Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Lesley Pearse

Bojovnice

31. srpna 2018 v 20:16 | Mimi

Orig. název:Survivor
Pořadí v sérii: 3
Rok: 2014; v ČR 2/2018
Počet stran:495
Nakladatelství:Moba


Belly dcera Marietta žije poklidně na Novém zélandu jenže se vyspí s né moc dobrým námořníkem a dostane se do řečí . Bella ji chce ochránit a tak ji posílá do Anglie za Noahem aby ji ukázali zas jiné způsoby . Na lodi poznává Morgana a zpřátelí se . Občas ji napíše ale píše s chybami a to ji přijde krapet pod její uroven . Dostává se do lepší společnosti a udělá si sekretářský kurz . Válka je na spadnutí a ona začne pracovat v jedné továrně . Začne pomáhat lidem kteří přichází o domov . Když slaví narozeniny na dům spadne bomba a všichni jsou mrtví až na ni a jejího kamaráda . Dost to s ní otřese a změní se . Začne být neohrožená a všem pomáhat . Chlapci o ni mají zájem ale ona také nechce každého. Začne převážet děti z francie . Při poslední akci je postřelena a přijde o nohu . V nemocnici potkává Morgana a zjištuje že byl popálen a přišel o půlku obličeje . Znovu se do sebe zamilují a navzájem si pomáhají . Válka končí a ona se vrací zpátky na Zeland . Jiná a mnohem víc odvážná než odjížděla .

Moje hodnocení : 9/10
Tato autorka zachranuje letos dobrý pocit z knih . Její 3knihy jsou úžasné,čtivé a opravdu mě dostávají .

Nezlomná

1. května 2018 v 9:59 | Mimi
Orig. název:The promise
Pořadí v sérii:2
Rok: 2012; v ČR 9/2016
Počet stran:456
Nakladatelství:Moba

Belle je provdaná za Jimmyho . Otevře si kloboučnictví a vypadá to že vše u bude dobré . Najde si kamarádku Miriam. Potratí a začne první světová válka . Jimmy narukuje a holky se rozhodnou že začnou pomáhat v nemocnici . Poté se vydají do Francie jezdit se sanitkou . Jimmy se setkává s Etienem a on poté navštíví Belle . Jejich láska vypluje na povrch . Neví jak se rozhodnout . Její kamarádka je zabita . Jimmy je těžce zraněn ve válce a přichází o nohu a ruku .Vrací se za nim a má to s nim velice těžké . Stále myslí na Etienna . Jimmy dostane horečku a zemře a ji doma už nic nedrží . Rozhodne se odstěhovat na Nový zéland za kamarádkou z nemocnice . Až ji jednoho dne navštíví Etien a konečně jim nic nebrání být spolu ..


Moje hodnocení : 8/10
Strhující pokračování které mě chytlo a nutilo stále číst .

Společnice

11. března 2018 v 11:20 | Mimi
Orig. název:Belle
Pořadí v sérii:1
Rok: 2011; v ČR 5/2016
Počet stran:525
Nakladatelství:Moba

Bella žije v nevěstinci v Londýně na začátku 20tého století ale matka ji před vším chrání takže netuší co zde ženy dělají . Když uteče do jednoho pokoje tak nejen že zjistí že se zde provozuje sex ale také je svědkem vraždy. Její matka a Annie která dělá bordel mamá ji chtějí ochránit . Seznámí se s Jimmym s kterým si rozumí a hezky si povídají . Jenže Belle unesou do Francie kde ji prodají a vystřídá se na ni několik chlapů dost drsným způsobem . Bella onemocní a je převezena do kláštera kde se zotavuje . Prodají ji do Ameriky do New Orleans .Plaví se s pohledným Etienem . Velice se sblíží a ona ho těžko opouští .


Je prodána do bordelu naštěstí má čas se rozkoukat a dívat se jak se co dělá než začne chodit se zákazníky . Je nejmladší a chytrá a zákazníci ji mají rádi . Chce odsud pomocí některého utéct . Sblíží se s Faldem a on ji chce pro sebe . Uteče od bordel mamá a nastěhuje se k němu do domku .Dá ji volnou ruku ve všem a ona si připadá dobře . Jenže zachvíli zjištuje že Faldo je velice nedůvěřivý a opovrhuje ji . Už to není ten milí naslouchavý muž . Jde to takhle dlouho a ona to už nemůže vydržet . Seznámí se s jednou pani a začne ji pomáhat v kloboučnictví . Když to zjistí on rozčílí se a pohádají se . Znásilní ji a přitom dostane infarkt a zemře . Belle si myslí že najde utechu právě u staré pani jenže ta ji zavrhne a tak Belle hledá lod na které by se přeplavila zpátky do Evropy .


Najde jednu a ocitá se zpátky ve Francii . Zažije si dalších několik zklamání s důvěrou v lidi . Stále myslí na Etiena který ji odvezl do Ameriky . Ubytuje se v jednom hotelu a začne dělat společnici bohatým pánům . Její pasák , portýr z hotelu začne ale žárlit že jemu nic neposkytne a tak ji unese a zavře u sebe v bytě . Neví ale že mezitím v Anglii po ní všichni pátrají a už ji jsou na stopě. Každý zná někoho a nakonec Etien ji najde a vysvobodí z bytu . Bella si myslí že blouznila a vše se ji jen zdá . Pomůžou ji přeplavit se do Anglie zpátky za rodinou . Zjištuje že vše je jinak . Bordel vyhořel .Annie žije s hospodským . Ubytuje se u nich a a chce si otevřít kloboučnictví. Jenže ji znovu unese vrah oné prostitutky před lety . Jimmy ji najde a jeho omráčí a je soudem potrestán . Zdá se že ted všechno bude jak má . Nebo ne ?


Moje hodnocení : 9/10
Knihu jsem chtěla dvakrát vzdát ale poté jsem se tak začetla a pohltila mě jako dlouho už nic . Belli proměna z naivity byla krásná a bavilo mě její dospívání .

Unesená

31. července 2016 v 16:36 | Mimi

Orig. název:Stolen
Pořadí v sérii:1
Rok:2010 ; v ČR 2015
Počet stran:326
Nakladatelství:Moba

David najde tělo na pláži . Žena je převezena do nemocnice , má mnohá zranění a trpí ztrátou paměti . Policie zveřejní fotku a Dale připomene kamarádku s kterou pracovala na zaoceánské lodi . S kamarádem Scottem podniknou pátrání a vypraví se za jejími rodiči . Zjištují že Lotte se jim neozvala několik let a neměla úplně jednoduché dětství takže se s rodiči nestýká .

Lotte si v nemocnici vzpomene na dětství a rozrušuje ji všechno . David ji jde navštívit a zrovna přijde když ji nějaký muž chce uškrtit . Zachrání ji život znovu . Tím se do ni zamiluje a ta dívka ho něčim fascinuje . Několik přátel se snaží Lotte pomoct . Dale chce zjistit co dělala poslední dva roky . Lotte je pustěna do domácí péče ale stále si nepamatuje poslední roky . Když ji Dale jde navštívit tak vidí jak ji nějaký muži unáší . Rozeběhne se a unesou i ji .

Obě dívky zkončí ve sklepě v tom se Lotte vrátí všechna pamět a vzpomene si jak trávila čas s milím párem který potkala na lodi . Chtěli ji jako služebnou . Následně od ní chtěli dítě a tak ji začli věznit aby nikam nemohla a nikomu nic neřekla a to dítě jim dala . Lotte s nimi dlouho bojovala , snažila se utéct ale nešlo to . Porodila jim dítě které ji hned sebrali . Jenže za pár týdnu když odjeli pryč a ji nechali zamčenou tak umřelo . Ve slabé chvíli kdy ji pustí po domě tak zabije manželku a muž ji chce pomstít a tak ji odveze na moře a hodí do vody jenže ona zázrakem přežije .

Chce ji zabít aby proti němu nic nemohla řici jenže to se mu nepodaří a s Delou utečou z hořícího domu kde se obou chtěl zbavit ... Proti Lotte je podáno trestní oznámení za zabití ale nakonec se protáže že to tak úplně nebylo a ona je osvobozena ...

Moje hodnocení : 8/10
Kniha byla velice napínavá . Daleko lepší a strhující než Dívka ve vlaku . Vyprávění z několika úhlů pohledů tomu dodávalo napětí . Ikdyž vše končí jak z pravého filmu vše dobré ale velice dobře se četla a nebyla předvídatelná . Což mě se stává hodně .
 
 

Reklama