Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Jessica Shirvington

Jessica Shirvington

21. července 2014 v 10:51 | Mimi

Embrace (Violet eden 1 -2010) Objetí 2013
Family ties (Violet eden 1,1- 2014)
Enticed (Violet eden 2 -2011) Omámení 2014
Emblaze (Violet eden 3 - 2011)
Endless (Violet eden 4 -2012)
Empower (Violet eden 5 - 2013)

Omámení

21. července 2014 v 10:51 | Mimi

Violet je grigory . Fenix ji chce zabít , ale když jeden z nich zemře ten druhý díky jejich propojení také umře. Violet vše poví své lidské kamarádce Steph . Přivede ji mezi všechny a vše ji ukáže . Steph jim je užitečná při pátrání . Snaží se najít Nathaliuse . Myslí si že zabil matku Linkolna .

Všichni po něm pátrají až najdou stopy do Jordánska . Přijedou tam a zjištují že potřebují najít svitky pravidel . Písmo . Dojde jim že to jsou pergamenty které psal Mojžíč pro křestany známé jako přikázání . Tři nejvíce postavení musejí obětovat krev . Magda na kterou Violet pěkně žárlí pohne horou kde byl usmrcel Ježíš a najdou truhlu se svitkama . Jenže se začnou mezi sebou všichni bojovat až emigranti odejdou a Violet umírá . Linkoln ji zachranuje a jedou zpátky do států .Ukazuje se že Magda mohla za smrt matky Linkolna a že ona platila Nathaliovi . Všechny je zradila . Linkoln a Violet snad už budou mít klid na svoji lásku ...

Moje hodnocení : 5/10
První díl byl super . Těšila jsem se na další a 200stránek ze 400mi trvalo než jsem se začetla . Stále jsem se ztrácela a nevěděla o čem čtu . Konec už byl svižnější a lepší. Sice trochu zamotaný , ale plný akce a napětí . Když vyjde další díl půjdu do něho .

Violet Eden - Objetí

6. února 2014 v 16:45 | Mimi
Violet žije pouze s otcem její matka vykrvácela při porodu . Má kamarádku Step .Od té doby co ji obtěžoval ve škole učitel , nejen že se přestěhovali ale i začla chodit na sebeobranu a líbí se ji její trenér Linkoln . Má narozeniny a zdá se ji velice špatný sen. Něco ji škrábne a objeví se ji mnohem více žil . Večer jdou s otcem , Step a Linkolnem na večeři . Step ji přesvědčí aby se trochu napili a ona vyvádí a tancuje a políbí Linkolna .

Od otce dostane krabičku s náramkem a dopisem. Když před 17lety přišel z porodnice bylo to tam se vzkazem . V den 17narozenin to dej naší dceři. Jako kdyby matka tušila co se stane . Dopis je velice zvláštní píše se v něm že na světe není jen dobro a jsou i duchové . Violet mu nerozumí .

Jde za Linkolnem a zaslechne jeho rozhovor s jiným mužem o tom jak by ji měl říct pravdu . Dozvídá se že je napůl anděl a napůl člověk Grigorri . Stává se tak když do 12 hodin po porodu umře matka dítěte . Má volbu toto přijmout nebo odmítnout . Linkoln ji byl přidělen a má ji chránit a naučit vše . Je celá zmatená a naštvaná že ji lhal neví kdo je .

Vyhýbá se všem a nechce s nikým mluvit. V kavárně se seznamuje s Fénixem. Je emigrant z nebe . Od začátku ji říká pravdu a čte ji myšlenky . Má na něj miliony otázek ohledně svého původu a co je vlastně zač. Jdou spolu na večeři a obsluhuje ji její spolužačka Claudia. Když vyjdou ven je tam další emigrant a ubližuje Claudii už se jí nedá pomoci . Když vidí co by se ji mohlo stát chce to poznat více co je . Sejde se s Linkolem a Griffinem a mluví o tom jak emigranti napadají společnost a zabíjejí neviné lidi . Oni na ně pořádají hony a ničí je . Schopnosti Violet jsou velice silné . Má silné všechny smysli což ještě nikdo neměl .

Linkolna napadnou a umírá jedině jak mu pomoci je že Violet přijme obřad objetí a svého osudu . Byli si určeni jako partneři a tak mají na sebe uzdravovací moc . Navzájem se mohou vyléčit . Nechce aby umřel a tak se vypraví do lesa přijmout obřad . Doprovází ji Fénix . Líbají se spolu , mazlí až s ním ztrácí pannenství. Zdolá skálu objeví jednoho starého člověka který ji pošle dál aby hledala vodu když ji najde narazí na dalšího který ji dá úkol že musí někoho zabít aby dokázala že je všeho hodna . Vybere si sama sebe . Zabije svůj stín a vrátí se . Její žíli jsou mnohem víc vidět a propojeny . Je silnější a odhodlanější než když tam šla . Přijde za Linkolnem a uzdraví ho . Jako partneři spolu nesmí mít vztah . Miluje jak Linkolna tak Fénixe a neví kterého si vybrat .

Se Step které po objetí už mohla všechno říct jdou zapařit do baru . Najednou vycítí emigranty a ty tam vtrhnou a dojde na souboj . Violet ukáže svoji sílu a přemůže je . Zjištuje že Fénix je na straně temnoty a né dobra jak si myslela . Nikdy se ho ale sama nezeptala .Je zrazená . Fénix ji druhý den navštíví že odchází .

Snažila se vypátrat jestli její matka byla také anděl . Po různu zjištuje že byla anděl a měla za úkol přivést Fénixovu matku Lilith (která měla za úkol svést Adama ) .

Emigranti kteří je napadli v baru mluvili o seznamu lidí kteří se mají stát anděli a ještě to o sobě neví . Griffin tvrdí že takový seznam neexistuje . Chce si to ale ověřit . Práce bude složitá ..

Moje hodnocení : 8/10
Knihu jsem zahlídla v metru a zatoužila jsem po ní. V lednu jsem si ji koupila a byla jsem natěšená tak jsem se do ní hnedka pustila . Četla se rychle a děj plynul, rychle se člověk rozkoukal v postavách, které byli dobře popsané . Jen teda Violet krapet nevěděla kterého kluka si vybrat vždy chtěla toho který byl vedle ní ale tak to v dnešní době chodí . Na jaře má vyjít další díl tak jsem zvědavá . Serie má zatím 4 díli . Oddychová a příjemná . Trochu mi připomínala Sukubu .
 
 

Reklama