Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

John Green

Sněží sněží

13. ledna 2017 v 15:35 | Mimi

Orig. název:Let it snow
Rok:2009 ; v ČR 10/2015
Počet stran:261
Nakladatelství:Yoli

Tři příběhy které se vzájemně proplítají .

Zasněžený expres

Jubile je doma a v tom zjistí že její rodiče byli zadrženi a posláni do vazby za bitku o vánoční speciální edii betlému . Jejich právník ji koupí lístek na vlak a pošle za babičkou . Jenže je hrozná vánoce a vlak uvízne . Půlka lidí vystoupí a jde do blízkého bistra . Tam potkává Stuarta který ji vezme k sobě domů na večeři a ona u něj stráví noc a přeskočí mezi nimi jiskra . V tom si uvědomí že s jejim klukem to nemá cenu a rozchází se.

Vánoční zázrak

Tři kamarádi doma koukají na filmi a v tom jim zavolá další kamarád že jejich bistro je plné roztleskávaček at okamžitě přijedou . Všude je mnoho sněhu a panuje vánice . S velkýma obtížema jedou tich pár km do bistra a mají problémi s autem nakonec se tam dostanou .

Archanděl prasátek

Addie smutní z rozchodu s klukem . Jejim kamarádkám vadí že vidí jen sebe a chtěj po ní aby vyzvedla v pracovní době mini prase a ona na to zapomene a když pro něj přijde tak ho už koupil někdo jiný a ona se ho snaží najít .

Moje hodnocení 1/10
Jedna povídka větší kravina než druhá .Všechny o ničem , bez nápadu ,příběhu a smyslu . Greenova byla uplně nejhorší a opět jsem se přesvědčila že on pro mě absolutně není .

Příliš mnoho Kateřin

10. ledna 2016 v 16:38 | Mimi

Orig. název:An abundance of Katherines
Rok: 2006; v ČR 2015
Počet stran:237
Nakladatelství:Knižní klub


Moje hodnocení : 1/10
Od první stránky sem ne nemohla začíst a kniha mě vůbec nebrala . Oba hrdinové mi přišli mimo a nesympatičtí . Po 70 stránkách kdy mi to stále přišlo jako strašný blábol kdy děj přeskakoval co bylo a co je . Kdy se Colin choval jak postižené dítě a jeho kamarád Hassan také jsem knihu prolistovala a zjistila že je stále ve stejném duchu a vzdala . Strašně moc mluvili v cizím jazyce a dole pod čarou to bylo přeloženo , podle mého mohlo být přeloženo rovnou a zmínit že mluvil jiným jazykem . Další miliarta textu , vysvětlivek a zbytečností pod čarou které děj akorát otravují . Za mě katastrofa co hned půjde o dům dál .

John Green

1. srpna 2015 v 16:35 | Mimi

The Sequel 2013

The Fault in Our Stars 2012/ Hvězdy nám to nepřály 2013
Let It Snow 2008 /Sněží sněží 2015


An Abundance of Katherines 2006 /Příliž mnoho Kateřin 2015

Looking for Alaska 2005 /Hledání Alijašky 2013

Papírová města

21. června 2015 v 11:22 | Mimi

Quentin je hodny kluk co ma par kamaradu a nikdy neuděla nic špatného . Kamaradka sousedka Margo ho vytáhne ven a celou noc chce aby ji pomáhal dělat pomsty na lidi ve městě . Poznává ji úplně z jiného úhlu . Margo , ale další den mizí . Není to poprvé . Rodiče že vždy nechala pár stop jak ji najít , ale nikdy to pořádně nerozluštili a tak se Quentin s kamarády vydává prohledat všechny možná místa kde by nějaké hádanky mohly být a snaží se je rozluštit až ho to z Floridy zavane do města za New Yorkem . Margo v osamělé vesnici nachází a chce aby se s ním vrátila , ale to ona nechce . Nechce být tou kterou byla doma .

Moje hodnocení : 6/10
Moc často nečtu knihy kde hlavni hrdina je chlap. Taky mi to vubec nevadilo a davalo to priběhu svoje kouzlo. Začatek mě dost bavil ale konec mi prišel takovy už moc natahovaný. Kdyby mela kniha o 70stránek méně vůbec by to nevadilo. Libil se mi tam road trip ty mam velice rada a sama bych si nějaky po americe dala .
 
 

Reklama