Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Rowan Coleman

Matkou ze dne na den

23. září 2017 v 10:50 | Mimi
Orig. název:The accidental mother
Pořadí v sérii:1
Rok:2007; v ČR 2/2016
Počet stran:411
Nakladatelství:Domino

Sophie si žije poklidně a najednou zjistí že její kamarádka zemřela a její dvě holčičky ji připadají do péče . Tvrdila od školy jak jsou nejlepší kamarádky ale vůbec netušila že ji manžel opustil chvíli po porodu a vše bylo jináč než si myslela . Vezme si tedy dvě malé holky a život se ji změní . Musí se naučit jejich režim . Ze začátku ji rozčiluje že vše není v tichu a pohodě na kterou byla ona zvyklá .

Rozhodne se najít jejich otce . Díky soukromému očku se ji to povede . On taky nic o dětech netuší a celá situace ho zasáhne . Začne si ale se Sophií rozumět . Ona děti už nechce a tak se snaží je dát do péče jemu . Ale holky si na ni zvyknou a chtějí aby byla jejich nová máma a tak snima začne žít


Moje hodnocení : 5/10
Po Knize vzpomínek která byla velice dobře popsána jsem čekala daleko lepší příběh a propracovanost . Hrdinka vzdychá ale pořádnou zápletku to nemá.

Není co ztratit

26. dubna 2017 v 17:33 | Mimi
Orig. název:Runaway wife
Rok:2015 ; v ČR 10/2015
Počet stran:413
Nakladatelství:Domino

Rose opustil otec alkoholik ze dne na den její matka se z toho nikdy nevzpamatovala . Jednoho dne sní šla na procházku a užili si krásný nejlepší den v jejím životě . Druhý den šla do školy a matka byla nalezena utopená v moři . Rose zůstal dům a musela se o sebe starat sama . Brzy si našla Richarda a vzala si ho . Všechno bylo normální až zjistila že je těhotná a jemu se to nelíbilo že to narušuje jejich klid . Začala žít ve strachu . Vše se mu nelíbilo držel ji doma , občas uhodil . Stačil špatný pohled . Jednoho dne k ni přišel Frasier a hledal jejího otce který maluje . Jeho představa v ní žila několik let a upínala se k němu . Až po 7letech kdy Richard zautočil i na dceru vzala pár věcí a odjela .

Dojela do malé vesnice od kud měla pohled od Frasiera stím že ho tam třeba najde . Když se ubytovala v penzionu zjistila že její otec také v této vesnici žije a maluje . Neviděla ho asi 20let . Odhodlala se ho navštívit . Setkání ale nedopadlo moc dobře . Otec o ní moc nestál .

Další dny kdy to zkusila znovu otce obměkčila vnučka která jak se ukázalo umí velice dobře malovat . Zjistila že otec utekl kvůli jiné ženě a několik let pil tolik že si ani nic nepamatuje . Ztracil všechny možné city a je docela nesnesitelný , malá ho ale dokázala zaujmout . Objevil se tam i Frasier a děkoval ji že otce našel a ted prodává jeho obrazy . Začne se s nim sbližovat a zjištuje že i on na ní celou dobu myslel . Otec ji odpovídá na otázky a více se poznávají . Neví ale že umírá na rakovinu a moc času mu nezbívá . Společně stráví krásné chvilky . Až ji manžel dožene a ona se vzchopí a praští ho když ji chce znásilnit . Zakročí i další lidi a Richard je odvezen na policii . Frasier si vyčítá že ji nepomohl ale má dost času ji to vše vynahradit ..

Moje hodnocení : 9/10
Velice dobrý příběh který má spád a pozorujete jak hrdinka poznává a věří v sama sebe . Dotýká se vážného tématu týraných žen , špatného dětství které ovlivní celý život . Líbilo se mi jak je kniha psaná . Spojení velevážený kokot mě velice rozesmálo jelikož ho s kamarádkou používáme také .

Kniha vzpomínek

12. srpna 2016 v 9:07 | Mimi

Orig. název:The memory book
Rok:2014 ; v ČR : 5/2015
Počet stran:363
Nakladatelství:Domino


Claire má dvě děti a manžela je velice úspěšná profesorka ale najednou začne zapomínat jak se její děti jmenují jak se co ovládá . Která bota je pravá a která levá . Končí ve škole a její nemoc má rychlejší průběh než myslela . Někam jde a neví kde se tam vzala a jak se dostat zpátky . Přestává poznávat svého manžela a ztrácí i city k němu , je pro ni cizí . Trápí ji že její první dcera nezná svého pravého otce . Nikdy se na něj nevyptávala a ona si myslí že je opustil on ale vůbec nevěděl že je těhotná . Otce vypátrá a chce aby se seznámili .
Claire se snaží sepisovat svoje vzpomínky dokavad si vše pamatuje a ostatní ji do knihy taky píšou hezké věci co ji s ní pojí ...


Moje hodnocení : 10/10
Kniha je psaná strhujícím tempem kdy pozorujem jak žena ztrácí sama sebe a nemůže nic dělat . V takovém případě to musí být strašné pro rodinu přihlížet a nemoci pomoct . Kniha vystihuje přesně celý tento problém . Velice dojemné .
 
 

Reklama