Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

James Patterson

Zpovědi podezřelé

31. ledna 2016 v 18:04 | Mimi

Orig. název:Confessions of murder suspect
Pořadí v sérii:1
Rok: 2012; v ČR:2015
Počet stran:327
Nakladatelství Cooboo

Čtyři sourozenci a hlavní Tandy přijdou jednu noc o oba rodiče . Nikdo nic neslyšel . Podezřelí jsou všichni . Tandy chce přijít na to kdo je zabil a podezřívá každého . Otec měl vlastní farmateutickou společnost a dětem dával vitamíny . Tandy dojde že pomocí prášků jim tvořili osobnost proto jsou tak odlišný . Mají přijít do opatrovnictví strýci kterého nemají radi a on je . Dozví se že matka měla poměr se svoji asistentkou která byla součástí rodiny . V televizi řeknou že přítelkyně nejstaršího syna Matta čekala s jejich otcem dítě . Matt se ji snaží dovolat ale než mu to veme tak ji někdo zabije . Matt je obvyněn z vraždy . Tandy přemýšlí a přebíhá z minulosti do přítomnosti až najdou kameru u nich v bytě . Napadne je že ji tam dal soused co natáčí dokumenty a taky že u něj doma najdou záznam kde je vidět jak se rodiče sami otráví jelikož matka má rakovinu a otec nechci žít bez ní .


Moje hodnocení : 5/10
První půlka mě moc nebavila poté kniha dostala docela spád a chytla mě . Kniha je vyprávěna že k vám promlouvá což se mi moc nelíbilo , hlavně často hrdinka používá to je jiný příběh a to zas jindy takže něco se dovíte a než to pochopíte tak už zas přeskakuje . Určitě to byla dost divná rodina ale nápad to nebyl špatný a konec byl napínavý . Co mi přišlo divné byli tresty pro děti . Třeba jako vyjmenuj významné památky bhútánu v národním jazyce dzongka. Ještě u toho stát na hlavě .

První láska

8. října 2015 v 18:06 | Mimi

Axi a Robinson jsou kamarádi už dlouho . Rozhodnou se utéct a project ameriku napříč . Kradou auta a snaží se užívat naplno . Robinsonovi se udělá špatně a v tom se dozvídáme že trpí rakovinou . Axi ji trpěla také . Její sestra na ni zemřela ona se dokázala vyléčit . Strávili spolu mnoho chvil v nemocnici a to je sblížilo. Robinson dostane léky a utečou z nemocnice . Axi se to nelíbí ale Robinson si nenechá nic vysvětlit . Projíždí města . Konečně si oba vyznají lásku a jejich cesta je spokojenější . Robinson ji přivede do svého rodného města a k rodičům . Jeho stav se začne zhoršovat a on během pár týdnů umírá . Axi se vrátí domů k otci .Na Robinsona nikdy nezapomene .
Moje hodnocení : 5/10
První půlka knihy byla nudná . Dva pubertáci co utíkají před svím životem a moc o nich nevíme . Když ale najednou vyjde najevo že jsou oba nemocní kniha začne mít šmrnc a být vážná . Stránky utíkají a vy víte jak to dopadne . Těžké když se s tímto vypořádávají děti . Kniha není špatná ale podruhé bych ji už nečetla tak moc mě zas nezasáhla .

Deníček šílený holky

5. srpna 2015 v 21:57 | Mimi

Mešuge opustila matka a sociálka ji svěřila sousedce ta umírá a přijede její dcera a o Mešuge se postará . Mešuge je 16 a má pár bláznivých kamarádů . Byla v blázinky a chodí na sezení s psychologem . Někdo se nabourá na facebook a napíše o ní a kamarádech né moc hezké věci . Jedna kamarádka která se chtěla dostat na Yale se kvůli tomu pokusí o sebevraždu . Když ji pustí tak uspořádá akci kde každý může říct ke všemu svůj názor ...

Moje hodnocení : 2/10
Do čeho jsem se to zase dala ? :D nalákal mě název a ilustrace bookaholičky Any . Absolutně bláznivá kniha která se snažila zaujmout ale nakonec to působí strašně směšně a ujetě . Bojím se co budu říkat na První lásku od stejného autora . Kniha by se hodila pro dívky ve věku 8let a ne jak jsem si všimla že ji čtou slečny nad 20.
 
 

Reklama