Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

K.A. Tucker

Pátá cesta k pádu

10. ledna 2016 v 16:52 | Mimi

Orig. název: Five ways to fall
Pořadí v sérii: 4
Rok:2014 ; v ČR 11/2015
Počet stran:422
Nakladatelství: Baronet


Reese se vdala za Jareda kterého znala pár týdnů . Za několik měsíců ho načapala jak ji podvání ze svojí ex a ta ji během pár dní zbalila věci a vystěhovala . Reese byla vždy problémové dítě . Matka se o ni moc nestarala a otec ji odložil u motorestu a odjel . Neví co si počít tak zavolá bývalému manželi své matky Jackovi aby ji pomohl . Vždy ji vysekal z problému . Nastěhuje se k němu a začne pracovat u něj v právnické firmě což ji baví a začne se zlepšovat . Jenže potká Bena který ji je sympatický a hlavně ho před pár měsíci potkala v baru a užili si spolu . Nejdříve mezi nima je válka ale časem se začnou sbližovat a starou se s nich kamarádi .

Reese se chce stále pomstít Jaredovi za to jak se k ní zachoval a když zjistí že se nastěhoval opodál začne mu zatápět u nové manželky . Ben začne hrát jejího falešného přítele aby Jared žárlil ale začnou se sbližovat až se mají rádi . Ben Reese vezme k jeho rodičům domů . Mají plantáže mandarinek a ji to tam připadá jako ráj . Jenže Benova matka to má těžké s manželem a proto ji ostatní děti nenavštěvují a ona tim trpí . Po nějakém čase se rozhodne otce opustit a druhý den ho najdou mrtvého . Reese Bena podporuje a utěšuje . Otce nenáviděl ale i tak je to velká ztráta . Oba si , ale uvědomí že se mají rádi a když to schválí i Jack tak si přiznají že se mají rádi a zůstanou spolu .


Jack vypátrá otce Reese a dozví se že zemřel před několika lety a vše bylo jináč než ji celý život matka říkala . Otec ji měl na pár dní u sebe když se rozešli kvůli jejímu chování a zavolala mu že nahlásila unos . On nechtěl jít do vězení tak ji nechal v motorestu a čekal až si ji policie odveze . Celý život toho litoval ..


Moje hodnocení : 7/10

Poslední a nejslabší díl serie . Nemělo to tu jiskru a tajemství jako ostatní díli . Postavy nebyli tak moc vykreslený .

K.A. Tucker

9. listopadu 2015 v 12:29 | Mimi


Ten Tiny Breaths (Ten Tiny Breaths, #1) 2012 Deset malých nadechnutí 2015
One Tiny Lie (Ten Tiny Breaths, #2) 2013 Jedna malá lež 2015
Four Seconds to Lose (Ten Tiny Breaths, #3) 2013 Čtyři vteřiny rozhodnou 2015
Five Ways to Fall (Ten Tiny Breaths, #4) 2014 Pátá cesta k pádu 2015Čtyři vteřiny rozhodnou

9. listopadu 2015 v 12:28 | Mimi

Cain neměl lehké dětství . Máma byla prostitutka a otec prodával drogy . Jeho sestru mlátil přítel a začla se také živit prostitucí . Chtěla u něj bydlet a on ji vyhodil . Zanedlouho našli celou rodinu zavražděnou . Cain si vyčítal že sestru neochránil . Dlouho se živil zápasama . Boxoval o život . Za vydělané peníze se rozhod otevřít strypnýzový klub . Nechtěl ale takové velké podíli . Chtěl aby si holky u něj vydělali a pomáhal jim v jejich životních cestách . Chránil je od špatných chlapů . Potkal krásnou Penny ale jeho heslo bylo nemít nic se zaměstnancema . Když ji konečně vyznal lásku její muž ji zabil . Nikdy se s tim nevyrovnal . Klub zavřel a otevřel jiný lepší a pojmenoval ho Penny .

Klub funguje a holky jsou spokojené . Jednoho dne přijde mladá Charlie a začne u něj pracovat . Strašně moc se jeho lásce podová . Dělá jak je zkušená ale on ji to moc nevěří . Nechá ji vystupovat a z jejich vystoupení je hodně tvrdý . Charlie se mu dostala pod kůži ale je hodně tajemná . Nikdo o ni nic moc neví . Až se oba neudrží a začnou si společně .

Netuší , ale že Charlie umřela máma a stará se o ni otčín . Který je strašně hodný a dopřává ji vše co chce . Jenže na oplátku za to pro něj musí předávat drogy a peníze jiným lidem . Nechce se ji to dělat , ale nemá tolik peněz aby se osamostatnila . V klubu si začíná dělat kamarády a nikdy se takhle hezky necítila . Jenže když ji na poslední předávce zboží chtějí zabít a míří ji pistolí na hlavu rozhodne se na vše vykašlat a utéct . Cain je neštastný a všude ji hledá . Nechá si o ní něco zjistit u detektiva . Její minulost vůbec nesedí a tak pátrá dál a zjistí že její identita je falešná . Najde skutečnou její osobnost a je zděšen . Nechá zabít jejího otčína .

Charlie mezitím utekla o pár států dál a dělá servírku v rodiném bistru nic ji nechybí až na Caina . Ve zprávách uvidí co se stalo a nechce tomu věřit . Bojí se vrátit co kdyby to byla bouda na ni . Detektiv ji , ale najde a ona se rozhodne s Cainem vrátit tam kam patří .


Moje hodnocení : 10/10
Tento díl se mi líbil více než dva předešlé . Byla tam akce , napětí . Vyprávěno z obou pohledů . Příběhů s předávkou drog není tolik . Příběh uchvátí a pohltí .

Jedna malá lež

30. října 2015 v 10:34 | Mimi

Posouváme se o 3 roky dál a Livie nastupuje na vysokou na Princton . Chodil tam otec a ona od mala chtěla plnit jeho sny . Když ji zemřela kamarádka na leukemii bylo pro ni jasné čím chce být . Kacey přijede na prvních pár dní a chce aby se Livie odvázala . Opije se , nechá se potetovat . Ráno se vzbudí s pár klukama nahá na pokoji . Ashon školní hvězda má na těle vytetované Irčanko a všichni ji tam začnou říkat a ona neví proč . Moc si toho nepamatuje .

Dny na vysoké utíkají a ona si každý týden volá s psychyatrem . Chce aby se odvázala aby nešla za snem svích rodičů. Chodí na kliniku hrát si s dětma trpící leukemií . Když jednou přijde a holčička je mrtvá uteče a rozhodne se že tohle pro ni není .

Mezitím se o ni zajímá Connor a ona se víc zajímá o Ashtona . Jenže tito dva kluci jsou dva nejlepší kamarádi . S Astonem si užije ale ten ji pošle zpátky za Connorem že není pro ni dost dobrý . Tuší že má nějaké problémi , ale nechce je vyzradit . Dozvídá se že jeho matka nezemřela jak tvrdí ale je v ústavu a nikoho nepoznává .Jeho otec za vše viní jeho a svého syna využívá k lepším obchodům .

Livie pomocí psychyatra najde pomoct a Ashton je od všeho osvobozen . Livie se rozhodne že medicína pro ni není . Počkají až bude konec ročníku a oba odjedou do Miami za Kacey ...


Moje hodnocení : 8/10
Super kniha ale chybělo ji tajemno oproti té minulé . Ashona jsem nemohla odhadnout co se v něm zkrývá . Skvělá serie která se dobře čte .

Deset malých nadechnutí

26. října 2015 v 15:51 | Mimi

Kacey utekla se svojí sestrou Livii do Miami . Jeji rodiče před pár lety zahynuli při autonehodě a byli svěřeny do péče tety . Jenže strýček rozházel jejich dědictví a Livii obtěžoval . Rozhodla se utéct co nejdál . Když rodiče umíraly Kacey byla s nima v autě . Seděla vedle své nejlepší kamarádky a svého přítele . Jediná ona přežila . Auto co je smetlo přežil ze tří také pouze jediný člověk .

Kacey se seznámí se sousedkou Storm . Nejdříve se ji snaží vyhýbat a bojí se ji , ale její malá dcera Mia je kouzelná a velice se skamarádí s Livii . Storm ji navrhne aby šla pracovat jako barmanka do Pennys . Stryprýzový klub ale peníze více než slušné . Kacey se moc nechce ale souhlasí . Začne se bavit s Trentem . Jejich náhodné střetnutí jsou častější . Láska začíná stoupat . On ji chce pomoct aby odpustila a šla dál . Pomáhá ji nutí ji do terapií . Najednou zmizí .

Kacey má narozeniny a kamarádi ji uspořádají večírek . Vrátí se Trent s rodiči . Přizná se že o Kacey ví už velice dlouho . On je ten jediný muž který přežil z druhého auta . Zasvětil několik let aby udělal Kacey štastnou . Kacey zkolabuje a je zavřena na léčení . Trentův otec ji chce velice pomoct a vše zaplatit . Kacey je na terapii . Má stejného doktora jako Trent . Konec jeho léčení je že má Trenta poslouchat kde ji vše vysvětlí . Ona si uvědomuje že mu vše odpustila a láska je silnější . Jenže on odejde a ona s nim nemůže mluvit . Vrátí se do Miami a pracuje v baru . Storm si bere místního policajta Dana a chtějí aby Livie a Kacey s nimi bydleli . Při kolaudaci se tam objeví Trent . Obav cítí totéž ...


Moje hodnocení : 9/10
Opravdu bomba ! Miluji knihy kde hrdinové mají vnitřní boje a musí se s tím vyrovnat . Kacey mi bylo líto a toto bych nepřála nikomu . Vyrovnala se s tím dobře a jak nejlépe mohla . Dobře napsané a čtivé .
 
 

Reklama