu nepotkal stejný osud. Nedopřávala ji sladké . Zato babička se ji to snažila vynahrazovat. Stále zákazy ji nutili k tomu aby to zakázané chtěla ochutnat a přejídat se. Matka střídala přítele a dycky řekla že ji opustili kvůli váze. Drželi spolu diety ale matka to nikdy nedodržela. Martina začala jíst co nejméně a snažila se jídlu vyhýbat.

Kila šla dolů a ona byla šťastna. Jenže pak ji hospitalizovali na dehydrataci a podvýživu. Dávali ji hadičkou všechny potřebné výživy. Pustili ji a ona si přišla ošklivá a nadále jíst nechtěla . Její chutě ale byly neovladatelné a tak se začala přejídat a začalo to že po jídle začla chodit zvracet. Mohla jíst jak chtěla ale nepřibrala .

Spolužáci ji provokovali a ona se přejídala . Zvracela a nikdo si toho nevšim. Až po delší době kdy její tělo bylo bezvládné si toho všimli a odvezli ji do léčebny. Kde je s ostatníma nemocnýma . Přijde tam mladý stážista a ona se před nim stydí že se nedovede udržet. Najde v sobě sílu a chce bojovat. Všechno vyčítala své matce . Matka ji odpustila a přijela ji navštívit.

Moje hodnocení : 8/10

Jako malá jsem četla jeden díl Alici .O narkomance . Je to hezky logicky a dobře popsané příběhy. Ještě mi chybí Ester- gamblerka . Byla to vlastně první knížka díky které jsem se dověděla o světě drog. Knížka je krátká , prolíná se příběh z minulosti a současnost v léčebně. Kdo si chce přečíst něco ze života a nechce se tahat se žádnou bichlí tak doporučuji .
 
 

Reklama