Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Jamie McGuire

Sladké nic

12. ledna 2018 v 9:52 | Mimi
Orig. název:Sweet nothing
Pořadí v sérii:1
Rok:2015 ; v ČR 2016 /5
Počet stran:336
Nakladatelství:Fortuna libri
Avery v nemocnici poznává Joshe . Mají společně nehodu v autě . Zamilují se do sebe a randí spolu . Časem čekají miminko a vezmou se . Jenže najednou je vše jináč a Avery se probouzí z komatu a všichni ji říkají že ji Josh nezná jenže ona ví že je vše pravda . Chce aby se i on probudil a vše jim potvrdil . Když se probudí zjištují že vše prožili v komatu ale oba mají stejnou verzi.
Moje hodnocení : 5/10
Klasická YA už jsem to chtěla vzdát když v tom se Avery probudila a já si říkala a tady bude nakej háček .

Proroctví

27. října 2015 v 12:16 | Mimi

Nina s Jaredem se snaží najít způsob jak by mohly být spolu . Nina má noční můry o knize a o svém otci . Když Jared není vedle ní spí klidně celou noc . Oba to dost znervoznuje . Jared odjede zjistit nějaké věcy . Nina má převzít firmu po otci a necítí se na to . Všichni hledají nějaké vodítko jak zlomit kledbu . Bylo předpovězeno že Nina bude mít dítě a bude to znamenat válku . Té se chtějí vyhnout . Ukradnou knihu , ale nic nenajdou . Slíbili že ji vrátí pod svatou horu . Nina zjistí že je těhotná .


Moje hodnocení : 5/10
První díl se mi hrozně moc líbil . Tento mě tedy zklamal . Nevím ani proč , ale nemohla jsem se začíst , Nina mi přišla taková trubka . Vše aby bylo podle ní . Bex mi byl sympatický . Ještě je třetí díl ale Yoli se ho nechystá vydat . Škoda přečetla bych si jak jejich boj dopadl . Ikdyž tento konec byl na mě moc sladký . Štve mě jak hodně nakladatelství nedovydává serie .

Nádherná svatba

18. září 2015 v 21:49 | Mimi

Abby a Travis se milují . Zrovna utekly z hořícího zápasu a bojí se viny. Abby napadne že zajedou do Vegas a vezmou se . Aby měli na noc alibi . Svatbu uspořádají jen oni dva bez rodiny a přátel . Přípravy jsou za 3 hodiny hotové . Abby vypadá že si to chce rozmyslet .Travis ji dá dopis který mu dala jeho matka než zemřela a Abby okamžitě vystřelí štastná k oltář . America její nejlepší kamarádka ji strašně vyčítá že udělala svatbu bez ní . Travis má na ruce vytetované Holubička . Abby se rozhodne si nechat na nejspodnější část břicha vytetovat paní Maddoxová a Travis se může zbláznit . O rok později uspořádají ještě jednu svatbu pro všechny svoje kamarády a rodinu .

Moje hodnocení : 7/10
Krátká novela která se čte strašně rychle . Přišlo mi to zas přeslazené Holubičko sem Holubičko tam . Všichni se milují a chlap je pro ženu schopen všeho . Nikoho takového ve svém okolí neznám . Svatba ve Vegas o které nikdo neví taková klasika . Nic překvapivého ale špatné to nebylo .Scéna s tetováním kdy potetovaný kluk div neporodí když jeho žena si chce nechat něco vytetovat mi přišla naprosto ujetá . Ráda bych si přečetla o bratrech Maddoxovích . Slováci se vydání dočkali , doufám že český překlad bude brzy následovat . Kniha vyprávěna z obou pohledů.

Prozřetelnost

22. července 2015 v 11:14 | Mimi

Nina žije spokojeným životem , ale najednou ji umře otec a je to pro ni těžké . Chodí na Brown . Když jede z pohřbu potká krásného kluka Jareda . Zanedlouho ho potká ve škole a začnou se vídat . Zjistí že ji celé roky pozoroval z povzdálí , že je strážný anděl . Jeho otec byl padlí anděl a vzal si lidskou ženu . Každý anděl někoho chrání . Jared byl přidělen k ní . Jeho otec chránil otce Niny . Jsou propojený . Když zemře člověk zemře i anděl . Oba přišli o otce . Nina se dozvídá že nic nebylo takové jaké si myslela . Otec jel v nelegálních obchodech a měl páku na všechny možné vlivné osoby .

Jared miluje Ninu , ale neměli by být spolu a tak po nich jdou . Větší síli vědí že Nina má něco důležitého u sebe . Najdou na jejim prstýnku vyrytá čísla . Dlouho jim trvá je rozluštit . Je to kod k bezpečnostní schránce kde najdou knihu kterou její otec vzal samotnému dáblovi .

Nine jde několikrát o život ale vždy vyvázne . Když ji napadnou u Jareda doma a ohrozí jeho malého bráchu rozejde se s ním . Chcce ho chránit . Když se Jaredova sestra otiskne do Ryana , spolužáka Niny a dobrého kamaráda . Jared má strach . Nikdy to není náhoda . Ryan bude celý život pro Ninu důležitý . Ona tvrdí že by s ním nikdy nebyla , ale ted když ho chce chránit a odehnat tak s ním naoko začne chodit .

Jared je zničený , Nina také . Až Jaredova sestra Claire přesvědčí Ninu aby se k němu vrátila . Jared je štastný a hned začnou plánoat svatbu jenže mezitím jdou do restaurace kde na ně zautočí a Nina schytá kulku do stehna a je v nemocnici . Chce se všem postavit a zvítězit .

Moje hodnoceni : 8/10
Bála jsem se že se mi kniha nebude líbit , ale byla jsem mile překvapena . Četla se sama jen mi teda hlavní hrdinka připomínala Abby z autorčiny serie Krásná katastrofa a ještě serii Zavržený . Podobnost v příběhu s padlím andělem . Opravdu se mi to líbilo , mělo to spád a nenudila jsem se . Do druhého dílu určitě půjdu .

Učiněná katastrofa

10. července 2014 v 15:28 | Mimi


Moje hodnocení : 4/10

Krásná katastrofa se mi líbila . Travis byl komplikovaná postava která určitě má hodně tajemství a hodně věcí ho ovlivnilo aby se choval tak jak se choval. Proto jsem byla zvědavá si přečíst příběh z jeho pohledu . Je to první kniha u které jsem se s tímhle setkala . Byla jsem strašně zklamaná že to bylo to samé jen místo Abby tam bylo psáno Travis . Žádné nové poznatky . Začíná to smrtí matky . Stojíme u postele a všichni se s ní loučí . Poté už je vše stejné jako v Krásné katasrofě. Dozvídáme se že Abby miluje a chce ji nic jiného co by vysvětlovalo jeho zápasení a chování . Projdeme si všechny scény s kterími jsme se už setkali až končíme odletem do Vegas kde se mají vzít . Epilog je doplněn informaci že spolu mají 3děti a Travis je u Fbi a zabije Bennyho , Abby je učitelka. Musím na závěr říci že jsem byla opravdu zklamána .

Jamie McGuire

19. května 2014 v 20:18 | Mimi
Beautiful Disaster (Beautiful 1)2011 Krásná katastrofa
Mrs. Maddox (Beautiful 1,5) 2013
Walking disaster (Beautiful 2)2013 Učiněná katastrofa
A Beautiful wedding (Beautiful 2,5) 2013 Nádherná svatba 2015
Something Beautiful ( Beautiful 3) 2015


Beautiful Oblivion (The Maddox Brothers 1 ) 2014
Beautiful Redemption (The Maddox Brothers 2) 2015
Beautiful Sacrifice ( The Maddox Brothers 3) 2015
Beautiful Burn (The Maddox Brothers 4) 2016
A Beautiful funeral (The Maddox Brothers 5) 2016

Providence (Providence 1)2010 Prozřetelnost (12/2014)
Requiem (Providence 2)2011Proroctví (19.3/2015)
Eden (Providence 3) 2012

Red Hill - 2013 - Červený vrch(14.6.2014)
Among Monsters - novela 2014

Happenstance - 2014
Happenstance 2 -2014
Happenstance 3 -2015

Apolonia - 2014

Sweet Nothing -2015 Sladké nic 5/2016


Other lives - 2016

Shelf life - 2016

All the little lights 2018
From here to you ( Crash and burn) 1

Krásná katastrofa

10. listopadu 2013 v 12:56 | Mimi
Abby se svojí kamarádkou Amerikou se přestěhují aby Abby utekla své minulosti. Bydlí na koleji a chodí na Východní univerzitu.Jdou se podívat na zápas kde proti sobě bojujou chlapy. Travis největší děvkař v okolí si ji všimne a zaujme ho. Ona mu dává najevo že o něj nemá zájem ale on se nedá. Amerika chodí s jeho bratrancem a spolubydlícem Stephanem. Zajedou k nim a ona je na něj stále hnusná.

U holek na koleji přestane téct teplá voda. Kluci nechtějí aby se holky myli ve studené tak je k sobě nastěhují. Travis nechce aby ho Abby opustila a tak vymyslí sázku a když vyhraje Abby u něj ještě měsíc zůstane. Vsadí se že při příštím zápase útočníka srazí na zem a útočník se ho ani jednou nedotkne.Vyhraje a tak Aby je u něj další měsíc. Nechodí s ním ani nic jiného a všichni si myslí že ano. Ve škole je strašně moc drbů. Travisovi jde jen o ní a Aby si začne s Parkrem. Travis se to snaží pokazit až se mu to podaří. Hádají se a on ji chce mít stále u sebe. Koupí ji psa aby měl zaručeno že se spolu nadále budou bavit. Poslední noc kdy vyprchává jejich sázka se spolu vyspí. Neví co dál a tak v noci uteče a následně mu nezvedá telefon. Travis zuří. Nemá ráda loučení.

Abby je dcera jednoho z nejlepších pokerových hráčů. V jednom zápase nad nim vyhrála a její otec šel ke dnu. Dává ji to za vinu. Objeví se u ní a chce po ní peníze na dluh. Rozhodne se je vydělat ve Vegas. Vyhraje skoro všechny peníze a nese je bossovi. Jenže ji chybí 6tisíc. Travis se nabídne že pro něj bude boxovat a ty peníze mu vydělá. Abby se to nelíbí. Je to hodně zlí ganster. Hádají se kvůli tomu.

Abby s Travisem chvíli je poté zas není. Travis ji chrání ona se mu zdaluje. Až si nakonec uvědomí že spolu opravdu chtějí být. On si vytetuje její jméno na ruku. Následně se rozhodnou se vzít a nechá se potetovat jeho jménem i ona.


Moje hodnocení : 7/10
Na knihu jsem slyšela samou chválu. Je to americký vysněný svět kde je možné všechno. Pro nás evropany taková pohádka. Nebylo to špatné ale někter věci byli divné. Hlavně jeho přezdívka pro Aby Holubičko!!Jedna z mála knih kdy jsem chtěla hrdinku seřvat. To její odmítání Travise přitom ho měla ráda bylo hrozné. Prý je ještě další díl tak uvidíme. Ale jako oddychová kniha proč ne :)Zamotaná a napínavá.
 
 

Reklama