Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Jana Benková

Čistá láska

23. července 2017 v 19:08 | Mimi
Rok: 2013; v ČR 2/2017
Počet stran:248
Nakladatelství: Moba

Líza žije v domě se sestrou Matyldou . Rodiče jim umřeli před 2lety při autonehodě a ony podědili rodinnou cukrárnu v suterénu domu . Jenže jen tak tak se drží nad vodou a tak se Líza rozhodne že půjde pracovat jako sekretářka do jedné firmy . Přijmou ji , příjemné prostředí ale ještě hezčí šéf který ma na krku každý den jinou holku . Stále mu nějaký volají a on to ani nezvedá .Líza ikdyž vidí jaký je tak se do něj zamiluje a čeká kdy si ji všimne . Chodí v mrákotách .

Když si ji všimne začnou spolu spát . Kupuje ji drahé dárky které ona ani nerozbaluje .Doufá že se změní a toleruje ikdyž vidí že mu stále další ženy volají . Vymýšlí další strategie pro cukrárnu jak ji pomoct . Jenže od té doby co se nastěhuje pohledný soused Patrik se začnou dít divné věcy . Zrušené objednávky , propíchlé gumy . Naproti otevřou novou kavárnu s levnějšími zákusky ale holky se nevzdávají a stále přichází s novými nápady .

Líza zjištuje že Roman tady pro ni nikdy není . Jen vždy když chce on odjedou společně do Tater a tam se mu podívá do telefonu a když zjistí že stále má zástupy žen a nezmění se tak uteče . V práci po čase dá výpověd . Zjistí že Roman se ji snažil celou dobu zničit . Ona své rodinné dědictví neprodá ...

Moje hodnocení : 7/10
Trochu slabší kniha . Neměla tak hluboký příběh a hrdinku jako jsem od Jany zvyklá . Příběh cukrárny dobrý ale chybělo mi tam více vykreslení detailů a věcí okolo . Jak okolo souseda tak i kolem Romana .

Malinový sen

15. ledna 2017 v 16:20 | Mimi
Rok: 2015; v ČR 9/2015
Počet stran:237
Nakladatelství:Brána

Eliška má s přítelem Borisem personální agenturu a vsadí se že na rok si každý najde jinou práci a prozkoumají jak to funguje v jiných firmách . Kdo toho vydrží více tak bude šéfem v jejich firmě .

Eliška začne pracovat ve firmě Ovocný ráj který je distributor ovoce . Nastoupí jako sekretářka která má vařit kafe a zapisovat jednání . Jenže brzy ji začnou přidávat práci po nakládání a vykladání ovoce od dodavatele , uklidu a všeho možného . Ona hraje hloupou a nepřiznává že ví moc dobře jak to má fungovat . Nachází spoustu nedostatků . Uklízečka nechodí , toaletní papír nikdo nedoplnuje . V létě se nezapíná klimatizace na co když se to dá pár hodin přežít . V zimě tam je zima na co když se dá teple obléct .

Eliška to všechno dobře zvládá ale začne toho být na nic moc a Borisovi se to nelíbí a chce aby zvolnila . Po večerech pracují ještě ve své firmě . Když šéf přijde s tim že má víc firem a chce rozjet ještě reality a ona mu s tím pomůže začne běhat mezi administrativou v ovocném ráji a realitce kde všechno teprve zajíždí . Vůbec ho nezajímá že o webu a realitách nic neví . Potkává se s holčinou která tam byla chvili na brigádě a když ji řekne že i ona pracuje ted v realitách a co slyšela že o ni šéf říká tak se omilem párkrát podřekne o hezkých bytech a lidech co by je chtěli . Šéf se diví že nikdo nic nekupuje . Když kolega onemocní tak ji pošle i ukazovat byty . Ona se rozhodne když o ni říká že je neschopná a neumí poslat meil že se opravdu tak bude chovat a na vše se ho ptát . Při prohlídce se chová ještě hůř a každého odradí . Šéfovi nic nedochází a nabaluje ji další a další práci a příplatek žádný . Před vánoci kdy do vykonání sázky zbývá už chvíle si pro ni Boris přijde a řekne že už tady pracovat nebude jelikož chodí celá utahaná a sedřená .

Uzná že ona vyhrála ale ona chce aby firmě velel muž jelikož to budí větší respekt .


Moje hodnocení : 7/10
Příběh ze života a velice mě bavili scény kdy ji zaměstnavatel leze krkem jelikož velice podobné chování znám kolikrat ještě horší .

Pralinky s chilli

27. října 2016 v 16:46 | Mimi
Rok: 2011; v ČR 5/2016
Počet stran:319
Nakladatelství:Brána

Tina je šéfkou PR agentůry . Před rokem se rozvedla a začla si s jiným a ten zanedlouho umřel při autonehodě . Zůstala ji skoro 6letá dcera .Po pohřbu po pár sklenkách sbalila náhodného zajíčka a skončila s nim v posteli . Začal ji pronásledovat , obtěžovat až vše oznámila na policii .

V tisku začla objevovat bankéře Martina a nelíbí se ji jeho vyjadřování . Chce ho získat pro svoji firmu . Píše mu ale on ji neodepisuje až na něj narazí na večírku . Následně se stále nemůžou dohodnout jelikož Tina nechce aby on ji určoval kdy se mají sejít ale aby to určila ona .

Schůzka se podaří a oni spolu podepíší že ho bude zastupovat . Jenže za čas uniknou informace o připravovaných projektech . Tina s Martinem začne spát ale jináč jsou mezi nimi neschody . Když chce jeden nechce druhý poslouchat . Do toho ji stále nepřebolela smrt její lásky a starosti o dceru .

Když zjistí že informace vynáší její kolegyně okamžitě ji vyhodí . S Martinem se začne ztrácet a je vše jak by mělo být . Jenže najednou ji hodně věcí přijde podezřelích tak si vyhledá jeho matku a zavolá ji . Ta ji řekne že má pouze syna přitom Martin tvrdí že má i sestru . Přestane mu brát telefon i odpovídat na sms . Napíše mu meil po delší době kde vysvětluje že takto to nejde a hrát si spolu nemohou jenže stále ho má v srdci . Až jednoho dne přijde k ní do kanceláře a řekne ji že jeho syn je oním zajíčkem a že se ji rozhod za něj zničit a celé to byla pomsta ...

Moje hodnocení : 7/10
Body ubírám pouze že mi v některých věcech hrdinka přišla přehnaná. Vadilo mi její chování , nikoho nevyslechla a štěkala kolem sebe , někdy mohla ustoupit nebo nedělat naschvály . Ale dobře se ji to vrátilo . Konec bych vůbec nečekala . Čtivé od začátku do konce .Dcera mi přišla že se chová na 20


Halo , tady tvoje láska

12. října 2016 v 19:50 | Mimi
Rok:2013 ; v ČR 2014
Počet stran:275
Nakladatelství:Brána

Milena pracuje v rádiu a má svoji noční show . Přes den překládá, bydlí se svím doktorem Dušanem nic ji nechybí . Když majitel chce změnu a do jejího pořadu ji dá oživení ve formě Bena z ranní show který je pěkně drzí a děvkař . Show sice má větší sledovanost ale hádají se . Milena je celá otrávená a vyřízená . Do toho ji začne volat a psát neznámí člověk a ona se bojí . Policie s tim nechce mít nic společného . Jediný kdo ji vždy pomůže a je na správném místě je hlupák Ben . Dušan na ni většinou čas nemá nebo je v práci . Začne se s Benem více sbližovat . Dušan ji požádá o ruku a ona souhlasí ale zachvili zjištuje že není typicky natěšená a nemá v sobě tu euforii . Když ji u nákupního centra přejede umyslně auto a Ben je poblíž a zachrání ji . Dojde ji že takto to dál nejde a od Dušana se stěhuje . Pachatele najdou a ona ví že může být lépe a třeba i s Benem..


Moje hodnocení : 7/10
Klasický příběh ze života . Byl trochu slabší a mohl být kratší ale jináč super odpočinek .

Slečna nebezpečná

5. dubna 2016 v 10:35 | Mimi

Pořadí v sérii:1
Rok:2012; v ČR 10/2013
Počet stran:288
Nakladatelství:Brána

Amelie pracuje ve firmě a začne se ji líbit kolega Matěj . Balí se na vzájem ale vždy jeden couvne . Amelie si užívá s každým který je schopen plnit její drahé nároky . Kabelka , botičky a pak možná něco bude . Začne se vídat s Ivanem který ji najme i vlastního řidiče . Rozmazluje ji ale ona touží po Matějovi . Ten si ,ale najde jinou a Amelie ho uhání poté odežene . Řeší problémi své sestry a hroutí se ze všeho . Když v kavárně zaslechne jak se o ni Ivan vyjadřuje vymámí na něm byt a odchází od něj . Vyzná city Matějovi ale ten se ji vyhýbá a na vyzvání nereaguje ..


Moje hodnocení : 6/10
Průměrná kniha . První díl , druhý jsem četla na podzim . Amélie se chová šíleně k mužům a nic ji neni dobré . Chce je mít vedle sebe a když přijdou odhání je . Toto chování nechápu ale četlo se to dobře a je to ze života .

Jana Benková

12. listopadu 2015 v 14:40 | Mimi


1998. Má laska křídla ?
1999 Lubim ta
2010 Lekcia o princeznej
2011 Pralinky s chilli - čr 2016
2013 Máš co si chtěl miláčku - cz2013
2013 Slečna nebezpečná - cz 2013
2013 Čistá láska - cz 2017
2013 Až po uši - cz 2015
2013 Halo tady tvoje láska - cz 2014
2013 Zlatíčko
2014 Druhá šance lásko -cz 2014
2015 Malinový sen -cz 2015
2015 Štastná žena
2016 Agátová alej 25.
2016 Uličnice - cz 2017
2017 Musime zostat
2018 Čip
cz2018 Bláznivé pokušení czZoznam Jankiných románov v EMMA LOVE:
Ben a Maxová
Haló, tu je tvoja láska!
Slnečnica
Večernica
Ten bozk
Už sa mi aj snívaš
Chcem takého ako ty
Jedna noc nestačí
Nájdem ťa, Oliver
Bláznivé pokušenie
Spoločníčka
Blafuj ako celebrita
Pozývam ťa na večeru
Láska odvedľa
Mamy a dcéry

Až po uši

9. listopadu 2015 v 15:19 | Mimi

Amélie je úspěšná podnikatelka . Vede PR agentůru . Všichni chlapy s kterýma si užívali si našli svoje manželky a ona zůstala sama . Vedle do bytu se přistěhuje mladá Julie z vesnice . Holky si začnou rozumět a Amélie ji radí jak se má líbit chlapům .

Amélie zažila hnusné odkopnutí od Matěje kterého milovala . Nechá ho od kolegů přijmout k sobě do firmy . Pomalími krůčky ho svádí , nenápadně a Matěj se začne chytat . Ona začne odmítat a následně se tomu povolí . Dělá mu scény poté sním končí v posteli . Takto to jde několik měsíců . Začne na něj tlačit aby se rozvedl . Matěj lítá mezi manželkou a Amélií a nestíhá je na dně a neví jak dál . Rozhodne se k rozvodu . Poté co jeho manželka Amélii napadne .Jenže Amálie místo aby byla ráda že se rozvedl a přišel k ní poté co několik týdnů o sobě nedal vědět se rozhodne ho odmítnout . Tim že udělal vše co chtěla a skončil na dně jak před pár lety ona díky němu . Ztratila o něj zájem . Zdrceného ho vyhazuje z bytu ...


Moje hodnocení :8/10
Děj vás pohltí a vy čte stále dál . Nelíbilo se mi jak Amy manipulovala s chlapama . Přeci jen každý má právo na svoje vlastní rozhodnutí . Konec jsem netušila ikdyž to s Julií ano . Líbí se mi jak knihy Jany jsou ze života na nic si nehrají a vypovídají o skutečném životě . Příběhy jsou reálné . Jendá se o druhý díl což jsem nějak netušila a první nečetla . Ale i tak jsem děj pochopila a ničemu to nebránilo .

Druhá šance , lásko

1. listopadu 2014 v 10:29 | Mimi

Alex ublížil bohatý chlap odstěhovala se z Bratislavy na nedaleko vzdálenou vesnici a pracuje u tety v obchodě . Bydlí u sestry a jejího malého syna Míši . Alex jezdí za svoji kamarádkou do Bratislavy která pracuje v luxusním butiku . Zkouší si tam vždy šaty . U výlohy stojí velice pohledný muž a nemůže s ní spustit oči . Kamarádka je začne dávat dohromady , ale řeknou že ten butik je její . Alex mu řekne jiné jméno . Muž se jmenuje také Alexander .


Stýkají se spolu , ale Alex začnou žrát výčitky že se vydává za někoho jiného . Alexander je z velice bohaté a vlivné rodiny to ji děsí . Několikrát od něj utíká a dávají se zas dohromady . Vezmou se a Alexander se přestane bavit s rodiči . Nechtějí aby si ji vzal . Alexander má dvojčata s ex přítelkyní . Opustila je brzo po porodu . Dvojčata si velice rychle na Alex zvyknou a oblíbí si ji . Vezmou si je k sobě . Alexander je odříznut od všeho vlivu otce a nemůže sehnat práci . Rozhodne se vybudovat sít restaurací . Je čím dál více v práci , nechodí několik dní domů až to dojde k rozvodu . S děvčaty si ale nadále volá a stýká.


Uběhne dlouhá doba a Alexander ji volá aby se sešli . Řeší problémy ohledně dětí . Alex na něj nedokáže zapomenout a vrací se k němu . Po delší době se znovu berou . Alexandrovi zůstala už jen jedna restaurace a rozhodne se otevřít hotel . Alex mu se vším pomáhá a vymýšlí . Jenže vše se zas opakuje. Alexander chodí opilí a nebo vůbec nechodí domů když ho doma přistihne s prostitutkami tak se rozhodne odejít . Druhý den si , ale vše rozmyslí . Chce sním zůstat aby holky měli pořádné zázemí a správnou matku jenže příde rána která vše změní .

Moje hodnocení : 6/10
Průměrná kniha o normálních trablech a lidech . Nic co by nám nebylo cizí . První knihu kterou jsem od Jany četla (Máš cos chtěl miláčku) se mi velice líbila . Hrdinka mi přišla velice dobře napsaná i její myšlení bylo dobré . To mě zarazilo u této knihy . Hrdinka se chovala často jako velká kráva . Utíkala když měla zůstat a řešit . Konec jsem nečekala . Celé se to odehrávalo několik let a ona vůbec nedospívala . Líbilo se mi , ale že se rozhodla udělat vše pro dvojčata .

Máš cos chtěl miláčku !

25. srpna 2013 v 17:34 | Mimi
Lina potkala Marose a zanedlouho se vzali a měli malého Míšu. Ona byla doma a starala se o všechno on měl prodejnu s autama která se mu dost rozjížděla. Na nic si nestěžovala . Až při uklidu našla naušnici. Chtěla to vysvětlit a on se zabalil a odešel. Po nějaké době se dohodli že se odstěhuje a koupil ji v Bratislavě byt. Pro malého bylo velice těžké být bez otce a vše mu vysvětlit. Lina se to pomocí svých kamarádek snažila zvládat. Nejtěžší bylo pro ni si nalést práci. Obvolala několik set inzerátů ale nikdo ji nechtěl až našla místo v jedné firmě jako managerka .

Seznámila se tam s Richardem.Hnedka se ji zalíbil a vyšli si spolu. O Marosovi slyšela z novin jaké má milenky a opíjí se s politiky a vždy si jen vyzved syna a jel. Vyrazila si s ním a zamilovali se do sebe. Cítíla to co už dlouho ne jenže malí Míša dělal problémy a nového tátu nechtěl. Ona chtěla aby byli kamarádi ale at se Richard snažil jakkoliv Míša ho neposlouchal a nebral na vědomí. Snažila se udobřovat oba dva ale viděla že Míšovi táta chybí.

Mároš ji jednoho dne navštíví a snaží se společně vyjít. Jdou na večeři a on ji chce zpátky jenže už jsou rozvedený a ona to nechce. Ale jiskra je stále mezi nimi. Lina se ocitá že neví s kým má být. Maroš ji říká že tedka jde do politiky budou mít peníze a ona bude moct mít všechno. Když jednoho dne jde domů najde vykopnuté dveře bojí se a zavolá Márošovi. Nic se neztratilo jen hodně věcí je poničených. Necítí se tam dobře a tak se rozhodne vrátit do bývalého domu i k Márošovi. Richard ani její kamarádky to nechápou. Mároš se jim věnuje a všichni si to vesele užívají. Jenže po čase to začne být opět stejné. Není doma je mu všechno jedno. Tak mu Lina a její kamarádky pomalu začnou ruinovat kreditku. Támhle nákupy , večeře, kafíčka a jemu je to jedno. Má přeci dost.

Život je stále stejný a Mároš nechce aby pracovala.Když v tom zjistí že má opět milenku. Neudělá scénu a tím je on překvapený . Že to bylo dávno když byli zrovna od sebe.Začne se zase snažit a požádá ji o ruku .Svatba má být zanedlouho.Vyjde článek že má další milenky a potvrdí ji to i kamarádky. Dál svatbu plánuje. Ve svatební den ale ona ani Míša na svatbu nedorazí. Zabalí ho a odjede do Rakouska do slovenské komunity kde všechno mnohem lépe zvládnou. Má vyhodu že Mároš až na dům kde bydleli všechny své pozemky a nemovitosti na ni přepsal takže žít má také z čeho . Jeho nenapadne ji ani zavolat. Protože takovou ostudu v novinách že mladý pan politik má milenku a žena mu utekla od oltáře dlouho nikdo nezažil


Moje hodnocení : 9/10
Konečně knížka která mě zaujmula ! Měla náboj a svižně odsýpala . Smála jsem se a pohltila mě . Žádný tuctový román. Normální příběh ze života který se může stát komukoliv. Jen ten syn byl občas divný ale nevím jak se chovají děti po rozvodu . Vřele doporučuji :-)
 
 

Reklama