Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Trish Doller

Aspon trochu normální

15. listopadu 2016 v 12:12 | Mimi
Orig. název:Something like normal
Rok:2012 ; v ČR 9/2015
Počet stran:194
Nakladatelství:CooBoo

Travis se vrátil z Afganistánu kde mu zabili kamaráda a nemůže se stím vyrovnat . Všude ho vidí a trpí když slyší ránu . Vrátí se mezi staré kamarády a přijde si už jinde . Jeho holka si začla s jeho bratrem . On se začne bavit s Harper které když byl malí ublížil . Přijedou za nim na návštěvu kluci z jednotky a jedou na výlet . Poté musí na pohřeb kamaráda a on je rád že pozná jeho matku . Mezitím řeší že jeho rodiče se rozvádí a on chce Harper která mu vše odpustí .

Moje hodnocení : 6/10
Příjemný příběh který toho moc neřekne ale popisuje co válka udělá s mladými lidmi . Myslela jsem že jeho trauma bude více popsané .

Trish Doller

14. října 2014 v 11:57 | Mimi
Something like Normal 2012 -Aspon trochu normální 2015

Where the Stars Still Shine 2013 Kde hvězdy stále září 2014

In a perfect world 2017

Kde hvězdy stále září

4. října 2014 v 15:05 | Mimi

Callie žije pouze s matkou . Když byla malá matka ji odvedla od otce a mění bydliště častěji než ponožky . Nikde se dlouho nezdrží takže Callie nezná školu, kamarády nic . Nač se vázat když najednou matka zavelí vy si vezmete pár věcí někdy ani to nestihnete a stěhujete se dál . Takhle to chodí celích 12 let až opět utíkají a zastaví je policie . Matku zavřou a pro Callie si přijede otec . Callie najednou poznává zázemí , teplé domácí jídlo a to když o vás má někdo starost . Dozvídá se pravdu jaké to bylo než odešly.

Seznamuje se s místními a začne se kamarádit s Katie , která ji chce zasvětit jaké to je mít nejlepší kamarádku , ale Callie nezná taková pravidla . Začne se ji líbit Alex místní potápěč. Callie začne pracovat v obchodě kde prodávají místní suvenýry a mořské houby které Alex zbírá v moři .

Zaplete se s Alexem , ale zjistí že je to bratr její nové nevlastní matky . Snaží se najít a pochopit jaké to je být dcerou zodpovědného otce . Otec se pro ni snaží udělat vše ale ona se bojí . Najednou se znovu objeví matka která je puštěná na kauci , ale brzo musí na soud . Chce aby spolu utekly . Callie v sobě bojuje s tím jestli má nebo nemá utéct . Nakonec se rozhodne zůstat a matka je zavřena do vězení .

Moje hodnocení : 9/10
Kniha mě velice překvapila , nečekala jsem až takhle reálný příběh . Hrdinku si zamilujete , příjemná mladá dívka kterou byste nejradši vzali pod svá ochraná křídla . Kniha se čte strašně rychle a tich 260 stránek přečtete za večer . Nemám ráda ženy - matky které neberou ohledy na své děti a nechají je trpět kvůli svím rozhodnutím. Za mě určitě doporučuji.
První kniha od CooBoo u které jsem nenašla žádné gramatické chyby . Sama píšu hodně hrubek ale u nich jich dycky bylo hodně a takových že jsem si jich i já všimla . Chyběli jim písmenka nebo se nějaké opakovalo dvaakrát .
 
 

Reklama