Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Lars Kepler

Playground

20. ledna 2017 v 20:12 | Mimi
Orig. název:Playground
Rok: 2015; v ČR 9/2016
Počet stran:434
Nakladatelství:Host

Jasmin pracuje jako velitelka v armádě . V Kosovu bojují a napadnou její jednotku . Nachvíli se ji zastaví srdce když se probudí pamatuje si velice jasně přístavní čínské město . Nikdo ji to nevěří a ona o tom stále mluví . Je hospitalizována na klinice kde ji spíše mučí než pomáhají . Po delším čase je propuštěna ale do boje se už nevrátí . Narodí se ji dítě ale s otcem nežije . Pracuje v kanceláři .

Když ale má autonehodu a v přístavu se objeví znovu . Seznamuje se s Thingem a prochází celé městečko a poznává co nabízí . Když se probudí zjistí že byla minutu mrtvá . Její matku se už nepodařilo zachránit a její syn je hospitalizován . Mluví o tom se sestrou a ta ji opět nevěří donutí ji ale jít se podívat do obchodu o kterém Thing mluvil a zjištuje že mluvil pravdu a že opravdu Thing je v nemocnici a zastavilo se mu srdce jenže je to feták .

Je velice v šoku z pravdy kterou se dověděla a v tom její syn má komplikace a musí mu odpojit na minutu srdce , sešít tepnu a poté zas nahodit . Ona to nechce dovolit a chce být taky nachvíli zabita . Její sestra ji po velkém přemlouvání píchne látku po které na minutu opravdu člověku nebije srdce . Jasmin se i s malím Dante ocitá v přístavu a chce ho zachránit . Jenže je přepadnou a Dante hraje o svoje vízum díky kterému se může dostat zpátky . Prohraje a Jasmin se všem snaží dokázat že nemá rozum a je to dítě že ničemu nerozumí .

Vše žene až k soudu a rozpoutá se bitka na život a na smrt . Dvě skupiny proti sobě bojují a rozbouraj celé město . Vše hoří nebo padá . Zjištuje že vše je podvod a rada která to tam má na strarost obchoduje s vízama a tak tomu stále vládnou ty samé lidi . Vyhraje a dostává se zpátky . Sestra měla už strach že se nevrátí . Ale projela si nějaké záznamy a zjistila že více lidí popisuje stejné město ....


Moje hodnocení : 6/10
První půlka mě hrozně moc bavila ale poté to byl samí boj a zkorumpovaní lidé a takové zamotané že mě to už tolik nebavilo . Nápad je to velice zajímavý hodně lidí věří že se dostane do nějakého přístavu . Já na to nevěřím . O knize jsem přemýšlela že si ji koupim a poté jednou sedim v metru a ležela na lavičce a nikdo nikde takže se stejně ke mě dostala .

Stalker

1. července 2016 v 20:01 | Mimi


Orig. název:Stalker
Pořadí v sérii:5
Rok: 2014; v ČR 5/2015
Počet stran:568
Nakladatelství:Host

Joona je mrtev ale je pár lidí kteří tomu neveří .Policistka ho najde a přivede zpátky . Psycholog a hypnotizer Erik začne chodit na lekce klavíru ke slepé ženě která se mu začne líbit . Ve městě začnou umírat mladé ženy zavřažděni brutálním způsobem . Před smrtí je vrah natočí a policii pošle video jak je pozoruje . Nedaří se jim ho vypátrat . Erik má pocit že by to mohlo souviset se starým případem s Rockym který si odpykává trest a trpí vypadkami paměti .

Když je pobodána k smrti další dívka zjistí že všechny oběti Erik zná . Joona pátrá na vlastní pěst po kazateli .Nikdo nic netuší až zemře i manželka jednoho z policistů . V tom Erik uteče a je viděn na místě činu a začne být podezřelí . Uteče ke své další kolegyni Nelly které věří ale netuší že ona to měla vše na svědomí a ted chce Erika věznit a mít jako svého otroka jen pro sebe .Přivede i učitelku klavíru a chce ji zabít ale podaří se jim utéct a omráčit ji . Joona naštěstí také přišel na to kde by mohli být a jsou zachráněni .Rocky je osvobozen ze svého trestu jelikož ho nespáchal .

Moje hodnocení : 8/10
Napínavé od začátku do konce. Celou dobu nic netušíte a je to zamotané . Ikdyž na mě je kniha zbytečně vyprávěna z mnoha úhlů. Stačili by dva .

Písečný muž

10. prosince 2014 v 10:19 | Mimi

Joona je detektiv který před nějakou dobou zavřel muže podezřeného z několik vražd . Je v dobře střežené léčebně . Spisovatel přišel o své obě děti i manželku . Děti odešli z domova a už se nikdy nevrátili . Policie si myslí že spadli do vody , ale mnoho lidí tomu neveří . Najednou se jeho syn Michael vrátí a popisuje jak byl 13let vězněn v temné místnosti i se sestrou která tam stále je . Všichni se snaží přijít na to kde by jeho sestra mohla být . Pošlou přestrojenou agentku do léčebny aby vylákala z vraha informace . Nakonec se jim to podaří a oni zjištujou proč všem takhle moc ubližoval.

Moje hodnocení : 7/10
Knihu jsem dostala v knihovně když jsem tam nesla vyřazené knihy . Vím že kniha byla celkem oblíbená před nějakou dobou , ale nějak mě nelákala číst . Prvních asi 150stran jsem se vyloženě nudila a opět příběh vyprávěn z mnoha pohledů a já se ztrácela . Jenže pak se to celkem rozjelo a začlo mě zajímat jak to dopadne a proč to všechno vlastně dělá. Konec měl dobrý spád . Některá jména mi přišla divná , myslela jsem si že je to žena a on to byl muž a naopak . Příští rok vyjde další díl o tom kam Joona zmizel . Možná že si ho koupím .
 
 

Reklama