Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Rainbow Rowell

Nedej se

11. března 2018 v 12:10 | Mimi
Orig. název:Carry on
Pořadí v sérii: 1
Rok:2015 ; v ČR 8/2016
Počet stran:496
Nakladatelství: Yoli


Dva kluci jsou v čarodejnické škole .


Moje hodnocení : 1/10
Kniha mě vůbec nebavila . Připadalo mi to jako Harry Potter ale něco tomu chybělo a dva hlavní hrdinové se prolínali ale nedali se ropoznat . Knihu jsem vzdala .

Fangirl

18. července 2016 v 11:06 | Mimi

Orig. název:Fangirl
Pořadí v sérii:1
Rok:2013 ; 2015v ČR
Počet stran:452
Nakladatelství:Yoli

Cath má dvojče Wren . Jdou na stejnou vysokou školu . Wren se chce ale osamostatnit a tak Cath zkončí na druhé straně kampusu se spolubydlící Reagan . Cath se bojí chodit do jídelny a radši jí na pokoji musli tyčinky . Reaganin kamarád Levi za ni stále chodí . Ona začne psát povídku s Nickem na tvůrčí psaní . Poté co je povídka hotová Nick řekne že ji napsal sám at si napíše ona něco svého . Dost ji to vytočí a přestane se s nim bavit . Začne pochybovat co na té škole dělá a jestli sem má vůbec chodit .

Když byli holky malé tak jejich matka řekla že neví kdo je a necítí se být připravena a odešla od nich . Otec trpí mánii a holky se mu snažili pomáhat . Jejich matka po několika letech projeví zájem že by je chtěla vidět . Cath odmítá . Otec zkončí v nemocnici a ona za nim stále jezdí a nechce se vrátit do školy . Otec ji přesvědčí at tomu dá ještě jedno pololetí . Zamiluje se do Leviho a začnou si spolu . Cath píše fanfikce na příběh Simona Snowa a má tisícové shlédnutí . Vlastní příběh ale napsat nedokáže . Učitelka se ji snaží pomoct a ona ve všem najde víc smyslu ...


Moje hodnocení : 7/10

Kniha se četla hodně lehce a měla šmrnc . Bylo do toho zapojeno vyprávění z knih o Snowovi který je smyšlený , ty jsem tedy přeskakovala . Hrdinka to neměla lehké s rodiči a dodávalo to tomu dramatičnost . Rainbow u mě získala další šanci

Eleanor a Park

25. května 2015 v 15:27 | Mimi
Eleanor se vrátí po roce ke své matce a několika sourozencům a né moc příjemnému otčínovi . Seznámí se s Parkem a on ji začne půjčovat komixy . Začnou se vídat každý den u něj doma . Ve škole to Eleanor nemá jednoduché a doma také ne . Až se rozhodne utéct a Park ji pomůže .


Moje hodnocení : 3/10
O knize se tak krásně mluvilo , všichni z ní unešený , těšila jsem se hodně . Stále jsem čekala na to wauu a nic. Celá kniha je o lásce dvou nesmělích pubertáků ale nic zajimavého a co by stálo za řeč tam nebylo . Autorka se snažila tam přidat prvky dramatu , ale moc se ji to nepovedlo . Působilo to uměle a ne moc přirozeně . Kniha je vyprávena z obou pohledů . Opravdu doufám že Fangirl u mě zaboduje více .

Rainbow Rowell

25. května 2015 v 14:01 | Mimi
Eleanor & Park 2012 Eleanor a park 2014
Fangirl 2013 Fangirl 2015
Carry On 2015 Nedej se 2016
 
 

Reklama