Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Jennifer Weiner

Až úplně dolů

17. srpna 2017 v 13:59 | Mimi
Orig. název:
Rok: 2014; v ČR 11/2015
Počet stran:412
Nakladatelství:Domino

Allison žije s manželem a dcerou ale bohužel ona vydělává víc než on a celá situace je trápí . Moc společně nemluví , Allison začne jíst prášky na bolest a líbí se ji že ji otupují .Jenže to s nima začne přehánět a kupovat si je za tísíce dolarů na internetu až ji manžel odveze do léčebny kde nechce být . Ale postupně si uvědomuje že s tim má vážně problém a musí ho řešit . Chutě jsou velké ale musí tabletkám odolat . Začne podporovat další lidi co takto uvízli .

Moje hodnocení : 4/10
Kniha pro mě byla slabá . Nezačetla jsem a hrdinka mi moc neseděla . Chápu že člověk dovede být zavislí na práškách a nepřiznat si to ale celé mi to nějak nesedělo . Bohužel jiné její knihy jsou čtivé.

Koho miluješ

23. července 2017 v 19:30 | Mimi
Orig. název:Who do you love
Rok:2015 ; v ČR 5/2016
Počet stran:408
Nakladatelství:Domino

Rachel se narodila s vadou srdce . Matka ji hodně kontrolovala a nic moc nedovolila . Hodně času trávila po nemocnicích . Seznámila se s Andym kterého tam přivezli se zlomenou rukou . O několik let jedou oba dobrovolně stavět domy a potkají se . Zajiskří to mezi nimi , volají si píší . Babička jim pomůže se potkat a poprvé se spolu vyspí . Stále mají vztah na dálku bydlí od sebe několik států. Každý chce něco jiného takže jít na společnou vysokou se jim nepodaří . Navštěvují se . Andy běhá a celý jeho život je sport . Rachel ta zas je v sesterstvu a točí se jen okolo dodržování pravidel . Andy odjede a vidí že jsou rozdílní .

Jejich životy běží oba dokončí vysokou . Rachel pracuje pro sociálku a je zrovna září 2001 .Všude zmatek a Andy ji volá jestli je v bezpečí . Přijede za nim než se vše uklidní a začnou si spolu zase . Andy trénuje na olympiádu a je v tom hodně dobrý . Jí přestane bavit poslouchat jen o sportu a o časech a úplně jim to neklape . Když Andy potká vnímavou modelku je to mezi nimi jasné .

Rachel si najde jiného pohledného muže svatba děti ale stejně v zadu v hlavě ji stále bliká že tohle vše by mělo být s Andym . Po několika letech zjištuje že je úplně neschopný a s ničím ji nepomůže ,když ho načape se svoji šéfovou přichází jak o práci tak o manželství . Trvá ji než se s tim vyrovná .

Andy mezitím vyhraje medaili na olympiádě ,má mnoho sponzorů ale za další 4roky má problém se dostat na další olympiádu jeho časy v běhu nejsou už tak dobré . Kamarád mu poradí aby si bral podporováky přeci to tak dělají všichni . Jenže se na to přijde a on přijde úplně o všechno i o svoji přítelkyni . Po čase když se vzpamatuje začne pracovat ve stavebninách a jednoho dne si tam Rachel přijde pro hadici ke sprše . Oba prohlásí že ted už sebe neopustí ....


Moje hodnocení : 6/10
Příběh se odehrává přes 20let a mi vidíme jak hrdinové rostou a mění se . Andy byl celou dobu zakřiknutý a nevýrazný a Rachel mi taky úplně dvakrát sympatická nebyla . Nelíbilo se mi její chování . Líbilo se mi jak se vždy potkali ale každý zrovna v tu chvíli byl v jiném životním rozpoložení .

Dobrý v posteli

17. března 2016 v 11:39 | Mimi

Orig. název:Good in bed
Pořadí v sérii:1
Rok: ; v ČR:6/2015 (druhé české vydání)
Počet stran:490
Nakladatelství:Domino

Cannie je redaktorka v časopisu . Dala si pauzu s Brucem a on to bere jako rozchod . Když mu umře otec ona si uvědomí že by ho chtěla zpátky . On ale nechce . Po pohřbu se spolu v jeho opilosti vyspí . Cannie zjistí že je těhotná a nechá si to . Jemu napíše dopis po nějaké době . On vůbec neodpoví . Cannie trápí její váha a byla v centru pro redukci váhy a seznámila se s doktorem který je sympatický.

Když dělá rozhovor s hvězdou Maxie začnou se bavit a jdou spolu do lázní a Maxie ji dá příležitost prosadit svůj scénář . Je pozvána do LA aby vše zařídila pro film . Nechce se ji zpátky ale její těhotenství je ve vysokém stádiu a tak musí zpátky . Rozhozená že v LA potkala svého otce jede zpátky . Na letišti potká Bruce který ji řekne jen promin. Jeho přítelkyně do něj strčí a ona upadne do bezvědomí a porodí . Malá Joy nedýchá a nemá vyvynuté plíce . Canie přišla o dělohu . Cannie když se dostane z nemocnice a čeká až Joy bude sama dýchat tak stále chodí na procházky a snikym se nechce bavit . Má deprese a jen bloudí . Ztratí se a najde doktora ten se o ni postará a chce se o ni starat na stálo ...


Moje hodnocení : 7/10
Nechápu ženy které si chtějí nechat dítě a vychovávat ho sami . Se vším pak spoléhají na své nejbližší a nemají chvíli klidu . Příběh byl ,ale psán lehce a dobře se četl ikdyž nic velkého se v něm nenachází . Štastný konec a hrdinka vše zvládá .Na odreagování dobré.
 
 

Reklama