Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Sophie Kinsella

Báječné nakupování v Las Vegas

26. července 2018 v 9:24 | Mimi
Orig. název: Shopaholic to the Rescue
Pořadí v sérii:8
Rok:2015 ; v ČR 2016
Počet stran:272
Nakladatelství:Bbart


Becky vyráží hledat svého otce do Vegas jelikož jim nechal dopis že tam odjel at ho nehledají . Hledají někoho ze staré otcovi party kdo by o něm něco mohl vědět . Dozvídají se že je spoluvynálezce pružiny a celý život mu z toho jdou peníze . Najdou se všichni a odkryjí tajemství . V samotném Vegas se zdrží na noc a užijí si jeden pokrový večer .Všichni se milují a příběh končí .


Moje hodnocení : 5/10
Na knihu jsem narazila když jsem hledala nějakou knihu o Vegas . Bohužel příběh se v samotném Vegas odehrává jen nepatrnou část . Takže jeho atmosféru moc nenasajete . O serii vím ale nikdy jsem žádný díl nečetla . Začátek dobrý poté mi to přišlo takové jednoduší .

Audrey se vrací

29. září 2016 v 13:16 | Mimi
Orig. název:Finding Audrey
Pořadí v sérii:1
Rok:2015 ; 9/2015 v ČR
Počet stran:268
Nakladatelství:Bbart

Audrey chodí k terapeutce poté co zažila šikanu od spolužaček . Nechodí už dělší dobu do školy ani nikam z bytu . Bojí se . Nosí černé brýle a nedovede se na lidi dívat . Její bratr hraje stále jednu hru na počítači a jeho mámě se to nelíbí a chce děti zabavit jináč . Seznamuje se s Linusem a ten ji pomáhá překonat strach z lidí až začne oslovovat cizí lidi a klást jim otázky . Přestane brát prášky toho se ale všichni zaleknou a mají o ni strach . Ona je rozhodnutá se svojí nemocé bojovat a po boku Linuse do kterého se zamilovala tomu čelit .


Moje hodnocení : 5/10
První kniha od Sophie která se mi líbila . Ikdyž bylo tam vykresleno několik náznaků a nic se nerozvynulo ,nevysvětlilo ani nějak nedotáhlo do konce . Pouze nemoc hlavní hrdinky byla popsána ikdyž se nedovídáme co se stalo . Oddechové pro mladší čtenáře .

S kým budeš spát ?

16. listopadu 2015 v 11:02 | Mimi

Dvě rodiny které každá mají svoje problémi se sejdou na letní vile ve španělsku . Oboum byla vila půjčena na týden . Mysleli si že tam budou sami ale majitel to popletl a obě rodiny tam jsou ve stejný týden . Chloe a Philip mají dva kluky . Amanda a Hugh mají dvě malé holčičky. Obě rodiny se zlobí když zjistí že nebudou mít soukromí ale rozhodnou se zůstat a nějak to přečkat . Pomalu zjištují že to byl možná umysl je tam dát společně . Chloe a Hugh se potkali už před 15 lety a měli spolu románek když mu , ale řekla že má dítě z minulého vztahu on couvnul a už se nikdy neviděli . Hugh ji je poblázněn a chce ji zpátky . Chloe miluje svoji rodinu a neopustila by ji .

Phillip dělá v bance a hrozí že ji zavřou . Všichni mají zakázano mluvit o své práci která jim dělá starosti . Hugh uvidí obal desek banky u jednoho z dětí a zeptá se kde je vzal . Tim zjistí že Phillip dělá u banky která se má zavírat . Hugh pracuje ve firmě která banku koupila . Řekne mu to a snaží se najít nějaké jiné místo pro něj . Z Phillipa opadne šok že už nemusí žít v nejistotě . Hugh si uvědomí že chce více času trávit se svoji rodinou a né neustále v práci . Nakonec pro všechny to má nějaký přínos..


Moje hodnocení : 6/10
Kniha byla dost průměrná . Stránky utekly a byli celkově o ničem . Všcihni měli nějaké strachy ale nebyly podle mého tak propracované a celkově to vyznělo do ztracena . Toto byl můj druhý pokus se Sophii a dopad opět špatně . Čekala jsem na nějakou pořádnou zápletku a nic .

Láska na zavolanou

9. června 2013 v 19:14 | Mimi
Fyzioterapeutka Poppry má před svatbou.S kamarádkami popíjí a všichni si zkouší její smaragdový zásnubní prsten který je rodinné dědictví rodiny Magnuse který si po měsíční známosti s ní zasnoubil.Děvčata se rozchází a ona zjišťuje že nemá svůj prsten.Začne pátrat ale on nikde.Je zoufalá.Vyjde před hotel a chce si zavolat ,ale ukradnou ji telefon.Přijde si ztracená a neví co má dělat a v tu chvíli uvidí v odpadkovém koši telefon a tak si ho vezme.Všem dá toto číslo kdyby náhodou našli prsten aby se ji ozvali.


Na číslo se ji ale ozívá i někdo jiný.Šéf společnosti které telefon patří.Žádá ji aby zadržela důležitého muže.Poppy ho rozesměje a zdrží než se muž z telefonu k němu stačí dostavit.Zjišťuje že telefon patří sekretářce Sama.Získala práci modelky a tak uprostřed konference zahodila mobil a odešla.Sam chce vrátit telefon ona ho prosí že ztratila prsten a toto číslo už rozeslala jestli si ho může na nějakou dobu nechat.Nechce ,ale nakonec souhlasí ale musí mu vyřizovat a přeposílat poštu.Poppy se začne jeho poštou probírat a začte se.Všechno mu přeposílá.Zjišťuje že je zasnoubený s Willow která mu nepíše zrovna hezké meily.Začne se rozčilovat jak píše strohé odpovědi a mnohým lidem ani neodepíše a tak občas za něj nějaký ten meil napíše.Rozpoutá se pěkný kolotoč.


Svatba se blíží a přijíždí rodiče Magnuse.Hrají scrable a ona nedá dohromady žádné slovo které by stálo za to.Sam ji začne radit po smskách a ona vyhraje.Jenže zaslechne jak se rodičům zrovna moc nelíbí.Magnus sní pořádně mluvit nechce.Jeho rodina ji děsí.Jsou děsně chytří a ona obyčejná.Zajistili ji Lucindu rodinou kamarádku která ji má pomáhat se svatbou ale velice ji to otravuje a stále ji připomíná že to je její svatba a že to dělá pro ni.


Sam ji poradí že zná klenotníka který by ji udělala repliku prstenu.Zařídí ji to a ona je štastná že si toho nikdo nevšim.Jenže když přijde do rodiny přijde Lucinda a oznámí ji že našla její prsten a je způsoben poprask.Poppy se z toho vymotává že chtěla mít repliku aby věděla jestly ji to bude ladit ke svatebním věcem a mohla ho Lucindě půjčit.


Poppy si všimne zajímavého meilu od jedné slečny ve firmě.Sam se ji svěřuje že chce dát výpověď a neví jak si ji udržet.Poppy mu poradí něco co vyčte z meilů a slečna je hnedka ráda a děkuje a ve firmě nadále zůstává.To ji přivede na nápad podpořit všechny zaměstnance.Napíše motivační email stím že své nápady mohou zasílat a rádi si ji přečtou.Jenže nečekala že se vše tak zvrtne.Lidé píšou mraky nápadů ale rozpoutá to i vlnu otázek.Někdo pustí fámu že vybírají lidi na nový projekt.Lidé se bojí o místa a spustí to velkou šeptandu v práci.Sam o ničem neví a je velice překvapen a rozčílen.Poppy se mu to snaží vysvětlit.


Zakladatel společnosti sir Nicolas je pošpiněn a vydají o něm nepravdivý článek.Sam ví že to není pravda a chce proti tomu bojovat.Poppy se mu snaží pomoct.Hodně se psaním meilů spřátelily.Vidí za tím zradu od někoho z firmy.Poppy si vzpomene že ji někdo volal a ji to přišlo divné.Sam chce toho člověka vypátrat.Poppy ví že ten hlas pozná.Jdou na firemní akci a on ji představuje všem možným lidem aby onoho muže poznala.Až úplně nakonec muže pozná.Ví kdo to je a tak můžou proti němu uspořádat kroky k udání.Cestou dostává sms že její snoubenec ji podvádí.Tim si vyjasní že on zasnoubený není a Willow ho otravuje protože si myslí že konec není.Poppy to rozčílí.Snaží se přijít kdo by to moh byl.Sam ji projede mobil a systematicky vyloučí kdo by to moh být.Dojde mu že je to Lucinda.Magnus je na rozlučce a nebere ji telefon.Je celá zklamaná za pár dní se má vdávat.Jede za jeho matkou a říká ji situaci .Ona ji řekne že už byl několikrát zasnouben což vůbec nevěděla.Rodinný prsten dostali všechny.Svěřuje se ji že si před nimi připadala méně cenná.Ona ji to rozmlouvá.Je celá zmatená ale svatbu chce zrušit.Mrzí ji že ji nic z toho neřek a ještě ji podváděl.Volá Lucindě s kterou byl zasnouben.Přiznává se že s ním chodila a měli před svatbou a ještě že sním v poslední době spala.


Magnus přichází k ní domů a vše ji vysvětluje.Ona si vše rozmejší a když vytáhne prsten tak kývne.Je už den svatby a Sam se jí stále neozívá a jí to bolí.V tom ji píše že si to s Willow ujasnil.Ona kráčí a když je u oltáře tak Magnus řekne ano místo beru si tě a ještě přidá že na tom nezáleží ona se rozčílí a začne výměna názorů.Kdy prohlašuje že každý jsou jiný a on chtěl jen dokázat že na to má.Kráčí zpátky a v tom všem přijde sms jestli jsou na svatbě Poppy at ji zastaví je od Sama který čeká venku.Je šťastny že to neudělala.Oba jsou šťastny že spolu můžou začít od začátku.Moje hodnocení :5 /10

Kniha mě vůbec nebavila a četla sem ji s obtížemi.Všechno se táhlo.Na to že se knížka odehrává chvilku před svatbou tak o snoubenci pár řádek a ani moc jejich vztah nebyl popsán.Zápletka nebyla špatná.Ztratit prsten a seznámit se přes něj s mužem nebylo špatný ale celkově to působilo nudně.Už od prvních stránek bylo jasný že se dá dohromady se Samem.
 
 

Reklama