Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Jenny Han

Ohen a plamen

30. září 2018 v 18:42 | Mimi
Orig. název:Fire with fire
Pořadí v sérii:2
Rok:2013 ; v ČR 9/2017
Počet stran:400
Nakladatelství:CooBoo
Moje hodnocení : 3/10
Kniha by byla super kdybych ji četla třeba před 10 lety , První dil se mi líbil ale tenhle na mě byl už moc dětský . Hádali se o kluka a vymýšleli na něj pomstu .

Ps : stále tě miluju

20. prosince 2017 v 12:16 | Mimi
Orig. název:I still love you
Pořadí v sérii:2
Rok:2015 ; v ČR 6/2016
Počet stran:304
Nakladatelství:CooBoo

Moje hodnocení : 3/10
První díl jsem četla už déle . Než jsem se dostala ke druhému tak už mi přijde dětinský takže jsem knihu někdy po 60stránkách vzdala .

Oko za oko

22. června 2017 v 10:31 | Mimi
Orig. název:Burn for burn
Pořadí v sérii:1
Rok: 2012; v ČR 2/2017
Počet stran:269
Nakladatelství:CooBoo

Ostrov na který se dostanete akorát trajektem . Všichni se znaj je to malí ostrov . Tři rozdílné dívky se společne dohodnou že uspořádají pomstu na lidi kteří jim ublížili.

Marry dříve bydlela na ostrově ale Reeve ji ponížil ,říkal ji velká velrybo ,schodil ji přede všema z mola do moře a přestal se s ní bavit . Ona šla domů a chtěla se oběsit .Když ji její máma našla odvezla ji do léčebny a ji trvalo dlouho než všechny přemluvila že už je zdravá . Když se vrátila nikdo se s ní nebaví . Chce se za tohle ponížení pomstít .

Lilian má partu kámošů a patří docela v žebříčku vysoko . Její sestra Nadie se líbá s Alexem a opije se . Ona je za to na něj naštvaná bojí se o ni a nechce aby s ní něco měl myslí si že ji zneužil a tak mu chce ublížit poté ale zjištuje že se o sestru staral a vůbec s ní nic neměl ale to už je pomsta vykonána a je pozdě .

Kat se v létě na brigádě skámoší s Alexem a líbají se jenže prázdiny končí a on se s ní už nebaví . Dříve se bavila se všema na ostrově ted stojí opodál . Rennie místí královna ji nafluše do obličeje a vjedou si do vlasů. Dříve se s Revem bavila a ten si ji těd nevšímá .

Holky se spojí a Alexovi vymění opalovací krém za krém na akné a Alex vypadá strašně poté všude rozvěsí letáky s jeho básničkou . Ukradnou nějaké lístky na ples a tak Rennie nevyhraje a to bylo vždy její přání být královnou . Reevemu dají do pití drogu a on místo aby se choval bláznivě tak spadne z podia a nehýbe se . Odveze ho záchranka . Holky vyšilují ...

Moje hodnocení : 7/10
Příběh který jsem čekala že bude dětský mě překvapil že byl nepředvídatelný a docela na úrovni . Postavy tedy nejsou moc vykresleny a holky se mi pletli .

Všem klukům které jsem milovala

13. února 2016 v 11:22 | Mimi

Orig. název:To all the boys ive loved before
Pořadí v sérii:1
Rok: 2014; v ČR 2015
Počet stran:318
Nakladatelství:CooBoo


Lara Jean žije s dvouma sestrama a otcem . Matka zemřela před pár lety . Holky se otci snaží vše usnadnovat ale přijde čas aby nejstarší dcera Margot odjela na vysokou . Rozejde se se svým klukem Joshem který bydlí hned vedle . Lara se snaží o vše postarat hlavně o svojí mladší sestru Kitty . Jenže někdo rozešle její milostné dopisy které nikdy neměli opustit její pokoj a najednou kluci který se ji líbí to ví .

Líbí se ji hlavně Josh , díky tomu mezi nimi začne být divná atmosféra . Když si přijde pro vysvětlenou uvidí Petera kterému také napsala dopis a políbí ho . Vymluví se že chodí s Peterem . Další dopis se ji vrátí , Další kluk ji řekne že je gay že bohužel a další je kluk z tábora a ten ji svoji reakci nijak nesdělí .

Peter se rozešel se svojí dlouholetou přítelkyni Gem a tak se dohodnou že oba budou tvrdit že spolu chodí aby Gem žárlila . Pro Laru je všechno okolo chození nové . Josh ji začne vyznávat city . Ona ale začne mít ráda Petera . Ten ji taky . Uvědomí si že je jiná .

Když se Margot vrátí na vánoce domů a zjistí že Laře se líbil Josh je z toho hádka a sestry spolu nemluví . Před odjezdem se udobří . S Peterem taky proběhne hádka a ona se rozhodne napsat mu milostný dopis ..

Moje hodnocení : 7/10
Příjemný oddychový příběh který je sice předvídatelný ale má v sobě kouzlo které vás nutí číst dál . Hrdinka byla klasická putka . Seděla jen doma a nic nedělala neměla žádné přátele . Ale i tak je příběh psán dobře .

V knize bylo hezky řečeno něco co si dlouho uvědomuju ale neuměla jsem to takhle zformovat . Přátelství dělají malé okamžiky nejde poté najednou všechno říct , už vám to poté nepřijde tak důležité . Lara nechtěla Margot všechno říkat že ji to řekne až přijede zpátky ze školy ale zjistila že je to už nepodstatné a dost se odcizili..
 
 

Reklama