Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

V mém hodnocení poté bez spoilerů co o knize říkám já, co se mi líbilo a co ne .

Jeffery Deaver

Sběratel kostí

13. srpna 2016 v 11:16 | Mimi
Orig. název:The bone collector
Pořadí v sérii:1
Rok:1997 ; v ČR1998
Počet stran:510
Nakladatelství: Domino

Lincoln je detektiv ale před pár lety se na něj zřítila budova a ochrnul na celé tělo . Hýbe pouze jedním prstem a hlavou . Má specialisty a pomocníka a chce se zabít takovýto život ho nebaví . Ve městě je sjezd OSN a najdou mrtvolu mladá pochůzchářka Amelie zastaví všude provoz a zajistí místo činu . Policie chce posudek od Lincolna a ten se spojí s Amelií a začne ji všude posílat . Mrtví přibývají a on se snaží ho snaží dopadnout . Amelie lítá podle jeho příkazů a učí se jak správně postupovat . Během jednoho dne zemře několik lidí a nedává jim to smysl . Lincoln napsal kdysi knihu o vrahách a velice se to tomu podobá .

Pomocí nepatrných stop začnou předvídat kde by mohla být další obět až si ho vrah najde sám a přijde ho zabít . Přizná se že to vše souvisí se starým případem . V tom Lincoln pochopí že zemřít nechce a přemůže ho vahou těla . Zjistí že v tom byl zapletený i někdo od policie . Velice se sblíží s Amelii. Rozhodne se nadále spolupracovat s nimi .Moje hodnocení : 8/10
Nabité napětím .Lehce se čte . Opravdu chudák člověk co se nemůže hýbat musí to být strašný život .

Pekelná kuchyně

10. února 2012 v 20:30 | Mimi
Pellman se vydává do špatné Newyorské čtvrti a točí dokument o lidech z jedhodo baráku.Nejvíc mu toho vypráví stará žena Ettie která má mnoho příběhů které se tu stali.Jednoho dne ale barák vyhoří a stařenka zkončí v nemocnici.Pořárů přibívá a je viditelné že za tim stojí jeden muž.Každý má nějaké tajemství a v drsné čtvrti se každý bojí o svůj život.Malí latinoameričas Ismaile je bez střechy nad hlavou.Snaží se mu pomoct a přivede ho k sociální pracovnici Carol.Snaží se mu pomoct ale chlapes stále utíká a Pellam si s Carol vyjde.Později se doví že mu ukradla jeho nahrávky pro dokument.Pellam se snaží zjistit kdo za pořáry může a samotnému mu jde o život.Pyroman se sám upálí a zjistí že za pořády mohla Carol která si ho najala i s Ettií kvůli penězům.Carol spáchá sebevraždu a Ettie zjištuje že Pellam je syn milenky jeho bejvalého manžela..


Moje hodnocení: 3/10
Knihu jsem dostala na přečtení od kolegy.Prvních 150stránek jsem se vůbec nemohla prokousat ale pak mě začlo zajímat kdo požáry zakládá.Jako film by mě to bavilo ale na čtení to prostě není můj žánr.
 
 

Reklama