Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Tána Keleová -Vasilková

Jsi jako slunce

30. září 2018 v 22:36 | Mimi
v ČR 3/2018
Počet stran: 202
Nakladatelství:Noxi


Pohodová rodina kde žije Lukáš a dvě dcery a milující matka . Jednoho dne ale jde otec se smetím uklouzne a je na místě mrtev . Celou rodinou to otřese v tom se dozvídáme že děti nejsou ony milující matky ale její sestry která se jich vzdala a Lukáš je sice jejich otec ale není partnerem oné ženy . Jejich matka Anna odjela do Švýcarska a děti připadli sestře . Ted když nad vším přemýšlí chce dětem říci pravdu . Rozjedou se tam ji to vymluvit v tom jim ale dojde že se mají radi a dají se dohromady . Ji ale stále přemáhá smutek po otci a nedovede se s tím vyrovnat . Zkončí v nemocnici . Dojde ji že musí jít dál a něco s tím dělat ..


Moje hodnocení :7/10
Kniha byla napsána jako první po smrti otce autorky a dala do ni svoji bolest která je tam velice cítit . Jelikož se těžce také vyrovnávám s jednou smrtí rozhodla jsem si ji přečíst že mi třeba něco přinese . Je to jiný ale přeci jen stejný styl Táni . Rodiné zvraty a ukázka toho že to nikde není lehké .

Lži

19. září 2018 v 15:17 | Mimi
Rok: 2009; v ČR 3/ 2017
Počet stran:221
Nakladatelství:Noxi

Viola žije v poklidném manželství s Viktorem .Mají malou dceru .Viktor je na mateřské jelikož ona má vlastní návrhářský salon a vydálává více . Jenže se poslední dobou začnou hádat a něco mezi nimi stojí , Když se rozhodne zajít za jeho matkou aby urovnala vztahy dozvídá se že Viktor má malého kluka z předešlého vztahu . Za 7let ji to neřekl . Velice ji to zabolí a nedovede se přes to přenest .

Začnou ji trápit vlastní tajemství a neví co dělat . Když se jemu svěří že její sestra Sara je vlastně jeji dcera ale bylo ji 16 a matka rozhodla že si ji nechá a vychová nedopadne to dobře . On to nepřijme a vše její dceři řekne . To je pro ni poslední kapka a vyhodí ho . Zjistí že on se stejne vrátil k ženě svého prvního dítěte přesně tak jak jeho matka celou dobu chtěla .

Viole přijde žádost o rozvod .Snaží se zvládnout salon kde se zakázky jen hrnou ,malou i domácnost . Naštěstí Sara se zachová dobře a ve všem ji začne pomáhat .

Moje hodnocení : 8/10
Konečně něco dobrého!Čtivé. Ve scénách kdy se měla starat o malou jsem se úplně viděla a vím že dítě nesmím mít . Reálné a čtivé .


4.9 a 5.9. 2018 má Tana besedu v české republice

Ranč u dědečka

1. prosince 2017 v 13:41 | Mimi
Rok:2011 ; v ČR 2013
Počet stran:245
Nakladatelství:Noxi


Julka zdědí starý ranč a po rozvodu se tam rozhodne přestěhovat . Zrekonstruju je ho a začne pronajímat pokoje a hostům nabízet svoje domácí zdravé pokrmy . Nevydělává ji to balík ale na přežití ji to stačí . Radost ji dělá zahrada , koně . Dcera Tamara . Seznamuje se s hosty a s někým si sedne mín s někým více a oni se vrací a sleduje jejich osudy . Najednou její dceru srazí auto a zkončí v bezvědomí v nemocnici . Bojuje o život . Když se probudí tak má ochruté nohy . Snaží se a na nohy se po dlouhé době zase postaví ale pro Julku je to velice těžké . Do toho si domu nastěhovala Katku , holku z vesnice která otěhotněla a matka ji doma nechce . Každý si najde nějakého chlapa i na Julku čeká hezký pan doktor ..


Moje hodnocení : 7/10
Pro mě slabší kniha . Ikdyž byla nabytá dějem byla pro mě taková oddechová a né moc velkou akcí .

Já a on

15. července 2017 v 12:50 | Mimi

Rok 2005: v ČR 2011
Počet stran:350
Nakladatelství:Noxi

Lenka studuje vysokou a zamiluje se do spolužáka Michala .Brzy otěhotní ,je svatba a dodělává při tom vysokou . Nastěhují se k babi a díky ní i všechno zvládají . Když jsou malé asi 3roky odstěhují se do vlastního a to začíná poznávat jak Michalovi je všechno jedno začnou první hádky . Nastoupí jako učitelka do mateřské školky .Snaží se najít nějaké přátele a nějak více žít . Michal je stále unavený a vše nechává na ni . Začne toužit po dalším dítěti ale stále to nejde . Dočká se až za 6let dvojčat . Zvládat je je docela peklo a zkončí i v nemocnici . Mezitím si myslí že Michal má poměr s jinou ženou ,dokonce ho i vyhodí z domu .Stále vaří a píše si recepty a zkouší něco nového . Její matku napadne to poslat do časopisu a chytne se to . Má vlastní rubriku časem i vlastní pořad o vaření . Zjištuje ale že nejvíc je pro ni stejně rodina ...


Moje hodnocení : 9/10
Kniha popisuje klasické manželství . Sledujeme ho 20 let . Vidíme typický příklad kdy chudáček chlap je unavený a žena musí pracovat 24hodin denně a ani si nevzdychnout . Jediné co mi přišlo divné bylo že pár let po revoluci a oni brali 20tisíc korun výplatu a někdy 1995 a měli doma běžný počítač na hry . Dostala jsem počítač 1998 a moc mích kamarádů ho tedy němělo . Ale to už je detail a možná na slovensku to bylo jináč .

Touhy

15. června 2017 v 12:18 | Mimi
Rok: 1999; v ČR 3/2016
Počet stran:329
Nakladatelství:Noxi

Lucka žije v bytě s matkou . Rodiče se před lety rozvedli . Matce se stal úraz a všechna její radost života vyprchala a všechny okolo jen uráží a komanduje otec už to nevydržel a odešel . Časem si zařídil novou rodinu . Bratr Petr matku taky skoro nenavštěvuje . Lucka vše podřídila matce a skáče okolo ní ,sama nemá žádný život .

Když byla matka v lázních tak za ni Lucka zajela a seznámila se se zajímavým klukem . Přijel za ni domů vyspali se společně , dal ji špatné číslo a už ji nikdy neviděl . Za pár měsíců se narodil malí Martin. Matka ji za to pěkně zatápí a trestá . Lucka dělá vše proto aby se měli dobře . Matka je s malím doma . Lucka chodí do práce a poté se o oba stará .

Otec ji pozve na lyžovačku . Seznámí se tam s hezkým Stanem a tráví společně dny . Přijede za ni i domů a volají si . Ale nemají si moc co říct . Lucka se snaží vše zvládat ale moc ji to nejde . Jednoho dne najde matku předávkovanou doma . Chtěla spáchat sebevraždu aby už nikomu nebyla na očích . Lucka neví co má dělat . Stano nemůže přijet ale pošle svého kamaráda Lukáše aby ji pomohl . Lukáš se stará o malého i o ni a je ji velikou podporou . Když přijede Stano zjištuje že opravdu k němu nic necítí . S Lukášem je vše ideální matka se také lepší . Když ale jedou k jeho rodině vúbec jim nepadne do oka . Trápí to oba . Snaží se je rozeštvat .

Matka se vrátí a úplně se změní a je zas taková jako dřív hodná přátelská dá se s ní mluvit . Lukáš je odvelen na vojnu a jejich vztah prochází zkouškou . Rodiče Lucce koupí byt po zemřelé sousedce . Pochopí že s matkou dál žít nemůže každá potřebuje svůj prostor . Do toho zjištuje že čeká dítě a koná se svatba ...Moje hodnocení : 9/10
Další velice reálná kniha a přesně jak to v životě chodí . Kniha je starší a vidíme i jak těžké to muselo být když chlap šel na vojnu .

Srdce v temnotách

2. května 2017 v 10:52 | Mimi
Rok:2009 ; v ČR 2010
Počet stran:310
Nakladatelství:Noxi

Klára žije s manželem Milanem a dvěma dětmi . Malá nastupuje do školky a Klára se vrací do práce . Moc to ale nezvládá . Milan ji nepomůže doma se kupí povinosti a z práce chodí pokaždé pozdějš . Šéf je také nic moc ale jednoho dne ho vyhodí a místo něj nastoupí žena . Klára našetří peníze a dá je Milanovi aby si koupil auto které tak moc chtěl . Jezdí se project za město a jednohod dne se nevráti domů . Srazil se s jiným autem a byl na místě mrtev .


Kláře nepomůže ani jedna matka a na vše je sama a neví jak to zvládat . Vezme si v práci volno . Po více než měsíci se do práce vrátí ale není to nic moc . Nedokáže žít a péče o děti ji vyčerpává . Její kamarádka ji seznámí s Filipem který chce rozject vlastní firmu a potřebuje někoho k sobě . Klára dává výpověd a začne pro něj pracovat . Vše se najednou zdá mnohem lepší . Seznámí se i s jeho ženou a malou . Velice si celou rodinu oblíbí a vše se zdá lepší .

Do toho potkává na večírku muže a vše se zdá být lepší . Ale po několika měsících zjistuje že je ženatý a šlo mu pouze o sex . To ji dost zlomí . Před vánoci se seznamuje s tatínkem na třídních schůzkách začnou společně někam chodit s dětmi až se do sebe zamilují ...

Moje hodnocení : 10/10
Tak moc reálné a psané životem že není co dodat .

Pozlátko

26. ledna 2017 v 9:18 | Mimi
Rok: 2003; v ČR 4/2016
Počet stran:237
Nakladatelství:Noxi

Ema má všechno na co si vzpomene .Bohatého manžela Karla malého syna Erika ,chůvu, hospodyni, uklízečku. Svůj volný čas tráví pouze po masážích saunách . Nechce hnout ani prstem a o Erika se stará asi 2hodiny denně a to už ji přijde příliš . Má vše a na nic si nestěžuje jenže najednou ji začne docházet že ji něco chybí a ona neví co .


Na dovolené kam se vydají potká Silvestra a ten za ni stále chodí a ona ho od sebe odhání když se ale vrátí přijde knim na večeři jako nový spolupracovním manžela . Od té doby na něj nemůže zapomenout . On ji volá a ona ho odbývá jenže pak už to nevydrží a když stejne celé dny nic nedělá tak si s nim začne . Jenže Karel začne něco tušit a Silvestr ji chce víc a víc . Až se to provalí a Ema od Karla odejde . Jenže najednou je vše jináč . Malí byt žádné hospodyně . Na dítě si ani při odchodu nevzpomene . Po čase to Silvestrovi začne vadit že nic nedělá nevaří ani nevydělává a nechce ji dávat peníze . Ona začíná být zoufalá a vidí že to opravdu nefunguje . Chce se vrátit ke Karlovi ale ten už se zařídil jináč a nechce ji . V tom ji vyhodí od sebe i Silvestr a ona nemá kam jít . S pár kuchrama jde ke svému masérovi a přemýšlí co se svím životem dál ...

Moje hodnocení : 6/10
Hrdinka mě překvapovala svím chováním . Nebylo řečeno jestli někdy pracovala ale myslím že ne .Myslela si o sobě hodně ale nic nedokázala a jen brala .Její vztah k dítěti byl také velice zajímavý .Ale příběh ukazuje že ano takto to také může být.

Modrý dům

26. prosince 2016 v 17:59 | Mimi
Rok: 2006; v ČR 2015
Počet stran:198
Nakladatelství:Noxi

Stará pani žije v domě na samotě . Jsou vánoce a k ní se sjíždějí všechny děti se svími rodinami . Postupně vzpomíná jak prožívala život a na svého milovaného muže .

Žili s rodiči v této kouzelné chaloupce a narodila se jim první dcera Zlata ,brzy se vdala a měla dvojčata . Poté se jim narodila Lenka jenže ta brzi otěhotněla a vůbec nebyla spokojená . Manžela začla podvádět a i její dcera cítila že ji matka nemá ráda a tak žije velice zahořkle a nespokojeně . Své dceři i odloudila přítele . Další těhotenství přišlo velice nečekaně a narodila se Renátka z které vyrostla velice hodná a cílevědomá holka . V té době ale otěhotněla i její matka takže měli skoro stejně děti a stará paní svoji sestru Marii vychovávala . Marie nemohla otěhotnět a tak si holčičku adoptovala ale ta o tom neví . Co osud ale nechtěl Marie i s mužem zahynula při autonehodě takže malá Jana jim zůstala a zachvili se ji narodilo poslední dítě Martin .

Její dům později byt byl vždy plný dětí a radosti . Žila pro děti a o všechny se starala . Ve stáří se vrátila do svého rodného domu .

Děj se odehrává tři dny o vánocích kdy se všichni sejdou a povídají si a je u nich veselo . Lenka ukazuje jak je velice zatrpklá a ostatní jak pro ně matka hodně znamená .


Moje hodnocení : 8/10
Nelíbilo se mi velké přeskakování v ději . Víc by se mi líbilo kdyby byla rychle schrnuta minulost a poté byli ty tři dny né takhle odbíhání a ztracení v ději jináč ale opět reálný příběh a velká obětavost lidí .


Co to bude ?

20. listopadu 2016 v 10:27 | Mimi

Rok:2014 ; v ČR2015
Počet stran:242
Nakladatelství: Noxi

Jana žije se svojí dcerou Zorou . Brala se velice mladá a po 5letech manželství zkrachovalo. Nikdy si už žádného muže nenašla a Zorka pro ní byla všechno . S kamarádkou Kamilou otevřela kadeřnický salon . Její matka žije v sanotoriu . Čas si rozděluje mezi všechny kdo potřebují . Jenže najednou zemře její mladá sestra Marie . Neví co dělat a tak si její 3letou dceru Sáru a manžela Petra vezme k sobě a stará se o něj . Zvyknout si zase na režim malého dítěte je těžké ale s pomocí všech to zvládá . Petr se hroutí a malá chce maminku .

Petr s malou u ní nakonec zůstane půl roku . Když ale za nim zaskočí zjištuje že malou vůbec nezvládá a jí to deprimuje a chce ji matku vynahradit . Mezitím potkává sympatického Karla a bláznivě se do sebe zamilují . Jenže on na malou Sáru žárlí a moc ji nemusí . Sára je zanedbaná a Petr ji chce dát do péče Janě . Jana souhlasí protože malou nechce opustit jenže Karel ji dá na výběr a ona si vybere malou . Velice ji Karel chybí a nechápe to . Sára rozkvete a má se mnohem líp . Jana je v jednom kole ale snaží se všechno zvládat a její Zorka ji pomáhá . Jenže v tom Jana otěhotní a nechce to říct Karlovi . Nedovede jít na potrat . Až Karla potká když už je těhotenství na ní vidět a jemu to dojde a omlouvá se ...

Moje hodnocení : 8/10
Jana by se roztrhala pro všechny a nemyslela na sebe ale v její situaci se toho moc dělat nedalo . Další velice reálný příběh kdy nevíme co bude zítra .

Nikdy

24. září 2016 v 18:31 | Mimi

Rok: 2012; v ČR 2012
Počet stran:236
Nakladatelství: Noxi


Katka žije spokojený život s Petrem a dcerou Liv . Jsou spolu 30let . Padesátka na krku .V den jejích narozenin ji oznámí že má poměr se sekretářkou a ona otěhotněla a odchází . Katce se hroutí svět neví co dělat . Sestra Jana a otec ji pomáhají . Najednou si uvědomí že vše dělala podle Petra a její sny touhy šli do ústraní . Otec ji vypráví hrozný příběh o sousedce co se ji zabil syn , manžel první i druhý a stále má elán . Uvědomí si že život nekončí a začne žít tak jak chtěla a na nikoho se neohlížet .

Začne navštěvovat pilates , sežene si práci v domově důchodců a celé odpoledne stařečkům vymýšlí program a povídá si s nimi . Což ji velice obohatí a zjistí že život nekončí . Předělá dům a snaží se sevším vyrovnat . Petr se občas něčekaně zjeví u ní doma a chce si povídat . Ji to vadí to on ji opustil . Čas běží a ona zjištuje že je svobodná a vše je lepší . Líbí se ji její šéf a on její city opětuje . Jenže do toho se začne motat Petr a chce ji zpátky v tom umře její otec což jí otřese a objeví se její matka kterou neviděla 40let . Stojí na rozcestí a neví jak se rozhodnout ale láska před zvykem zvítězí .


Moje hodnocení : 9/10
Příběh ze života , všechny jeho radosti ale i trápení . Velice dobře popsáno a čtivé . Opravdu takový život je .

Nataša

9. září 2016 v 10:30 | Mimi
Rok:2008 ; v ČR 2015
Počet stran:296
Nakladatelství:Noxi

Nataša má malého Petra a muž ji opustil . Zanedlouho se seznámí s Vojtou a otěhotní . Vezmou se a začnou spolu žít . On je úspěšný a ona se stará o děti . Začne si ale připadat nenaplněná a tak začne fotit . Vojtovy se to nelíbí . Stále ji dělá žárlivé scény ikdyž je celý den doma . Jejich rodinný známí Kamil ji poprosí aby mu fotila obálky ke knihám . To se taky Vojtovy nelíbí . Když ji na dovolené vysloveně znásilní vzbouří se že už mu to tolerovat nebude a přestěhuje se z ložnice . Chce si zachovat standart kvůli dětem . Občas fotí i pro časopisy a seznámí se s jedním velice sympatickým chlapem . Narazí na něj ještě víckrát a podlehne mu . Když ji Vojta celou dobu podezírá z nevěry tak at je to pravda . Po nějakém čase je rozhodnutá od Vojty odejít jenže když mu to řekne sedne do auta a vybourá se . Vojta přijde o nohy a je na vozíku . Nataša je rozhodnuta se o něj starat . Bere to jako svoji povinost . Všichni vidí jak se trápí ale ..

Moje hodnocení : 5/10
Kniha byla slabší než ostatní . Hrdinka byla uknouraná a tolik mi nebyla sympatická . Jináč opět silný příběh .

Máma pro Veroniku

18. května 2016 v 12:24 | Mimi

Rok:2001 ; v ČR 2008
Počet stran:318
Nakladatelství:Noxi

Překvapivě se kniha odehrává v Praze . Marie žije 10let v manželství které ji nevyhovuje a manžel ji občas propleskne . Musí vždy čekat v 6 s večeří jináč je zle . Nemůže mít svůj názor . Začne se bouřit ale jsou z toho dvě nalomená žebra . Pracuje jako zdravotní sestra a je přesunuta na kojenecké oddělené . Několik let se léčila s neplodností a hrozně touží po miminku tak je to pro ni velice bolestné . Jednoho dne jim ale zemře pacientka a ona ještě předtim se seznámí s jejím manželem Vládou . Všechny její smrt zasáhne . Vláda si s Marii přijde promluvit a padnou si do oka . Několikrát na sebe nenávazně narazí a ji se líbí jeho malá dcera Veronika .

Marie odejde od manžela a najde si malí byt . Manžel ji ale pronásleduje a nechce aby od něj odešla . Vláda ji poskytne azyl aby ji nenašel . Začnou se sbližovat . Zjistí že ani jeho manželství nebylo tak idilické . Začne Veronice nahrazovat maminku a když ji sama řekne mámo je Marie na rozpacích . Vláda chce aby u nich bydlela ale ona se bojí po předešlé zkušenosti . Je mezi nimi pár neschod . Problémi se sestrou , kamarádkou a manželem co nechce přistoupit na rozvod . Ale zjištuje že je těhotná a celou dobu byla chyba na druhé straně . Nastěhují se spolu do domu a ona má konečně pořádného chlapa i děti které si přála ..

Moje hodnocení : 8/10
Tana píše příběhy ze skutečného života a tak jak to opravdu tady v evropě chodí . Vždy mě její příběhy dostanou . Obdivuju že žena vydržela v manželství takovou dobu . Ale v knize vidíme všecho dnešní doby . Po čase ikdyž se snažíme jakkoli bud všechen čas trávíme v práci nebo povinostmi a nezbyde nám na nic čas ikdyž sme si říkali že takový mi nikdy nebudem .

Dva životy

30. srpna 2015 v 14:49 | Mimi

Dva příběhy které se prolínají . Kamarádky Veronika a Anna.

Veronika brzy otěhotnila a v 7 měsíci načapala svého snoubence v posteli s jinou a vyhodila ho . Nikdy se neozval a o malou Evu se nezajímal . Ted je Evě už 20 let a vystačí si společně . Mají spolu dobrý vztah . Veronika je učitelka a pomáhá se starat i o matku a snaží se vyjít se svojí sestrou Hannou která má malou Sáru ke které se nechová zrovna hezky . Eva se ji začne vzdalovat a ona se bojí co se děje . Zjistí že má přítele a brzy ji ho chce představit . Když zjistí že je o 20 let je zděšená . Sára uteče od Hanny a Veronika se o ni stará . Tim se začne vídat i více s jejim otcem Adamem který se rychle s Hannou rozved . Veronika už nikdy chlapům nevěřila a žádného si k sobě nepustila takže Evu vychovala sama . Eva mámu seznámí s přítelem a zjištuje že je to Martin , její otec . Je zděšená a nechce s nim mít nic společného . Za to Eva ráda pozná svého otce a naváží spolu velice dobrý vztah jak kdyby ji to vše chtěl vynahradit . Verča o něm nechce ani slyšet ...

Anna má dvě děti a skvělého manžela . Je překladatelka a tlumočnice . Každou chvíli lítá po Evropě a překládá . Vše je ideální až na to že její manžel Laco je starší a nechce s ní tolik spát . Anně to chybí . Zkouší na něj všechno možné ale jemu to stačí 2x do měsíce a tak Anna když je na služebkách užívá si s jiními . Jde pouze o sex . Nadále to ale na Laca zkouší . Marně . Anna běhá mezi překladama , domácností , sestrou která je po 3 těhotná i matkou . Vše má zaběhnuté koleje . Když se vše změní a Laco začně být divný . Onemocněl a došlo mu že ho Anna podvedla . Odchází bez vysvětlení od rodiny . Když se starší dcera dozví důvod odchází taky . Anna se utápí v depresi a začne od rána pít . Laco ji nezvedá telefon a vůbec si ji nechce vysvětlit . Starší dcera se vrací a ji dochází že Laca opravdu ztratila navždy ...

Moje hodnocení : 9/10
Hodně dobré čtení , občas předvídatelné ale i tak reálně a jak když vám to vypráví kamarádka . Anni mi bylo líto , hledala co doma neměla . Každý chlap by to udělal stejně a nic by se nestalo . Anna se to snažila změnit ale s jejím mužem to nehlo . Podle mého si zasloužila aspon vyslechnout . Veronice bych přála štěstí ikdyž je velice těžké někomu věřit . Upřímný příběh jak se vše může změnit a že život vždy není takový jak si představujem. Kniha končí hodně otevřeně .

Kouzlo všednosti

20. srpna 2015 v 13:47 | Mimi

Magda žije s manželem Adamem a dvěma dětmi . Menší jsou dva a ona už se nemůže koukat jak nemají peníze a tak najde pani na hlídání a začne hledat práci . Začne dělat redaktorku v časopise o domácnosti a zahradě . Její manžel není rád že si našla práci . Ona dává všechno úsilí aby stíhala práci , děti , domáctnost a on ji to dělá ještě těžší . Její kolega Rosta ji začne nadbíhat a když to s Adamem začne být čím dál horší podlehne jeho milím slovům . Přizná se k tomu a strašně si to sama vyčítá . Manželství zachrání a oba si uvědomí že musí hodně věcí změnit .

Moje hodnocení : 7/10
Klasická slovenská rodina s dětmi kdy manželství začíná být na pozadí všeho . Bála jsem se ufnukanosti hlavní hrdinky jak bylo psáno v jiných recenzích ale nebylo to tak strašné . Jasné měla toho nad hlavu , ale co zmohla . Všichni čekají co udělá žena , ale chlap nikdy nezakročí nepomůže ani s ničím nic nedělá a vše zůstane na ni . Podle mého další skvělí příběh o Vasilkové .
Každý se tam najde. Doporučovala bych přečíst chlapům aby věděli jak se ženy cítí.

Vasilková

10. června 2015 v 14:14 | Mimi


1997 - Cena za voľnosť
1998 - Manželky - Manželky 2014,2018
1999 - Túžby - Touhy 2016
2000 - Mama pre Veroniku - Máma pro Veroniku 2001,2008,2015
2001 - Čriepky - Střípky 2003,2018
2001 - Okienko do snov -Okénko do snů 2017
2002 - Slzy a smiech
2003 - Pozlátka - Pozlátko 2009,2016
2003 - Čaro všednosti - Kouzlo všednosti 2015
10· 2003 - Siete z pavučín -Sítě z pavučin 2018
11· 2004 - Tichá bolesť
12· 2004 - Cukor a soľ - Cukr a sůl 2006,2016
13· 2005 - Ja a on - Já a on 2011 ,2016,2018
14· 2006 - Kvety pre Lauru - Květiny pro Lauru 2006,2015, 2018
15· 2006 - Modrý dom - Modrý dům 2007,2015
16· 2007 - Dúhový most - Duhový most 2011 ,2018
17· 2008 - Nataša - Nataša 2009, 2015
18· 2008 - Rozbité šťastie - Rozbité štěstí 2009 ,2016
19· 2009 - Srdce v tme - Srdce v temnotách 2010,2016
20· 2009 - Klamstvá -Lži 2011,2016 ,2017
21· 2010 - Sľub
22· 2011 - Ranč u starého otca - Ranč u dědečka 2013
23· 2011 - Dva životy - Dva životy 2012,2015
24· 2012 - Nikdy - Nikdy 2012,2016
25· 2012 - Tá druhá - Druhá 2013
27· 2013 - Liek na smútok - Lék na smutek 2014
28· 2014 - Julinkina pekáreň
29· 2014 - Čo to bude ? - Co to bude 2015
29. 2015 - Vone života - Vůně života 2016
30. 2016 - Si ako slnko - Jsi jako slunce 2018
31. 2017- Přítelkyně- Přítelkyne 2017
32. 2018 -Mama
33. 2018 Tři sestry
34

Manželky

7. května 2015 v 8:50 | Mimi

Iva žije s Igorem , mají spolu Viktorii která zrovna nastupuje do školky . Iva to špatně nese a neumí se zabavit bez malé . Nemůže najít práci a užírá se . Igor ji hodně ignoruje . Jednou ji všechno už naštve a řekne mu to , otěhotní a vše je lepší.

Diana žije s Petrem a 4 dětmi . Strašně rychle se ji daří otěhotnit a je proti potratům . Petr ji s ničím nepomůže a ona líta od jednoho dítěte k druhýmu . Je vyřízená . Začne mu to oplácet steným chováním a Petr se zklidní .

Michaela žije s Vladem , ale našel si jinou . Přes týden je u milenky a o víkendech kvůli dceři doma . Hrají si na rodinou pohodu ikdyž to tak není . Michaela už to nemůže vydržet . Pije a vůbec se o sebe nestará . Vlado se rozhodne k ní vrátit a vše napravit , vše , ale změní jedna neštastná náhoda .

Martina je doktorka a nemá jako jediná muže . Nechce se vdávat . Vyspí se s kolegou z práce a druhý den zjistí že je ženatý a má děti . Straní se mu , ale zjistí že je těhotná . Chce být svobodná matka a vůbec mu to neříct . Když ji , ale potká s kočárkem , malá jeho podobu nezapře .

Moje hodnocení : 6/10
Klasický 4 příběhy o dnešním manželství . Každý vypadá spokojeně , ale za dveřmi nic není idilické . Líbilo se mi že každý příběh měl něco do sebe , jiný problém. Nejvíc se mi líbí ta velká reálnost všech příběhů.

Druhá

10. března 2014 v 10:46 | Mimi

Alena je 7let vdaná za Roberta . Mají spolu dvě malé děti . Robert pracuje celé dny ve firmě , domů chodí utahaný a pozdě. Alena bývala skvělou šéfkuchařkou ale vyměnila to za děti a domácnost. Celé dny tráví s dětmi a čeká až Robert přijde domů .

Netuší ale že Robert se schází už 3roky s Danielou. Ta si myslí že se rozvádí a že jeho žena je hysterka . Má ji jen na sex ale to ji nedochází . Když na něj uhodí že chce být s ním . Vykrucuje se z toho.

Malí Šimonek spadne ze židle a Alena s ním rychle jede na pohotovost . Zjištují že má nádor na mozku . Alena a Robert jsou vedle sebe silní a velice se podporují . Robertovi dojde že rodina je pro něj nejvíc a s Danielou to ukončí . Ta se z toho hroutí a celí svět ji připadá zbytečný . Robert najednou chodí domů včas , věnuje se dětem a Aleně se zdá vše úžasné .Jenže začne nový rok a je vše jako dřív . Robert není doma a když už přijde zavírá se v pracovně . Všechny Aleniny prosby otáčí a dělá z ní špatnou ženskou . Vyčítá ji že po dětec přibrala . Alena se seznamuje s Danielou v butiku s oblečením . Jdou na kafe a padnou si do oka. Domluví se že by společně mohli cvičit . Daniela si myslí že je to ona Robertova manželka ale neví nic jistě a Alena ji je velice sympatická tak mlčí , ale vevnitř ji to hrozně užírá .

Když Robertovi Alena oznámí že bude chodit cvičit nelíbí se mu to. Cvičit začne a s Danielou si rozumí čím dál více . Robert si nechá doma telefon . Jde mu ho odvést a zrovna mu písne sms . Od nějaké Mišky jak se na něj večer v prádelku těší . Jde za ním do kanceláře a zrovna Robert s Miškou telefonuje . Vše se ji potvrdí a on blekotá a volá Mišce že je konec . První týdny se Robert snaží aby mu Alena odpustila jenže za pár měsíců je vše tam kde bylo předtím.Hrozně se trápí až přijde pozdě , vymlouvá se na poradu . Alena volá jeho kolegyni a ta říká že žádná porada nebyla . Aleně je vše jasné a Roberta vyhazuje z domu .

Daniele se svěřuje své matce o tom co provedla a je ji velice líto Aleny. Navrhuje ji aby Alena s dětmi přijela k jejím rodičům na venkov a tam si odpočinula . Alena si její rodiče zamiluje a rozhodne se nedaleko koupit barák a začít znova . Baráček zrenovuje a zařídí si podle svého . Děti Aleninu matku milují a stane se pro ně velikou oporou . Robert ji ani dětem vůbec nevolá a nemá o ně zájem. Děti jdou do školy a školky a Alena si chce najít práci .

Zabloudí do místní hospůdky a s majitelem Erikem si padnou do oka a ona mu celou restauraci promění k nepoznání a zvednu mu o více než půlku tržby . Při odpolední kávě na terase s Danielou se najednou objeví Robert . Pohádají se a Robert prozradí že s Danielou spal . Daniela ji vše vysvětluje a Alena to chápe a svádí vinu pouze na manžela . Ví že Daniela si prošla velkou bolestí a dost velkou změnou sama sebe . Domluví se že už o tom nikdy nebudou mluvit . Alena si prochází bolestí neví kolik milenek měl a vlastně proč ? Co mu vadilo ? Daniela tvrdí že nešlo o ni ale o něj . Musí si stále dokazovat že je king . Blíží se vánoce a ona si začíná rozumět s Brano , bratrem Erika . Je doktor a pomůže malému . Zajiskří to mezi nimi a celá rodina i s Danieli rodinou slaví společně vánoce .


Moje hodnocení : 8/10
Kniha je psaná velice reálně a přesně tak jak to v českých domácnostech chodí . Alena nebyla vůbec naivní a to se mi líbilo . Přesně její manželství vystihuje proč nechci děti . Takový život jen pro děti a domácnost a manžel chudáček v práci by opravdu nebyl život pro mě a vím že když dítě mít budu tak to přesně takové bude :( Líbila se mi proměna obou žen . Tána píše poutavě a tak jak to chodí . Když jsem četla o čem jsou její další knížky tak je všechno o manželských problémech a nějak mě už žádná její kniha nezaujala .Kniha je vyprávena z obou pohledů . Jak milenky tak manželky . Dodává tomu pěkný pohled do hlav obou žen. Kniha má 300 stran a konec pro mě už byl takový hrozně natáhlí a zdlouhavý a vše muselo zkončit štastně což se mi moc nelíbilo.

Cukr a sůl

8. října 2013 v 15:32 | Mimi
Nora žije už velice dlouho s Lubošem.Mají spolu dvě dcery. Dominiku a Veroniku.Nora se stále starala o děti a když holky vyrostli a tolik ji nepotřebovali zatoužila že by začla pracovat. Luboš o tom nechtěl slyšel. tajně si udělala řidičák a kurzy. Když ji přijmuli do jedné agentury oznámila mu to. Luboš se s tí nedoved srovnat. Nepotřebují přeci další peníze on ji uživý. Nedokázal pochopit že Nora chce jít za svou karierou . Začal pít a jejich manželství začlo být čím dal větší katastrofou až ona podala žádost o rozvod. Vše proběhlo rychle. Jenže nastal čas kdy Luboš opustil společný dům. Pro holky to byl velký šok a nemohli se přes to přenést ikdyž se všichni snažili.

Časem si víkendy s tátou užívali a on se snažil. Jenže utek nějaký pul rok a on si našel známost. Doneslo se to i k Noře a ona z toho byla velice špatná. Je ve strašném schonu práce. S holkama ukoly večeře pradlo. V tom potká Pavla. Svoji první lásku. Zjištuje že ovdověl a má syna stejně starého jako Dominika. Jenže on chce hnedka pevný vztah a to ona nechce . Setkávají se ale z její strany je to slabší.

Celý její život je schon. V práci doma, na Veroniku jde puberta tak si užívá. Na Luboše je nepříjemná kvůli jeho nové přítelkyni. Její bratr Martin má problémy se svojí ženou Janou a to brala jako příklad jejich vztah. Uvědomuje si že Luboše má stále ráda a nic se nezlepšilo jeho odchodem.

V nemocnici ji pomalu umírá matka. Zjištuje že ji za celý život ani pořádně nezná. Veronika začne mít problémy s jídlem. Včechny postihnou neštovice a nikdo se o ně nestará. Až po několika dnech kdy jsou holky vysílené nemají už co jíst jí zavolá bratr Martin a dojde ji nakoupit. Žárlivý Pavel ji volá proč se mu neozívá a vůbec ho nezajímá že je nemocná. Staví se doktor Ivan a pomlže ji . Už leta se stará o jeji mamu. V tom se přiřítí Pavel a myslí si že spolu ty dva něco mají. Rozchází se s ním a zjištuje že Ivan je gay . Když přemůže nemoc chce se druhý den stavit za matkou ale volá ji Ivan že umřela. Hroutí se jí opět všechno. Zařídí pohřeb při kterém Dominika skolabuje. Ivanovi se svěří že to dělala proto aby se rodiče vrátili k sobě. Když se to Luboš dozví hnusně ji odsekne a ji to vadí.Druhý den ale za ni přijde a svěřuje se ji že ví že udělal chybu a chce ji zpátky....


Moje hodnocení : 10/10
Na knihu jsem kdysi někdě četla recenzi a zaujala mě.Po delší době jsem si ji koupila a přečetla.Moc se mi do ní nakonec nechtělo. Říkala jsem si hloupý příběh ale nakonec mě to velice chytlo a byl to tipycký rodiný život spojen se starostmi o rodinu.Dobře psané. Chytne vás to. Občas zvraty.
 
 

Reklama