Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Jana Benková

Čistá láska

23. července 2017 v 19:08 | Mimi
Rok: 2013; v ČR 2/2017
Počet stran:248
Nakladatelství: Moba

Líza žije v domě se sestrou Matyldou . Rodiče jim umřeli před 2lety při autonehodě a ony podědili rodinnou cukrárnu v suterénu domu . Jenže jen tak tak se drží nad vodou a tak se Líza rozhodne že půjde pracovat jako sekretářka do jedné firmy . Přijmou ji , příjemné prostředí ale ještě hezčí šéf který ma na krku každý den jinou holku . Stále mu nějaký volají a on to ani nezvedá .Líza ikdyž vidí jaký je tak se do něj zamiluje a čeká kdy si ji všimne . Chodí v mrákotách .

Když si ji všimne začnou spolu spát . Kupuje ji drahé dárky které ona ani nerozbaluje .Doufá že se změní a toleruje ikdyž vidí že mu stále další ženy volají . Vymýšlí další strategie pro cukrárnu jak ji pomoct . Jenže od té doby co se nastěhuje pohledný soused Patrik se začnou dít divné věcy . Zrušené objednávky , propíchlé gumy . Naproti otevřou novou kavárnu s levnějšími zákusky ale holky se nevzdávají a stále přichází s novými nápady .

Líza zjištuje že Roman tady pro ni nikdy není . Jen vždy když chce on odjedou společně do Tater a tam se mu podívá do telefonu a když zjistí že stále má zástupy žen a nezmění se tak uteče . V práci po čase dá výpověd . Zjistí že Roman se ji snažil celou dobu zničit . Ona své rodinné dědictví neprodá ...

Moje hodnocení : 7/10
Trochu slabší kniha . Neměla tak hluboký příběh a hrdinku jako jsem od Jany zvyklá . Příběh cukrárny dobrý ale chybělo mi tam více vykreslení detailů a věcí okolo . Jak okolo souseda tak i kolem Romana .

Malinový sen

15. ledna 2017 v 16:20 | Mimi
Rok: 2015; v ČR 9/2015
Počet stran:237
Nakladatelství:Brána

Eliška má s přítelem Borisem personální agenturu a vsadí se že na rok si každý najde jinou práci a prozkoumají jak to funguje v jiných firmách . Kdo toho vydrží více tak bude šéfem v jejich firmě .

Eliška začne pracovat ve firmě Ovocný ráj který je distributor ovoce . Nastoupí jako sekretářka která má vařit kafe a zapisovat jednání . Jenže brzy ji začnou přidávat práci po nakládání a vykladání ovoce od dodavatele , uklidu a všeho možného . Ona hraje hloupou a nepřiznává že ví moc dobře jak to má fungovat . Nachází spoustu nedostatků . Uklízečka nechodí , toaletní papír nikdo nedoplnuje . V létě se nezapíná klimatizace na co když se to dá pár hodin přežít . V zimě tam je zima na co když se dá teple obléct .

Eliška to všechno dobře zvládá ale začne toho být na nic moc a Borisovi se to nelíbí a chce aby zvolnila . Po večerech pracují ještě ve své firmě . Když šéf přijde s tim že má víc firem a chce rozjet ještě reality a ona mu s tím pomůže začne běhat mezi administrativou v ovocném ráji a realitce kde všechno teprve zajíždí . Vůbec ho nezajímá že o webu a realitách nic neví . Potkává se s holčinou která tam byla chvili na brigádě a když ji řekne že i ona pracuje ted v realitách a co slyšela že o ni šéf říká tak se omilem párkrát podřekne o hezkých bytech a lidech co by je chtěli . Šéf se diví že nikdo nic nekupuje . Když kolega onemocní tak ji pošle i ukazovat byty . Ona se rozhodne když o ni říká že je neschopná a neumí poslat meil že se opravdu tak bude chovat a na vše se ho ptát . Při prohlídce se chová ještě hůř a každého odradí . Šéfovi nic nedochází a nabaluje ji další a další práci a příplatek žádný . Před vánoci kdy do vykonání sázky zbývá už chvíle si pro ni Boris přijde a řekne že už tady pracovat nebude jelikož chodí celá utahaná a sedřená .

Uzná že ona vyhrála ale ona chce aby firmě velel muž jelikož to budí větší respekt .


Moje hodnocení : 7/10
Příběh ze života a velice mě bavili scény kdy ji zaměstnavatel leze krkem jelikož velice podobné chování znám kolikrat ještě horší .

Pralinky s chilli

27. října 2016 v 16:46 | Mimi
Rok: 2011; v ČR 5/2016
Počet stran:319
Nakladatelství:Brána

Tina je šéfkou PR agentůry . Před rokem se rozvedla a začla si s jiným a ten zanedlouho umřel při autonehodě . Zůstala ji skoro 6letá dcera .Po pohřbu po pár sklenkách sbalila náhodného zajíčka a skončila s nim v posteli . Začal ji pronásledovat , obtěžovat až vše oznámila na policii .

V tisku začla objevovat bankéře Martina a nelíbí se ji jeho vyjadřování . Chce ho získat pro svoji firmu . Píše mu ale on ji neodepisuje až na něj narazí na večírku . Následně se stále nemůžou dohodnout jelikož Tina nechce aby on ji určoval kdy se mají sejít ale aby to určila ona .

Schůzka se podaří a oni spolu podepíší že ho bude zastupovat . Jenže za čas uniknou informace o připravovaných projektech . Tina s Martinem začne spát ale jináč jsou mezi nimi neschody . Když chce jeden nechce druhý poslouchat . Do toho ji stále nepřebolela smrt její lásky a starosti o dceru .

Když zjistí že informace vynáší její kolegyně okamžitě ji vyhodí . S Martinem se začne ztrácet a je vše jak by mělo být . Jenže najednou ji hodně věcí přijde podezřelích tak si vyhledá jeho matku a zavolá ji . Ta ji řekne že má pouze syna přitom Martin tvrdí že má i sestru . Přestane mu brát telefon i odpovídat na sms . Napíše mu meil po delší době kde vysvětluje že takto to nejde a hrát si spolu nemohou jenže stále ho má v srdci . Až jednoho dne přijde k ní do kanceláře a řekne ji že jeho syn je oním zajíčkem a že se ji rozhod za něj zničit a celé to byla pomsta ...

Moje hodnocení : 7/10
Body ubírám pouze že mi v některých věcech hrdinka přišla přehnaná. Vadilo mi její chování , nikoho nevyslechla a štěkala kolem sebe , někdy mohla ustoupit nebo nedělat naschvály . Ale dobře se ji to vrátilo . Konec bych vůbec nečekala . Čtivé od začátku do konce .Dcera mi přišla že se chová na 20


Halo , tady tvoje láska

12. října 2016 v 19:50 | Mimi
Rok:2013 ; v ČR 2014
Počet stran:275
Nakladatelství:Brána

Milena pracuje v rádiu a má svoji noční show . Přes den překládá, bydlí se svím doktorem Dušanem nic ji nechybí . Když majitel chce změnu a do jejího pořadu ji dá oživení ve formě Bena z ranní show který je pěkně drzí a děvkař . Show sice má větší sledovanost ale hádají se . Milena je celá otrávená a vyřízená . Do toho ji začne volat a psát neznámí člověk a ona se bojí . Policie s tim nechce mít nic společného . Jediný kdo ji vždy pomůže a je na správném místě je hlupák Ben . Dušan na ni většinou čas nemá nebo je v práci . Začne se s Benem více sbližovat . Dušan ji požádá o ruku a ona souhlasí ale zachvili zjištuje že není typicky natěšená a nemá v sobě tu euforii . Když ji u nákupního centra přejede umyslně auto a Ben je poblíž a zachrání ji . Dojde ji že takto to dál nejde a od Dušana se stěhuje . Pachatele najdou a ona ví že může být lépe a třeba i s Benem..


Moje hodnocení : 7/10
Klasický příběh ze života . Byl trochu slabší a mohl být kratší ale jináč super odpočinek .

Slečna nebezpečná

5. dubna 2016 v 10:35 | Mimi

Pořadí v sérii:1
Rok:2012; v ČR 10/2013
Počet stran:288
Nakladatelství:Brána

Amelie pracuje ve firmě a začne se ji líbit kolega Matěj . Balí se na vzájem ale vždy jeden couvne . Amelie si užívá s každým který je schopen plnit její drahé nároky . Kabelka , botičky a pak možná něco bude . Začne se vídat s Ivanem který ji najme i vlastního řidiče . Rozmazluje ji ale ona touží po Matějovi . Ten si ,ale najde jinou a Amelie ho uhání poté odežene . Řeší problémi své sestry a hroutí se ze všeho . Když v kavárně zaslechne jak se o ni Ivan vyjadřuje vymámí na něm byt a odchází od něj . Vyzná city Matějovi ale ten se ji vyhýbá a na vyzvání nereaguje ..


Moje hodnocení : 6/10
Průměrná kniha . První díl , druhý jsem četla na podzim . Amélie se chová šíleně k mužům a nic ji neni dobré . Chce je mít vedle sebe a když přijdou odhání je . Toto chování nechápu ale četlo se to dobře a je to ze života .

Jana Benková

12. listopadu 2015 v 14:40 | Mimi


1998. Má laska křídla ?
1999 Lubim ta
2010 Lekcia o princeznej
2011 Pralinky s chilli - čr 2016
2013 Máš co si chtěl miláčku - cz2013
2013 Slečna nebezpečná - cz 2013
2013 Čistá láska - cz 2017
2013 Až po uši - cz 2015
2013 Halo tady tvoje láska - cz 2014
2013 Zlatíčko
2014 Druhá šance lásko -cz 2014
2015 Malinový sen -cz 2015
2015 Štastná žena
2016 Agátová alej 25.
2016 Uličnice - cz 2017
2017 Musime zostat spolu

Až po uši

9. listopadu 2015 v 15:19 | Mimi

Amélie je úspěšná podnikatelka . Vede PR agentůru . Všichni chlapy s kterýma si užívali si našli svoje manželky a ona zůstala sama . Vedle do bytu se přistěhuje mladá Julie z vesnice . Holky si začnou rozumět a Amélie ji radí jak se má líbit chlapům .

Amélie zažila hnusné odkopnutí od Matěje kterého milovala . Nechá ho od kolegů přijmout k sobě do firmy . Pomalími krůčky ho svádí , nenápadně a Matěj se začne chytat . Ona začne odmítat a následně se tomu povolí . Dělá mu scény poté sním končí v posteli . Takto to jde několik měsíců . Začne na něj tlačit aby se rozvedl . Matěj lítá mezi manželkou a Amélií a nestíhá je na dně a neví jak dál . Rozhodne se k rozvodu . Poté co jeho manželka Amélii napadne .Jenže Amálie místo aby byla ráda že se rozvedl a přišel k ní poté co několik týdnů o sobě nedal vědět se rozhodne ho odmítnout . Tim že udělal vše co chtěla a skončil na dně jak před pár lety ona díky němu . Ztratila o něj zájem . Zdrceného ho vyhazuje z bytu ...


Moje hodnocení :8/10
Děj vás pohltí a vy čte stále dál . Nelíbilo se mi jak Amy manipulovala s chlapama . Přeci jen každý má právo na svoje vlastní rozhodnutí . Konec jsem netušila ikdyž to s Julií ano . Líbí se mi jak knihy Jany jsou ze života na nic si nehrají a vypovídají o skutečném životě . Příběhy jsou reálné . Jendá se o druhý díl což jsem nějak netušila a první nečetla . Ale i tak jsem děj pochopila a ničemu to nebránilo .

Druhá šance , lásko

1. listopadu 2014 v 10:29 | Mimi

Alex ublížil bohatý chlap odstěhovala se z Bratislavy na nedaleko vzdálenou vesnici a pracuje u tety v obchodě . Bydlí u sestry a jejího malého syna Míši . Alex jezdí za svoji kamarádkou do Bratislavy která pracuje v luxusním butiku . Zkouší si tam vždy šaty . U výlohy stojí velice pohledný muž a nemůže s ní spustit oči . Kamarádka je začne dávat dohromady , ale řeknou že ten butik je její . Alex mu řekne jiné jméno . Muž se jmenuje také Alexander .


Stýkají se spolu , ale Alex začnou žrát výčitky že se vydává za někoho jiného . Alexander je z velice bohaté a vlivné rodiny to ji děsí . Několikrát od něj utíká a dávají se zas dohromady . Vezmou se a Alexander se přestane bavit s rodiči . Nechtějí aby si ji vzal . Alexander má dvojčata s ex přítelkyní . Opustila je brzo po porodu . Dvojčata si velice rychle na Alex zvyknou a oblíbí si ji . Vezmou si je k sobě . Alexander je odříznut od všeho vlivu otce a nemůže sehnat práci . Rozhodne se vybudovat sít restaurací . Je čím dál více v práci , nechodí několik dní domů až to dojde k rozvodu . S děvčaty si ale nadále volá a stýká.


Uběhne dlouhá doba a Alexander ji volá aby se sešli . Řeší problémy ohledně dětí . Alex na něj nedokáže zapomenout a vrací se k němu . Po delší době se znovu berou . Alexandrovi zůstala už jen jedna restaurace a rozhodne se otevřít hotel . Alex mu se vším pomáhá a vymýšlí . Jenže vše se zas opakuje. Alexander chodí opilí a nebo vůbec nechodí domů když ho doma přistihne s prostitutkami tak se rozhodne odejít . Druhý den si , ale vše rozmyslí . Chce sním zůstat aby holky měli pořádné zázemí a správnou matku jenže příde rána která vše změní .

Moje hodnocení : 6/10
Průměrná kniha o normálních trablech a lidech . Nic co by nám nebylo cizí . První knihu kterou jsem od Jany četla (Máš cos chtěl miláčku) se mi velice líbila . Hrdinka mi přišla velice dobře napsaná i její myšlení bylo dobré . To mě zarazilo u této knihy . Hrdinka se chovala často jako velká kráva . Utíkala když měla zůstat a řešit . Konec jsem nečekala . Celé se to odehrávalo několik let a ona vůbec nedospívala . Líbilo se mi , ale že se rozhodla udělat vše pro dvojčata .

Máš cos chtěl miláčku !

25. srpna 2013 v 17:34 | Mimi
Lina potkala Marose a zanedlouho se vzali a měli malého Míšu. Ona byla doma a starala se o všechno on měl prodejnu s autama která se mu dost rozjížděla. Na nic si nestěžovala . Až při uklidu našla naušnici. Chtěla to vysvětlit a on se zabalil a odešel. Po nějaké době se dohodli že se odstěhuje a koupil ji v Bratislavě byt. Pro malého bylo velice těžké být bez otce a vše mu vysvětlit. Lina se to pomocí svých kamarádek snažila zvládat. Nejtěžší bylo pro ni si nalést práci. Obvolala několik set inzerátů ale nikdo ji nechtěl až našla místo v jedné firmě jako managerka .

Seznámila se tam s Richardem.Hnedka se ji zalíbil a vyšli si spolu. O Marosovi slyšela z novin jaké má milenky a opíjí se s politiky a vždy si jen vyzved syna a jel. Vyrazila si s ním a zamilovali se do sebe. Cítíla to co už dlouho ne jenže malí Míša dělal problémy a nového tátu nechtěl. Ona chtěla aby byli kamarádi ale at se Richard snažil jakkoliv Míša ho neposlouchal a nebral na vědomí. Snažila se udobřovat oba dva ale viděla že Míšovi táta chybí.

Mároš ji jednoho dne navštíví a snaží se společně vyjít. Jdou na večeři a on ji chce zpátky jenže už jsou rozvedený a ona to nechce. Ale jiskra je stále mezi nimi. Lina se ocitá že neví s kým má být. Maroš ji říká že tedka jde do politiky budou mít peníze a ona bude moct mít všechno. Když jednoho dne jde domů najde vykopnuté dveře bojí se a zavolá Márošovi. Nic se neztratilo jen hodně věcí je poničených. Necítí se tam dobře a tak se rozhodne vrátit do bývalého domu i k Márošovi. Richard ani její kamarádky to nechápou. Mároš se jim věnuje a všichni si to vesele užívají. Jenže po čase to začne být opět stejné. Není doma je mu všechno jedno. Tak mu Lina a její kamarádky pomalu začnou ruinovat kreditku. Támhle nákupy , večeře, kafíčka a jemu je to jedno. Má přeci dost.

Život je stále stejný a Mároš nechce aby pracovala.Když v tom zjistí že má opět milenku. Neudělá scénu a tím je on překvapený . Že to bylo dávno když byli zrovna od sebe.Začne se zase snažit a požádá ji o ruku .Svatba má být zanedlouho.Vyjde článek že má další milenky a potvrdí ji to i kamarádky. Dál svatbu plánuje. Ve svatební den ale ona ani Míša na svatbu nedorazí. Zabalí ho a odjede do Rakouska do slovenské komunity kde všechno mnohem lépe zvládnou. Má vyhodu že Mároš až na dům kde bydleli všechny své pozemky a nemovitosti na ni přepsal takže žít má také z čeho . Jeho nenapadne ji ani zavolat. Protože takovou ostudu v novinách že mladý pan politik má milenku a žena mu utekla od oltáře dlouho nikdo nezažil


Moje hodnocení : 9/10
Konečně knížka která mě zaujmula ! Měla náboj a svižně odsýpala . Smála jsem se a pohltila mě . Žádný tuctový román. Normální příběh ze života který se může stát komukoliv. Jen ten syn byl občas divný ale nevím jak se chovají děti po rozvodu . Vřele doporučuji :-)
 
 

Reklama