Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Katie Fforde

Téměř perfektní

6. listopadu 2016 v 14:19 | Mimi

Orig. název:Prectically perfect
Rok:2006 ; v ČR 2008
Počet stran:305
Nakladatelství:Olympia


Anna koupí starý dům s tím že ho předělá a poté se ziskem prodá . Dům nemá pořádně ani koupelnu a podlahy . Anna musí dost pracovat . Seznámí se se sousedkou Chloe a ta ji přinese psa jestli by se o něj na čas mohla starat . Stanou se z nich kamarádky a pomáhají si . Jenže přijde Rob který je nejen památkář tak i z nadace na ochranu psů . Všechno se mu nelíbí .Po čase se ale začnou víc a víc rozumět a začnou si pomáhat .
Anna jde na třídní sraz ze střední a potká Maxe do kterého byla zamilovaná . Začnou se zase vídat ale moc se spolu nesmějí a ani se moc nechápou a ona se před nim snaží být stále na pozoru .
S Maxem se rozchází . Prodá dům a přestěhuje se do malého domu kousek od ní . V tom si uvědomuje že má ráda Roba . Jenže tomu schoří dům a vznikne několik nedorozumění které se nakonec vysvětlí a ona jde bydlet k němu i se psem .


Moje hodnocení : 8/10
Poslední kniha od Kattie která v čr vyšla a která mi chyběla . Sehnala jsem ji na bazaru kde vyprodávali věci z knihovny . Škoda že další díly už nebudou vydávat . Hrdinky jsou vždy zapálené pro věc o které toho moc nevědí a mají odhodlání něco změnit .

Skotská romance

25. září 2016 v 15:29 | Mimi
Orig. název:Highland fling
Rok:2002 ; v ČR 2010
Počet stran:266
Nakladatelství:Olympia

Jenny odjíždí do Skotska obhlídnout fabriku kterou její šéf chce prodat . Dělá virtuální asistenku snikým se nikdy nesetkala . Ubytuje se u rodiny které fabrika patří a postupně poznává všechny její členy . Už když se poprvé podívá do úšetnictví zjištuje že vůbec nehospodaří a prodávají pod cenou . Jenže majitel uteče i se všemi cennými papíry a ona s další kolegyní se snaží vymyslet plán jak výrobu pozvednout . Do toho začne pomáhat těhotné kamarádce ve stánku . Začne se ji líbit jeden záhadný muž . Její přítel se nečekaně objeví ve stejném domě jako ona a chce dům prodat . Zjištuje že to mezi nimi nemá cenu . Firmu se ji podaří zachránit a i urovná vztahy v rodině .


Moje hodnocení : 8/10
Klasický styl Fforde . Hrdinka chce všem pomoct a vrhá se do neznámého . Za mě super .Nezklamalo .

Zahrada splněných přání

18. října 2015 v 22:28 | Mimi

Athea žije se třemi dětmi , manžel se s ní před dávními lety rozved . Nesnesl ruch okolo dětí . Odešel se svojí sekretářkou . Občas si děti vezme , ale vše zůstává na Athee . Athea má ráda zahradničení a přihlásí se do soutěže . Musí upravit zahradu poté nakreslit plánek a ten poslat do soutěže . Zrovna ji , ale vyhodí z práce a skleník kde pěstuje svoje rostliny , není její a jeho nový majitel ho chce zbourat . S novým majitelem Patrikem si moc nesedne . Hlavně s jeho přítelkyní Topaz ta by hned skleník zbourala a vybudovala tam bazén .

Obvodní soutěž vyhraje a tak za pár měsíců musí svoji zahradu vybudovat v Chelsia .V tom se vrátí její ex manžel a chce to s ní dát zase dohromady , to ona , ale nechce . Snaží se krý kvůli dětem ale zanedlouho uteče s Topaz s přítelkyní Patrika . Patrik a Athea po sobě pokukují , ale ona se vymlouvá že nemůže mít žádný vztah dokavat jsou děti pod její střechou . Patrik si s jejíma dětma rozumí ale ona ho stále odmítá . Ikdyž ji hodněkrát pomůže .

Soutěž se blíží a ona buduje celou zahradu . Když to má skoro hotové zahradu spláchne povoden . Všichni ji ale pomůžou a ona zahradu obnoví . Vyhraje 3místo a všimne si ji reportérka a nabídne ji místo v televizním pořadu . Děti popostrčí Patrika a ten požádá Atheu o ruku . Když vidí jak o něj děti stojí tak souhlasí .


Moje hodnocení : 6/10
Její knihy ztrácí to kouzlo kvůli kterým jsem je měla ráda . Hrdinka na mě až moc upřednostnuje děti místo abych se jich zeptala na vlastní názor . Nápad se soutěží byl dobrý , ale znělo to moc přeslazeně .

Umělecká licence

28. září 2015 v 12:19 | Mimi

Thea se stará o studenty kteří bydlí u ní doma . Dříve bývala fotografkou ,ale její ex ji pošpinil a ona přestala fotit .Vyráží s Molly , tetou jedné ze svích ubytujících , na dovolenou do Francie . Seznamuje se s Rorym , malířem který ji zve do Irska . Udělá nečekané rozhodnutí a odjede za ním . Zjištuje že jeho díla jsou opravdu krásná a stála by za vystavení . Kdysi měl vernisáž ale tak moc se opil že to nadělalo víc škody než užitku .

Thea se rozhodne otevřít vlastní galerii a obrazy mu vystavit . Začne si vše zažizovat . Do toho přijede Ben bratranec Molly a pomáhá ji . Zamiluje si jeho syna Tobyho . Rory se rozhodne vystavovat v Londýně a ona je velice naštvaná že vše nechal zajít tak daleko . Thea vyráží za ním do Londýna ho najít a rozmluvit mu to . Samozřejmě si to rozmyslí a výstava je strašně moc povedená . Ben ji přivede do nového domu který koupil nedaleko a chce aby tam s ním žila ..

Moje hodnocení : 5/10
Od Katie mi chybí už pouze 3 knihy které v češtině vyšli . 9 jich mám za sebou a musim říct že tato byla nejslabší . Opět hrdinka která chce zvládnout nemožné a něco co by jinak neudělala , ale nějak mi to k téhle nesedělo a nemělo to to kouzlo co vždycky . Hrdinka nebyla ničím zajímavá a celkově to bylo nezáživné . Ještě běhala mezi dvouma muži a sama jsem netušila ke kterému se nakonec přitulí .

Milostné etudy

5. srpna 2015 v 22:17 | Mimi

Laura pracuje v knihkupectví které ale zanedlouho zavírá . Dostane nabídku pomoct pořádat literárné festival . Nemá moc zkušeností , ale jde do toho . Dostane nápad na spisovatele hvězdu festivalu .Dermota .Vyrazí s Monikou do Irska aby ho našly a přemluvily. Laura se opije a skončí u něj v posteli . Ráno se vyděšeně zbudí a nic si nepamatuje . Odjedou zpátky do Anglie a doufají že na festival přijede . Eleanora agentka Dermota a společná známí domluví že by společně mohly udělat literární kurz pro začínající spisovatele .

Kurz se vydaří , pokukují po sobě ale nejsou schopni si cokoli říci . Až se Dermont odmlčí po skončení a oni nevědí jestli přijede na festival nebo ne . Když se tato zpráva provalí je to ještě horší a tak Laura odjede do Irska ho najít a přesvědčit ho . Stráví s ním krásné dny , ale narazí na jednu jeho známou a přijde si nežádoucí a okamžitě odjíždí .

Festival se vydaří a Dermont přijede . Její knihkupectví zavírá a Eleanor ji domluví práci korektury v jednom malém nakladatelství . Odstěhuje se do Irska a o Desmontovi ani slovo . Když přijede do Anglie na návštěvu rodičů najde ji a odjedou společně ...


Moje hodnocení : 8/10
Kniha se čte rychle a má typický čtivý spád. Jako vždy ze slečny která si moc nevěří se stane dáma a dospěje . Příběh okořeněn Irskem a litérární tematikou . Doporučuji

Svatební horečka

25. července 2015 v 18:33 | Mimi

Tři hrdinky Sarah která má nastarost pořádání svateb , Elsa která šije šaty a Bron která je kadeřnice . Holky se spolu spolčí a začnou společně dělat svatby . Každá umí přinést to potřebné pro jejich úspěch .

Sarah má už několik let zlomené srdce , jeden muž se k ní nezachoval hezky a ona se s tím nikdy nevyrovnala .

Elsa bydlí v bývalém skladu kde má dílnu a rovnou i malí byt . Také je zrovna sama

Bron žije s Rogerem , ale moc jim to neklape . Chce se s nim rozejít , ale než to stačí udělat načape ho se svoji šéfkou a tak odchází hned z domova i z práce a chce dělat soukromé stříhání po domovech .

Všechny tři ženy se díky svatbě setkají s atraktivními muži , ale bojí se udělat nějaký krok . Sarah dostane zakázku připravit svatbu pro jednu celebritu jenže v ten samí den se vdává její sestra Lily a tak Sarah musí vše zkombinovat aby vše vyšlo . S velkými nervy se vše podaří a každá najde svého prince .

Moje hodnocení : 5/10
Kniha je vyprávěna ze 3 pohledů a tím působí dost zmateně .První která se mi od Katie nelíbila . Ani jedna postava neni pořádně rozvinutá a vše končí tak nepřirozeně hezky . Přitom téma dvou svateb v jeden den se tak hezky mohlo rozvinout .

Flořin uděl

22. července 2015 v 11:41 | Mimi

Flora přijíždí na venkov kvůli dědictví po strýci . Zdělila polovinu jeho firmy . Strýc vlastní aukční sín . Pomáhal mu její bratranec Charles . Je překvapen když se Flora chce činit a zůstat . Flora utekla z Londýna a chtěla by poznat co to vše obnáší a tak se začne učit jak posuzovat věci , ohodnotit je , prodat . Charles a jeho přítelkyně Anabel ji to docela dost komplikují , ale po pár týdnech zjistí že Flora to myslí dobře a přinese pár dobrých nápadů . Je jim užitečná .

Charles se začne sbližovat s Florou až se rozhodne zrušit vlastní svatbu a začít si s ní . Ani jeden nepřemýšlí že jsou bratranci vzdáleni.

Moje hodnocení : 8/10
Ze začátku mě kniha moc nebavila ale postupem jsem se rychle začetla a šlo to samo . Konečná zápletka mi přišla trochu ujetá a ne zrovna na místě . Typický venkov anglie a typický styl Katie .

Umění žít

13. ledna 2015 v 12:33 | Mimi
Julie opouští práci makléřky kterou znala a šla ji dobře a najde si práci jako kuchařka na malé lodi . Se svojí vedoucí Suzy se hodně skamarádí . Když dopraví lod do prvního místa kde mají nastupovat vždy na týden cestující jejich hlavní obsluha lodi se rozhodne dát výpověd . A tak všechno vezmou holky do svých rukou . Cestující se jim snaží pomoct s řízením lodi a sjezd kanálama si užívají . Na palubě se objeví Fergus kterého matka Julie ji dohazuje už od mala . Vyspí se spolu ale tim vše končí . Na dva týdny se na palubě objeví i její příšerný bývalí snoubenec Oskar i se svojí matkou . Je to jedna velká pohroma. Sezona končí a Julie zjištuje že je těhotná . Fergus chce být řádným otcem , ale ona nechce . Chce vše zvládnout sama . Až když se dítě narodí kývne na jeho požadavky .

Moje hodnocení : 5/10
Od autorky jsem už pár knih četla a vždy mě hodně zaujali.Skutečný romantický příběh který měl štávu. Jenže u tohoto jsem tedy měla dost velký problém se začíst ,soustředit se a stránky vůbec neutíkali . Jedna velká nuda . Celkově to byla taková pohádky . Postavte ženu k něčemu co nezná ,před těžký úkol a ona to zvládne na jedničku . Odmlouvání otce dítěte že ho nepotřebuje mi přišlo zbytečně protahované a velice k ničemu . Bohužel mě kniha dost zklamala a doufám že její knihy budou stejně dobré jako ty předešlé co jsem četla .

Katie

30. listopadu 2014 v 21:29 | Mimi

Wild Designs 1996 Zahrada splněných přání 2008
Life Skills 1999 Umění žít 2007
Thyme out 2000 Oddechový čas 2007
Artistic License 2001 Umělecká licence 2008
Paradise Fields 2002 Rajská zahrada 2007
Highland Fling 2002 Skotská romance 2010
Restoring Grace 2004 Návrat Grace 2005
Flora 2005 Flořin uděl 2006
Practically Perfect 2006 Téměř perfektní 2009
Going Dutch 2007 - Cesta za láskou 2009
Wedding Season 2008 Svatební horečka 2010
Love Letters 2009 Milostné etudy 2010
A vintage wedding 2015

Oddechový čas

5. dubna 2014 v 10:14 | Mimi

Perditě bude brzy 30. Už od střední ji rodiče posílali k matčiný kmotře Kitty . Perdita si ji velice oblíbila .V 18 se vdala za Lukase který ji brzy vyměnil za jinou ženu , zdrcená a rozvedená přijela ke Kitty. Rozhodla se že si otevře zahradnictví a koupila si dům naproti Kitty.

Začla pěstovat všechny možné druhy zeleniny . Domluvila si dodávání surovin do blízkých restaurací a podniků . Vše klape jak má a podnik ji kvete. Má pouze Williama který ji pomáhá . Jenže jeden den se ji málem zastaví srdce když vejde do hotelu a v kuchyni stojí její ex manžel Lukas . Dělají že se neznají . Začnou spolu válčit .

Perdita chce aby Jaynice kolegyně Lukase měla volno a mohla si vyjít s Williamem . Lukas ji nechce dát volno a tak za ni Perdita zastoupí do kuchyně . Lukas je na ni celou dobu zlí a hrozně ji zatápí . Hádají se . Až to nevydrží a odchází . Několik dní spolu nemluví a ona se mu vyhýbá .Lukas přijde s nabídkou natáčet seriál o vaření . Přemluví Perditu aby se mohlo natáčet u ní . Jí se to nelíbí , ale Lukas ji vymění kuchyn a celou ji do toho uvrtá .Jiskří to mezi nimi , ale Perdita to jako jediná nevidí .

Kitty dostane mrtvici a je v nemocnici . Perdita lítá mezi zahradou a péči o Kitty. Když ji přivezou zpátky domů je vše v pořádku . Jenže za nějakou dobu opět spadne a dostane mrtvici. Je dlouho v nemocnici . Objeví se prasynovec Roger a začne se o ni starat . Nikomu se to nelíbí . Doktor naléhá že vše sama zvládnout nemůže , najmou ošetřovatele , kteří se o Kitty starají dnem i nocí . Kitty svůj boj vzdává .

Lukas přemluvil Perditu k natáčení pořadu a tak na 5dní se zavřou u ní v nové kuchyni a natáčí . Dny jsou zdlouhavé a velice náročné . Všichni začínají mít o Perditu strach . Hodí se mezi zahradou , Kitty a natáčením . Pořad je rychle natočen i sestříhán a dán do televize . Všichni na něj netrpělivě koukají . Jsou z něj velice nadšeni . Perditu znervoznuje Roger . Chová se jako kdyby mu mělo vše patřit a mluví o smrti Kitty . Než si Perdita stačí o dědictví s Kitty promluvit , následné ráno po vysílání pořadu Kitty umírá .

Všichni to čekali , ale né tak brzy. Perdita se pouští do zařizování pohřbu a vyklízení věcí . Její tělo se pomalu hroutí . Přijíždějí její rodiče . Pohřeb zvládne dobře i následnou hostinu . Bojí se že příde o pozemek na kterém má skleníky se zeleninou . Byli na parcele Kitty . Ta ji je darovala , ale bojí se že jen svolně .

Lukas Perditu unáší na chatu kde kdysi trávili líbánky . Vyznává se ji z lásky . Znova po letech , když viděl jak dospěla a osamostatnila se , se do ní zamiloval . Promilují spolu pár týdnů a když už Perdita nabrala síli odjíždí zpátky domů . Perdita má stále strach zavolat advokátovi ohledně dědictví . Lukas ji uklidnuje . Když se vracejí přijde od advokáta dopis . Vše je Perdity . Kitty Rogerovi pouze odkázala skřín plnou šálků a podšálků .

Moje hodnocení 7/10
Opět stejný styl který Katie má . Líbilo se mi přátelství mezi Kitty a Perditou. Co je to za jméno ?? Občas mi příde že se autoři snaží najít čím více neobvyklé jméno . Na konci mi přišlo že kniha trvala pár týdnů a ne rok . Hrdinka dospěla a uvědomila si že člověk se může změnit .

Rajská zahrada

31. března 2014 v 11:32 | Mimi

Nel je vdova se třemi skoro dospělými dětmi . Její dva kluci jsou už na vysoké , dcera Fleur sní ještě bydlí doma , za rok končí školu a chce se vydat na cestu kolem světa . Nel se po smrti manžela před 10lety přestěhovala do poklidné vesničky . Věnuje se dobročinné práci při organizování farmářských trhů a shánění peněz na opravu místního dětského hospicu.

Před půl rokem si začala se Simonem . Občas spolu někam zajdou , opraví ji co je potřeba . Její dcera ani nejlepší kamarádka Vivien ho nemají rádi. Podle nich by si Nel zasloužila někoho jiného.

Nel organizuje farmářské trhy na louce hned vedle dětského hospicu jenže je pozvána do advokátní kanceláře a dozvídá se že louka patří domu vedle a syn zesnulého majitele na louce chce začít stavět domy a lázně . Nel se snaží vymyslet jak stavbu zarazit . Děti by přišli o přístup k molu a tím pádem na lod . Seznamuje se s právníkem Jakem je ji sympatický , ale nechce si to přiznat a panuje mezi nimi rivalita . Zastupuje stranu která chce vše zbourat .

Koná se schůze rady která má na starosti hospic . Už delší dobu nemají řiditele. Zástupce navrhuje prodat i hospic a následně postavit jinde nový . To se ostatním nelíbí. Místní stavař nabízí opravit střechu za cenu nákladů . Jenže zástupce navrhuje zbourat hospic celý a nechat ho postavit od firmy co bude stavět domy , ale to se všem moc nezamlouvá . Bojí se aby se peníze kterých na nový hospic stejně bude málo nerozkutáleli a následně by se ani nepostavil .

Nel se svojí kamarádkou Vivien se pouští do boje o záchranu hospicu . Snaží se vyhrabat informace které by stavbu zastavili. Jake po ní stále kouká a ona se mu straní . Simon ji svými řečmi dal pochybnosti jestli její dcera Fleur , která jezdí za přítelem do Londýna nebere drogy . Nel sama jede do Londýna podívat se do klubů kam Fleur chodí . Potká Jake a ten trvá aby šla s ní . Londýn je nebezpečný . Jdou do klubu a potkají Fleur . Vidí že je v pohodě a jdou pryč. Nel chce jet zpátky . Jake trvá na tom že přespí u něj v bytě a pojede až ráno . Vyspí se spolu . První muž po 10letech od smrti jejího manžela. Přijde si špatně a poskvrně . Ráno utíká .

Jak se stále snaží s Nel promluvit a nějak to s ní vyřešit ale ona se nedá a nechce s nim mluvit . Chce to vymazat .

Nel najde skulinku v mapách . Pruh pozemku nepatří dědicům ale hospicu. Chce ten pruh prodat 100různým lidem aby nikdo nemohl pozemek koupit a mít jen jednoho vlastníka. Se zástupce hospicu se dohodne že když to do 1.dubna zvládne hospic se nezbourá . Jenže lidi na vesnici nejsou tak bohatí a jí chybí prodat 13 parcel .

Koná se poslední farmářský trh pro který Nel snažila sehnat maximum prodávajících . Je zklamaná že nezvládla prodat všechny parceli . Obchází stánky a Jake který trénuje místní fotbal ji volá k sobě . Ona za nim nechce jít . Nakonec za ním jde a on ji unese . Jedou autem do hodně vzdáleného hotelu k moři . Připustí si city k němu , dají si báječnou večeři a ona souhlasí že to s ním riskne .

Moje hodnocení : 7/10
Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst a hrdinka mi přišla krapet nesympatická ale poté se začlo něco dít a hned to bylo lepší . Poslední dobou čtu hodně knížek které se odehrávají v Anglii (většinou čtu o americe) a přijde mi že vůůůbec nepijí vodu ale jeden čaj za druhým a ten ředí vínem . S následním řízením auta si vůbec hlavu nelámou :D Katie Fforde píše o zralích ženách které jsou osamělé a v průběhu příběhu překonají sami sebe a posunou se dál .Většinou je kniha psána z pohledů 2 hrdinek.

Cesta za láskou

26. března 2014 v 18:54 | Mimi

Jo žila 30let s manželem Phillipem jenže ten ji vyměnil za mladší se slovami ,, ona vypadá jak ty když si byla mladᡡ . Jo odjíždí na klipr(druh lodi ) a rozhodne se tam žít než se nějak se vším srovná . V té době její dcery Karen , nejlepší kamarádka Dora uteče ze svatebních příprav . Nemá kam jít . Všichni ji zatracují jak se mohla rozhodnout týden před svatbou že si toho muže nevezme ? Jo ji vezme zatím k sobě . Bydlí nedaleko Londýna a Dora by si tam ráda našla práci .

Jo a Dora se znají už léta a mají se rádi , jejich přátelství se ale prohloubí a oni se vzájemně posouvají dál . V přístavu ve kterém kotví jejich klipr se konají slavnosti . Uklidí celé palubí i podpalubí . A jdou slavit. Soutěží a užívají si dobré společnosti . Dora se seznamuje s Tomem . Místním klukem který žije také na lodi a zpravuje lodě . Je zaražen jak je Dora zdrženlivá a vše si rozmýšlí , je čestná . Rozhodne se ji připravit zkoušky díky kterým by se stala statečnější .Druhý den se konají prohlídky lodí .

Dny utíkají a Dora se zabydluje . Lidé v loděnici jsou milí a všichni si chtějí pomáhat . Zkusí zavolat na nějaké pohovory a dojet do Londýna sehnat práci. Od školy 5let pracovala v realitce a všechny to udivuje že zůstala na jednom místě . Chovají se k ní né zrovna pěkně a pohoří . Tom ji zajistí místo sekretářky u nich v loděnici . Doru to baví a vytvoří po původním chaosu pro všechno místo .

Jo také cítí že by měla začít pracovat a když u své kamarádky zahlédne staré zrcadlo dostane chut ho opravit . Zjistí si techniky restaurování . Její práce je obdivuhodná . Kamarádka má starožitnictví a rozhodne se aby pro ni opravovala staré kusy . Jo to velice nadchne jenže se stane nepříjemnost kterou musí hned vyřešit a ostatní věci musejí jít stranou .

Michael , známí který ji zapůjčil klipr ji píše kvůli dokladům a povolení k ní . Zjištuje že má propadlé něco jako technickou a tak musí vzít lod a plout se z Anglie do Nizozemí kde ji vše dají do pořádku . Jo se toho bojí . Michael zavolá svého známého Marcuse který ji se vším pomůže . Zjištuje že do něj kdysi před lety , než si Phillipa vzala byla poblázněná ale pak se ji ztratil z očí . Opět to mezi nimi jiskří , ale on má přítelkyni Claudii .

Jo vyráží do svého původního domu pro pár věcí . Manžel ji slíbil že tam bude sama jenže se vrátí i se svoji novou přítelkyní dříve . Phillip ji oznamuje že jeho přítelkyně čeká dítě . S Jo to velice otřese. Jeho přítelkyně se chová děsně a celý její dům překopala . Ještě s Phillipem není rozvedená , stále dům brala jako svůj , ale toto byla poslední tečka.

Marcus Jo stále přemlouvá aby jela do Nizozemska a ona se stále bojí . Navaří , vše uklidí a připraví pro celou posádku . Překvapení nastane v den odjezdu kdy si to na lod nakráčí i Claudie s kterou nikdo nepočítal . Marcus ji to vysvětlí že si myslel že ona nepojede . Marcus jako hlavní kapitán, Erik jako jeho pomocník , Tom také jako pomocník a tři ženy , Claudia , Dora a Jo se vypraví s kliprem do Nizozemí . Claudia se rozejde s Marcusem . Cesta je zajímavá a všichni si ji užívají , ale nikdo nepřemýšlel co bude až se připlaví do Nizozemí . Klipr tam musí být minimálně 10dní ale může se to protáhnout na měsíce . Michael se rozhod že když už je lod v servisu tak ji nechá nastříkat a udělat vše potřebné .

Jo nemá kam jít tak se s Marcusem rozhodne zůstat na lodi . Procházet Nizozemsko a kochat se přírodou . Hned první noc spolu skončí . Jenže ráno ji volá její dcera Karen že je v Anglii a ona za ní odjíždí .

Claudie a Erik odlétají zpátky do Londýna .

Dora s Tomem odjedou na festival.Který ji slíbil jako zkoušku odvahy . Festival se vydaří a Doře se líbí . Odjedou k Tomovím rodičům . Tom pro ni připraví stezku odvahy na jejímž konci čeká on a piknik . Vyjídří si své city a začnou si spolu.

Jo si užívá dceru a je ve svém domě . Všichni se tam sjedou a grilujou . Phillipovi dochází že udělal hloupost a svou ženu opouštěl .Chce Jo zpátky , ale načapá ji jak se líbá s Marcusem a vyhrožuje mu . Phillip si uvědomí co ztratil . Marcus odchází do nedalekého hotelu přespat . Jo se po grilovačce za ním tajně vydává ...


Moje hodnocení : 7/10
Příjemná oddychovka . Líbilo se mi jak hrdinky v sobě našli sílu a šli si za svým . Příběh je vyprávěn z pohledu Jo i Dory .Cestovat po moři může být velice zábavné ale bála bych se . Občas na začátku věty se mi stávalo že jsem nevěděla jestli Jo znamená ano nebo jestli mluví k hrdince :D

Návrat Grace

3. září 2012 v 14:29 | Mimi
Grace se právě rozvedla a žije sama ve velkém domě.Ellie od školy chodí s Rickem.Otěhotní ale nějak to neprožívají.Prodává obrazy a on je umělec.Když jeden den po domech prodává obrazy narazí na Grace.Ta ji pozve na čaj a příjemně si popovídají.Grace večer pořádá ochutnávku vín.Píše o tom do místních novin.Ellie se rozhodne Ricka opustit a vrátí se k rodičům kterým se bojí říct že je těhotná.Po pár dnech jim to řekne a oni to vemou dobře ale oznámí ji že ji tam nechtějí.Neví kam jít všechny domy jsou moc drahé.Potká Grace a ta ji nabídne at se přestěhuje k ní.Začnou společně dávat dům dopořádku.Najednou se objeví Demi Graceni nevlastní dcera a chce tam zůstat.Rodiče si ji vůbec nevšímají a nemají zájem a ona stále někam utíká a touží o pozornost.Její rodiče když to zjistí tak chtějí aby se vrátila domů ale ona nechce.Nakonec souhlasí že tam může zůstat.Tři ženy si to tam docela začnou užívat.Fllyn který se zůčastnil degustace jim nabídne starý kotel aby v chladném velkém domě bylo teplo.Grace se k němu nechová moc hezky ale jeho ochotu ocenuje.Allegra Grace sestra si stále nárokuje něco z domu.Dům Grace zdědila po tetě a nábytek si rozebraly její sourozenci.Stále chce aby dům prodala.To ona ale nechce dopustit.Pozve muže z deratizátorské firmy aby dům prověřily a najde nebezpečnou houbu která dům prolézá.Na její odstranění ale Grace nemá peníze.Flyn ji ti peníze chce půjčit to ona nechce.Půjčí si je ale to se jemu nelíbí a zase je vrátí.Začnou se více přátelit.Grace se má na pozoru a bojí se ho.Chtějí peníze vydělat degustací vína.Když uklízí pokoj tak najdou staré nástěné malby.Ellie je chce opravit a prodat ale nic o tom neví tak se vydává za studentku a zajímá se o restaurování.Zařídí si praxi u Rana který se ji začne líbit.Pomáhá mu uklízet ale nic ji neukáže až na něj vyjede že chce něco taky se naučit a řekne mu pravdu.Při jedné degustaci kam ho pozve musí Grace odjet pro Demi která se opila.Flyn jede s ní a zblíží se.Když je Demi v pořádku ve své posteli vyspí se spolu.Ona je ráno ze všeho zmatená.Mezitím ale Ran odvez obrazy z baráku do bezpečí.Houba se rozšiřuje a tak přijedou specialisté ji odstranit mezitím nikdo nesmí být v domě.Demi se zkusí vrátit ke své matce domů.Grace se nastěhuje k Flynovi a Ellie k Ranovi.Flyn Grace rozmazluje ona je zmatená a postupně si začne uvědomovat že ho chce taky.Začíná znovu žít a bejt svéraznější.Ran vysvětlí Ellie že je na něj moc mladá a nemá u něj šanci.Jeden den je objednaná na gynekologii na vyšetření.Grace to tam s ní nestíhá a Ran se nabídne že by jel s ní.Strašně moc ji podpoří a uvědomí si že je hezké mít dítě a že ona je statečná a né taková jaká si myslel.Dům už je zas obyvatelný a on nechce aby odešla.Fllyn se chce nastěhovat ke Grace protože ona se svého baráku vzdát nechce.Ellie pátrá po tom kdo záhadné malby namaloval.Zjistí že je to velice slavný malíř a sběratelé za to jsou ochotni dát dva miliony.Moje hodnocení : 8/10
Lehká čtivá knížka na deštivé večery s postavami které si oblíbíte :)
 
 

Reklama