Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Stephanie Perkins

Isla a štastné konce

22. prosince 2015 v 19:58 | Mimi


Isla je z ameriky ale studuje ve Francii univerzitu . Už od prváku pokukuje po Joshovi když si ji o prázdninách všimne je štastná ale je oblbnutá práškama proti bolesti a druhý den neví jestli to byla pravda . Ve škole se opět potkávají a začnou se vídat . Jejich láska kvete jenže spolu odjedou do Barcelony a přijde se na to že bez dovolení opustili intr a Josh je vyhozen . Jeho otec je starosta . Joshovi je zabaven telefon ale stále po Isle touží a hledá všemožné způsoby jak s ní mluvit . Když se na vánoce konečně vidí Isla se sním pohádá a rozchází se . Jenže oboum je smutno a na jaře Josh jede do Francie a vše si vyříkají a na podzim společně nastoupí na vysokou ...

Moje hodnocení : 5/10
Knihu jsem četla jelikož jsem chtěla mít serii kompletní . Byla jsem , ale zklamaná , přišla mi přeslazená , dětinská a ufnukaná . Isla mi vůbec neseděla a ikdyž se autorka snažila dotknout větších temat tak mi to do knihy moc nešlo . Asi jsem na tuto knihu moc stará .

Lola a kluk od vedle

19. ledna 2014 v 12:17 | Mimi

Lola se narodila matka která je alkoholička a neuměla se o ni postarat . Její bratr Nathan který je gay a žije s Andym se ji ujali a vychovávají ji. Matka ji jednou za čas navštíví ale vždy když je v brindě jináč je nezná .

Vedle Loli bydí rodina Bellových . Jejich dcera Calipone dělá krasobluslení . Kvůli trénérům se rodina často stěhuje ale vždy se vrátí. Vždy byla Lola a jejich syn Cricket kamarádi . Ale Callipone ji neměla ráda.Mezi nimi vždy byla nějaká chemie ale oba byli stydlívý si něco říci. Bylo léto a oni si velice kamarádili. Lola šla domů na jeho narozeniny a vidí jak u něj doma se pořádá velká párty zazvonila a Callipone která otevřela řekla že ji tam Cricket nechce. Druhý den se odstěhovali a dlouhé roky se nevraceli až dnes. Lola je z toho hodně nervozní.

Je ji 16 a chodí s Maxem který je starší a má vlastní kapelu. Pracuje v kině u pokladny kde je také zamilovaný pár Anna a St. Claire . Rodičům se nelíbí že chodí se starším klukem a dost ji to dávají najevo. Čas také tráví se svoji jedinou kamarádkou Lindsay . Ráda se maluje , nosí paruky a různé převleky.

Cricket ji začne vyhledávat a je velice nervozní. Řekne ji že o té oslavě tenkrát nevěděl. Pomalu se začnou kamarádit. Ale Max na něj žárlí a tak o něm mlčí a stýká se s ním tajně až se s Maxem začnou oddalovat. Cricket který je vynalézavý ji chce pomoct s přípravou šatů na ples . Dá mu svoji složku s náčrtama. Cricket odjede na intr a má se vrátit až o víkendu. Ani neví proč ale jede za nim. Neví kde přesně je ale stejně ho najde. Od té doby jsou jejich hovory častější a častější. Chce si ujasnit co cítí a jde za Maxem. Řekne ji že je lhářka a rozejdou se. Dlouho ji trvá než si všechno v hlavě srovná a Cricket ji dává čas . Dočká se. Přemluví ji že musí jít na ples. Calipone má zrovna závody a on se uvolní a dojede za ni a vezme ji na ples .

Moje hodnocení : 6/10
Všude byla chvála na Lolu ,Anna mě moc nenadchla čekala jsem víc a méně naivity ale i přesto jsem Lolu chtěla mít také přečtenou. Autorka se snaží nasadit vážná temata ale moc ji to nejde . Lola je opět naivní školačka, která neví co chce . Nemám ráda lidi co lžou. Divím se že Max s ní vydržel vůbec nějakou dobu . Její převleky byly také šílené. Jména mi přišla také divná. Je takových normálnich jmen proč si autoři vybíraj ty méně známé u kterých není poznat jestli se jedná o ženu nebo muže. Cricket mi hlavně přišlo spíše jak sport a né kluk od vedle :D

Polibek pro Annu

1. června 2013 v 18:05 | Mimi

Anna je svím otcem poslána na americkou školu do Francie.Neumí ani slovo francouzsky.Chce zpátky do ameriky za svojí kamarádkou Bridget a klukem co se jí líbí Tophem.Seznámí se s Meredith a St.Clairem.Oba ji pomáhají poznat město a nějak se ve škole zorientovat.

St.Claire je velice pohledný mladík.Jenže chodí s Ellen která chodila loni také na jejich školu.Pokukují po sobě a hodně se spolu baví.Pomáhá ji překonat bariéru a říct si o jídlo.Ukáže ji místní kina.Prozrazuje že Paříž je plná malích kin kde půlka filmů je i v angličtině.Anna je nadšená a stále do kin chodí.Ráda píše recenze na filmy a vede dlouhé debaty o nich.

Když je Díkuvzdání všichni odjedou jen oni dva zůstávají na škole.Prochází se dojdou si na večeři a přespí u Anni v pokoji v jedné posteli.Ráno je dost trapné.St.Claire máma dostává rakovinu a on šílí.Jeho otec mu zakazuje za ní jet.Začne flákat školu a moc se o sebe nestará.Anna se mu snaží pomoct.Mluví s ním a táhá ho ven.

Jsou vánoce a všichni jedou domů.Anna a St.Claire spolu letí letadlem.Jejich loučení je vždycky trapné.Hrozně se těší domů na svoji kamarádku.Dala se dohromady s místní kapelou a hraje na bicí.Jde se na ni podívat a zjištuje že nejen že se dala dohromady s kapelou ale i s Tophem který se jí líbil.Její kamarádi ji uklidnují a ona brečí.Tak moc Bridget věřila a ona ji zradila.Celý její pobyt za nic moc nestojí.Těší se zpátky.Nepřijde ji to jako domov.Celou dobu si volá a píše se St.Claire.Stále ale také myslí na jeho přítelkyni!Proč musí mít holku? ! Nový rok je tu a ona se vrací zpátky.

Její francouzština je lepší dokáže se už domluvit.St .Claire stále trápí máma a i Elle už jim to neklape ale on nechce být sám.Anna má narozeniny a kamarádi ji vytáhnou pít.Tancují spolu až je to dost intimní a nakonec se pohádají.Při další procházce se políbí a oba jsou z toho zmatený.

Když Annu vyhodí ze třídy i s Davidem sedí na schodech a začnou se líbat.Jenže je přistihne jak Meredith tak St.Claire.Meredith je do něj taky zamilovaná.Nastane hádka a ji zbyde jen Dave.Neví ani jak se to stane ale vídají se a líbají.Po delší době ji St.Claire chce všechno vysvětlit a ona mu k tomu nedá příležitost.Když se její pobyt ve Francii už blíží ke konci jde do kina a zahlédne jeho jak se hádá s otcem.Poradí mu jak se s tím vyrovnat a on za ni po pár dnech přijde a děkuje ji.Řekne ji jak mu trvalo všechno si uvědomit a že se bál samoty.S Ellen se po jejich polibku rozešel a miluje ji.Ona celá štastná že konečně po roce kdy do sebe byli oba zakoukaní si to oba na rovinu řeknou.Jejich vysoké školy jsou jen 20minut od sebe .Takže radost je ještě větší.Francie přece jen nebyla tak příšerná jak si myslela.

Moje hodnocení: 8/10
Knížka rychle utíká.Popisuje jeden celý rok ve Francii.Ale je to popsané tak jako kdyby se to odehrálo během pár týdnů.Mám ráda tydle příběhy z internátu kdy lidi žijou v jiném světe a trochu jináč než kdyby žili u rodičů.Celý rok se milují ale nedokžou si to říct. Oddechová knížka pravá na tydle deštové dny .
 
 

Reklama