Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Tasmina Perry

Tajemný cizinec

26. července 2018 v 9:01 | Mimi
Orig. název:Perfect Stranger
Rok: 2012; v ČR 4/2017
Počet stran:360
Nakladatelství:BBart

Hrdinka se vrací do hotelu pro mobil a najde svého milence mrtvého ve vaně . Vina je hozena na ni a ona se snaží najít pravdu a zjištuje že ji o sobě lhal . Zaplejtá se s jeho kamarádem a vydávají se po stopách najít jeho vraha .


Moje hodnocení : 2/10
Knihy od Tasminy jsem vždy ráda četla ale do téhle se mi nešlo začíst a chybělo tomu napětí .

Tasmina

7. července 2016 v 16:46 | Mimi

Daddy's Girls 2006 Tatínkovy holčičky 2006
Gold Diggers 2007 Zlatokopky 2012
Original Sin 2009 Prvotní hřích 2013
Kiss Heaven Goodbye 2010 Na ráj zapomen 2012
Private Lives 2011 Soukromé životy 2013
Perfect Strangers 2012 Tajemný cizinec 2016
The Proposal 2013 Zásnuby 2015
Summer with Friends 2015 soubor autorů

Desire (Billionaire Island 1) 2015
Envy (Kiss Heaven goodbey 2 )2016
Revenge (Kiss Heaven goodbey 3 )2016

Zásnuby

7. července 2016 v 16:20 | Mimi

Orig. název:The proposal
Pořadí v sérii:1
Rok:2013 ; v ČR 5/2015
Počet stran:340
Nakladatelství:BBArt


Amy dostane kopačky od svého přítele a neví co bude dělat o vánocích . Chtěla by odletět z Anglie domů do ameriky za rodičema ale nemá dost peněz . Kouká na inzeráty a jedna starší dáma hledá společnici na cestu do New Yorku . Dohodnou se spolu a vyrazí . Amy Georgině ukazuje všechny známé i neznámé místa . Amy je ráda že může strávit štědrý den s rodinou poté se zas vrácí zpátky do Anglie . S Georginou si sednou a předá ji několik mouder . Když se vrátí tak se k ní její přítel chce vrátit ale po týdnu zjistí že už má jinou která je pro něj společensky lepší .


Georgina Amy vypráví jaké to bylo když kdysi byla debutantka co se vše musela o společnosti naučit a jak muž Edward do kterého se zamilovala byl vyhnán ze země a umřel a ona už nikdy nebyla štastná . I přesto vybudovala velice dobré nakladatelství . Se svoji rodinou se ale celá léta nebaví . Amy tomu chce přijít na kloub a odkrývá nejedno tajemství . Georgina je překvapena když se ji manžel sestřenice přijde za vše omluvit ..


Moje hodnocení : 7/10
Příběh který se lehce čte, klasická letní oddychovka. Příběh vyprávěn ve dvouch časovích liniích . Nic zásadního ani převratného se nestane .

Soukromé životy

13. dubna 2014 v 9:22 | Mimi

Anna je právnička. Její sestra Sophie ji přebrala přítele Andrewe a ted si ho bude brát . Anna se proto moc s rodinou nestýká , jelikož se přes to nedokáže přenést . Dostane příležitost jít k lepší právnické firmě a tak také přejde . Dostane případ a chce ukázat v tom nejlepším světle .

Sam Charles je herecká hvězda , se svojí přítelkyní Jessicou tvoří nejlepší pár na světě . Jenže je to mezi nimi takové nudné a nijaké . Sam se opije a ráno se probudí na hotelu vedle Katie , holky kterou vůbec nezná . Dá ji peníze na taxíka a odjede. Jenže ho zachvilku začne vydírat že má společné fotky a že to dá do novin . Sam se brání a začnou jednat s právníkama.

Anna musí pro Sama dostat u soudu právo na nezveřejnění jeho románku . Není to veřejná věc . Jenže soud prohraje . Ukáže se že Katie je prostitutka a titulní noviny jsou toho už plné .

Sam odjíždí se ukrýt před novináři . Uvědomí si že s Jessicou to stejně nemělo moc budoucnost a nerozuměli si . Jede ji to vysvětlit . Ta ho už nechce vidět. Sam odjede ke svému kamarádovi že školy Mike . Společně si dodávají sílu a vymyslí spolu two man show . Odjedou zpátky do Anglie a show zařídí . Fanoušci jásají a chtějí další show. Manageři zuří co to udělal . Mnoho společností Sama už nechce a on by se rád spíše viděl v divadle než na place .

Jessica také herečka moc role nedostává , nikdo o ni moc nestojí když už není v páru se Samem . Vyhodí svoji agentku , následně i matku když zjistí že dává informace novinářům.

Annu osloví holčina jménem Ruby . Její sestra Amy zemřela, bylo to v novinách , kde to označili za nehodu .Jenže ona ví že nehoda to nebyla . Prosí Annu aby to vyšetřila . Anna se vydává pátrat . Přijde ji že někdo pustil Samovi nevěru ven , jen aby zakryl informace o Amy .

Pátrá jeden člověk ji vede za dalším a ona si skládá informace jak ve skládačce. Svěří se s tím Samovi a ten ji pátrání financuje . Začnou si spolu .Anna odkrývá tajná společenství ,intriky a vlivné lidi. Dopátrá se že to Amy táhla s jedním politikem ,nechtěl opustit svoji ženu tak ho začala vydírat a jelikož měla dokument kde se přiznával k havárii na ropné plošině a smrti svého přítele. Pan vlivný ji nechal odstranit .

Anně začne pomáhat její nadřízený Matt , který firmu zdědil od svého otce .Zjišťují že do případu je zapojená i jejich druhá šéfka Helen . Mattuv otec Larry který sám firmu vybudoval se s Helen rozloučí . Helen vypustila informaci o Samovi aby se zakryli stopy po Amy .

Anna jede za Samem a nachází u něj doma Jessicu . Prý je těhotná tak se k ní vrátil . To , ale neví že to na něj hraje a je to jen marketingový tah . Matt ji přemluví aby své sestře Sophii jela na svatbu . Doprovodí ji tam a políbí se tam ...

Moje hodnocení : 8/10
Od Tasminy je to už 3román který jsem četla . Vždycky mě zaujme anotace, koupím a pak se přemáhám ke čtení :D vždy je to pěkná bichle :D . Četla se rychle , 2dny , bylo to napínavé . Nepředvídatelné .Rychle děj utíká a nepatlají se stále v jedné věci .

Na ráj zapomen

20. března 2013 v 18:56 | Mimi
Je rok 1990 .Miles a jeho sestra Grace jsou z velice bohaté rodiny.Tráví prázdniny na jejich soukromém ostrově.Je tam snini i hodně jiných přátel a rodin.Miles tam má svoji přítelkyni Sashu která se chce stát modelkou a kamaráda Alexe.Miles na pláži políbí Alexe ten je z toho rozrušenej a nechápe ho.Přistihne je pomocník personálu Bradley a Miles ho za to spálí cigaretou.Líbí se mu jeho sestra Grace.Sasha chce mít Milese ovázanýho kolem prstu ale poslední dny se jí vyhýbá a je zvláštní.Pohádají se a ona se vyspí s Bradlym.Když se čtveřice v noci opilá sejde najdou mrtvé tělo zrovna Bradleyho.Všichni panikaří že se to musí ohlásit ale Miles řekne že nic se nikomu říkat nebude.Ráno to Alex s Grace nevydrží a řeknou to otci.Ten řekne že se o to postará a nahlásí ztrátu člunu.

O několik měsíců později se snaží Sasha proslavit jako modelka.Miles se na ni vykašlal a její život šel z kopce.Potlouká se po castingách.Její matka ji nechce sponzorovat.Nikde ji nechtějí a tak se vplíží na jeden večírek a vyspí se s členem jednoho cateringu.Druhý den se dozví že to byl jen nováček.Její život se změní když potká jednu stylistku a začne ji dělat asistentku.Časem začne být velice žádaná na focení a sami ženy chtějí její péči.Strašně moc chce sehnat sponzora aby koupil prostory a ona mohla vyrábět ve velkém šaty od Bena jednoho návrháře kterého objevila.Dvacet let svého života věnuje propagaci značky Riviera.Každý den tráví hledáním dalších a dalších sponzorů a lidí co by si její šaty vzaly na sebe a udělaly ji reklamu.Když je na vrcholu její managment ji chce sesadit jelikož podle nich je pro firmu zbytečná.Znovu potkává Phillipa který ji pomáhal firmu rozjet a kterého odkopla když ji chtěl požádat o ruku.Uvědomuje si že by vedle sebe chtěla muže a tak společně znovu začnou být.Ještě když ji na ostrově zachrání je vše jasné.

Alex odmítl jít na hudební vysokou školu a chce se stát rockerem.Jeho matka je velice neštastná.Potká bandu kluků kteří mají svojí kapelu a přidá se k nim.Začne chodit s Emmou.Na jednom koncertě potkávají manažera z nahrávající společnosti.Za rok jim vyjde deska a jeho neschody s Jezem jsou stále horší.Emmu si chce vzít ale jeho problémy s alkoholem a drogami jsou stále větší.Kapela má ůspěch a jsou stále na turné.Když se ztratí a opije v Asii nikdo o něm neví 3dny.Probudí se u nějaké slečny a zanedlouho se u něj objeví Jez.Strašně se pohádají a jedou zpátky.Ema se sním rozchází a on se snaží vydat na solovou dráhu.Různě se potuluje a hraje.Jeho závislosti jsou ale stále větší.Jednoho dne je souhrou náhod dá osud dokupy s mladou herečkou Melisou.Pár se velice doplnuje a zanedlouho se vezme.Následují štastné roky ale časem jejich odloučení když stále někde hraje a on zpívá je větší a větší.Svět obletí zprávy že ho podvádí a následuje rozchod.Alex jede za svojí matkou a neví co má dělat ta zanedlouho umírá na rakovinu.Je umístěn do léčebny aby se vzpamatoval.Kde ho navštíví Grace.Když ho pustí začne skládat hudbu k jejímu dokumentu.Odmítne Milesovu nabídku mu zpívat.Cítí se že mu není nic dlužný a je načase říkat ne.Když se objeví na ostrově políbí Grace.Což už chtěl udělat od prvního dne co ji znal...

Grace opustila svoji rodinu a odjela cestovat a zapomenout na svého bratra Milese.Odcestuje do Austrálie a potkává Caru sympatickou dívku s kterou začne bydlet.Pracují na výletní lodi a jednoho dne potkává krásného spisovatele.Zamilují se do seba a ona zjištuje že je těhotná.Jenže Gabinovi umírá bratr a on je nucen se vrátit do jižní ameriky a nahradit ho v politické scéně.Grace se narodí dvojčátka.Grace žije po jeho boku a vychovává děti.Manžel se mění a jediné co ho zajímá je politika a jak si přidělat další voliče.Přijede ji navštívit Caro.Zůstane tam jako chůva nějakou dobu.Když mají jet na svatbu Gabinovi sestřenice Grace se zlobí že nevyzved dárek.Caro se nabídne že pro něj zajede.Auto vybuchne.Grace se cítí strašně viná a v ohrožení.Když zjistí že bere uplatky rozhodne se ho opustit.Její tchýně ji blahopřeje k její odvaze kterou ona neměla.Pobývá na Ibize .Děti rostou.Navštíví ji Alex.Její otec Robert umírá a tak se vrací do Anglie.Najde si nového přítele Juliana a její děti jdou už na školu.Zrenovují si společně starý dům.Začnou se od sebe oddalovat.Grace začne fotit a později natáčet dokument o měste kde žila s Gabem.Jejich situace je tam otřesná.Se svojí dcerou se strašně hádá a nerozumí si.Když ji uspořádá oslavu její matka padá ze schodů a umírá.Snaží se prosadit a její neschody s Julianem jsou stále horší.Vůbec ho nezná.Vše vrcholí když jde za svojí dcerou si promluvit a najde jí jak ho v posteli kouří Julianovi.Nesnáší svoji dceru i manžela.Štěstí že existuje ještě ten Alex.

Miles studuje na univerzitě a stále čeká jaký exkluzivní klub si ho pozve k sobě.Stále nic a tak se rozhodne založit svůj vlastní klub.Když pořádá večírek zvrtne se to a začne hořet.Volá svému otci a ten se o vše postará.Ve škole nejsou spokojeni z jeho prospěchem a docházkou a tak ho na rok vyloučí.Všechny pošle do hajzlu a odchází.Potuluje se a neví co se životem potkává tanečnici Chrisy s kterou se začne výdat.Časem ho začne štvát že je tanečnice a nepatří jen jemu.Ona se s ním rozhodne vrátit do anglie a být vzornou ženou.Když ji otec uvidí dá mu navybranou bud svěřenecký fond a nebo ona.On si vybýrá ji.Začnou schánět peníze a časem otevřou premiantní klub .Jenže do něj nechodí lidé a tak schání všemožnými způsoby jak si zajistit klientelu.Časem se jim to rozroste a oni začnou budovat kluby po celém světě.Když jeho otec umře a on zdědí celé impérium které vlastnil zjistí že otec vlastnil skoro všechno.Snaží se všechno zrekonstruovat a dát to tak aby mu to vydělávalo.Rozchází se s Chrisy jelikož ho podvádí.On přiznává sice ne veřejně ale aspon sobě svoji gay orientaci.Jeho obchody klesají a on riskuje.Když chce prodat ostrov ozívá se policie že našli tělo.Má strach.Nikdy se tam nechtěl vrátit.Je napaden ale naštěstí mu pomůžou a přežije to..

Všichni jsou povoláni na ostrov.Sasha se hrabe Milesovi v počítači a podle tetování zjistí že jeho právník je vlastně Bradley ihned volá Phillipovi a ten za ní jede na ostrov.Trvá dlouho než se tam dostane a mezitím je Sasha omráčena.Phill ji nemůže najít a tak hledá ostatní.Najde Alexe s Grace.Miles se vypravil na pláž.Ostatní ho jdou hledat.Mezitím Miles zjištuje že Bradley onu nehodu kdy se popraly přežil.Změnil si jméno a když zjistil že Miles hledá někoho na špinavou práci rozhod se pro něj pracovat a všechno mu oplatit.Chce ho zabít.Phillipho trefí kamenem a všichni se na něj vrhnou a svážou ho.Předají ho policii.Ted konečně budou moct žít bez jejich strašného tajemství.

Moje hodnocení : 9/10
Věčinou tydle tlusté knížky (440 stránek) jsou takové plné postav a zapeklitých tajemství a manipulace a docela stále jedno a to samé.Tadle knížka mě velice překvapila měla spád a postavy se otáčeli o hodně stupnů stále dokola.Měla zvraty které bych nečekala.Tajemství které všechny spojovalo a užíralo takovou dobu.Knížka se odehrává svižných 20let.

Prvotní hřích

6. října 2012 v 18:42 | Mimi
Tess je novinářka a žije v Londýně se svým přítelem Domem ,který je novinář cestovatel.Dostane nabýdku dělat mediální poradkyni pro Asgilovi.Jednu velice bohatou americkou rodinu.Odstěhuje se do New Yourku.Meredit matka která svoji rodili už zesnulého manžela hraje na jedničku má několik dětí.Brooke která si našla práci v dětském vydavatelství.Liz velice talentovanou a nezávaznou ženu.Seana nezávazného vymetače večírků a Williama který řídí firmu a má ženu Paulu a dvojčata.Zesnulý manžel a otec založil kosmetickou firmu kterou ted vede William ale nějak jim prodej nejde tak jak by si přáli.Liz si chce rozjet svůj vlastní relaxační a masážní salon.Postupně se ,ale rodina dostává do krize a je nucena prodat podíli na firmě.Liz chce být hlavní ale to ji matka nechce dovolit.Zaplete se s otcem svého budoucího švagra.Velice si rozumí oba jsou nezávislí a chtějí to samé.Ona která je závislá na nezávazném sexu s neznámími lidmi.Oba jsou oddaní své práci.Po nějaké době kdy se mu plně otevře ji odkopne že to už dál nejde.Sean vymetá večírky a Tess ho moc nemusí.Jede sním do Londýna na večírek a zahlédne tam svého přítele s jinou ženou.Dozví se že už nejakou dobu je s jinu ženou.Je zklamaná a obvinuje Seana že ji to schválně ukázal.Za nějakou dobu se sním setká na další rodiné sešlosti a zblíží se.Nechá si pár dní dát dovolenou a se Seanem vyjede na nedaleký ostrov.zavede ji na nádhernou pláž a pomilují se spolu.Užívají si klid a samin sebe jenže v tom ji volá Meredith a řekne ji že se chce ženit když mu prohledá tašku a najde prsten zjištuje že měla pravdu a okamžitě odlétá zpátky do NY.Brooke se podařilo vydat velice uspešnou knihu a všichni ji oslavují a kniha má obrovský úspěch.Brooke plánuje svatbu s Davidem velice úspěšným reportérem a synem další bohaté rodiny Billingtonových.Tess je najata aby dohlédla že oni dva se vezmou a média to nějak nepokazí.Snaží se zabránit jakému koliv skandálu a článku který se objeví.Na Brooke se toho navalí tolik že neví co má dělat.David stále lítá po natáčení a oni se stále míjejí.Pro oba je důležitá kariéra ale pro Brooke si nikdo takový život nevybral.Objeví se starý kamarád Matt objevují se spekulace že spolu měli románek tak to ale není.Zajdou si na kafe a začnou se scházet jako kamrádi a takový utěk od reality.Jenže postupem času se vše změní a oba neví co chtějí.Pár dní před svatbou se spolu málem pomilují.Brooke to ale zatrhne.Má hrozné výčitky svědomí.Chce samostatnost a né aby někomu dělala poslušnou manželku.Když už je skoro svatba promluví si s Davidem přizná se mu a rozhodnou se že každý chce něco jiného a jít každý svojí cestou.Když před 40lety si Meredit brala otce svých dětí ztratila se mladá herečka Olivie.Nikdo ji nikdy nenašel.Před svatbou vyplují na povrch špatnosti o téhle skutečnosti.Tess se rozhodne pátrat po okolnostech vyjde najevo že Meredith měla s Olivií poměr a ta ji vydírala.Slyšel to její bratr a tak ji zardousil a hodil do vody.Když mu řeknou co ví dostane mrtvici a ochrne na půl těla.Tess je ráda že na to přišla a jelikož nedodržela svoje pravidla pro práci.To že svatba bude přišla o práci a tak v objetí se Seanem odjíždí do Londýna....


Moje hodnoceni: 7/10
Docela čtivý příběh který vás chytne.O bohaté rodině která se snaží před veřejností uchovat svoje tajemství a chovat se tak jak se od ní předpokládá.Do poslední chvíle jsem si myslela že všechno zkončí štastně jako vždy ale ono ouhle a nebylo tomu tak.
 
 

Reklama